To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

:(( zmieniam na :)))))))))))))))))

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Pecia
jest mi cholernie smutno icon_sad.gif
bylam dzic z Jasiem na kontroli u gastroenterologa ( ten od glutenu wink.gif)

Jasiek od 20 kwietnia nie przytyl nawet grama ( a np miedzy XII 2003 a wlasnie IV 2004 1,1 kg i zawsze przybieral normalnie icon_confused.gif

i nie wiemy dlaczego, je to samo, nic nowego mu nie wprowadzalam
malo, ze nie przytyl to badanie "kal na trawienie" tez mu wyszedl nie najlepszy ( a zawsze mial dobry)

i lekarz ktory mnie zawsze uspakajal ze to tylko alergia na gluten
teraz dal skierowanie na badanie na przeciwciala IgA EmA
ktore wskazuja na....celiakie icon_sad.gif icon_sad.gif icon_sad.gif

jutro jedziemy na pobranie krwi a za ok 2 tyg bedzie wynik


modle sie zeby byl negatywny
zeby to byla TYLKO alergia na gluten


pomyslcie o nas
ulcik
trzymam kciuki i ślę dobre fluidy !!

ulcik
amania
Ojej... icon_sad.gif
Będę myśleć. Mam jednak nadzieję, że to tylko gluten...
CrazyMary
Wszystko będzie dobrze. Będę słać dobre fluidy. Trzymaj się.
malinowa i Malina
Pecia trzymaj siÄ™. A ja potrzymam kciuki za was.
U nas tez niewesoło, po tym skurczu oskrzeli dalej kaszel aż dudni i to tylko w nocy.
EwaSerdeczna
Pecia trzymaj siÄ™.

serdec znie pozdrawiam ewa
i.
Bądź dobrej myśli.
Trzymam kciuki.
skanna
Peciu, trzymam kciuki, żeby to tylko alergia była.
Ale mam pytanko - ma sens robić te testy, jeśli dziecko jest na diecie bezglutenowej? Bo coś mi się obiło o uszy, że wszelkie badania w kierunku celiakii robi się PRZED wprowadzeniem diety.
Sama trzęsę się ze strachu na myśl o celiakii, co u nas też jest prawdopodobne icon_sad.gif

A jeśli chodzi o zasmucanie - wygląda na to, że nie udało mi się wprowadzić Majce bebilonu pepti. Wszystko wyglądało już ok, a od paru dni jest niedobrze i dziś odstawiłam pepti. I mam cichą nadzieję, że jednak to nic nie da, a przyczyna jest całkiem inna. Bo jak nie, to został już tylko obrzydliwy Nutramigen albo upiornie drogi Amino. A ja już powoli myślałam o końcu karmienia.
zilka
Ja nie do końca wiem o co chodzi w celiakii ale trzymam za Was kciuki, rudzielcu icon_biggrin.gif
Pecia
CYTAT(zilka)
Ja nie do końca wiem o co chodzi w celiakii ale trzymam za Was kciuki, rudzielcu icon_biggrin.gif


rudy przyblakl mi na stare lata wink.gif

ale piegi zostaly icon_cool.gif
zilka
CYTAT(Ciocia Pecia)
rudy przyblakl mi na stare lata wink.gif

ale piegi zostaly icon_cool.gif


Nie wiem jak tam z przodu, z tylnego profilu wyglądałaś na gówniarę wink.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
Pecia
icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif

18 wrzesnia skonczylam......32 latka icon_mrgreen.gif
skanna
CYTAT(Ciocia Pecia)
icon_lol.gif  :lol:  :lol:  

18 wrzesnia skonczylam......32 latka  :mrgreen:


No wiesz ,Pecia, jakie stare, jakie stare? Znaczy co? Za trzy miesiące mam i o sobie mówić, zem stara?? Toż my młode jesteśmy!
Pecia
dobra, dobra wink.gif


a wracajac do tego nieszczesnego badania icon_confused.gif
mnie tez sie zawsze wydawalo ze robi je sie po probie glutenowej
ale ten lekarz powiedzial,ze chce sprawdzic czy we krwii nie ma tych przeciwcial
moze mysli ze jednak mu dajemy ten gluten???
albo moze dostaje jakis ukryty???? no nie wiem gdzie co prawda icon_confused.gif

je ostatnio te nieszczesne mamby i lizaki owocowe
moze tam jest maka pszenna ?????????
jak przemysle jego diete na przestrzeni tych 5 mcy to tylko te slodycze
ale nie jest tak ze żre wink.gif slodycze i nic nie je
je wlasnie duzo, mmorfologia wysszla mu o niebo lepsza niz rok temu
i żelazo tez dobre...czyli dobrze przyswaja icon_rolleyes.gif


ehhhhh
agama76
CYTAT(Ciocia Pecia)
dobra, dobra wink.gif


a wracajac do tego nieszczesnego badania icon_confused.gif
mnie tez sie zawsze wydawalo ze robi je sie po probie glutenowej
ale ten lekarz powiedzial,ze chce sprawdzic czy we krwii nie ma tych przeciwcial
moze mysli ze jednak mu dajemy ten gluten???
albo moze dostaje jakis ukryty???? no nie wiem gdzie co prawda icon_confused.gif

je ostatnio te nieszczesne mamby i lizaki owocowe
moze tam jest maka pszenna ?????????


na diecie bezglutenowej mamba odpada - wczoraj sprawdzalam sklad, tam jest skrobia. W ogole odpada wszystko co zawiera skrobie chyba ze jest wyraznie napisane: skrobia kukurydziana, ziemniaczana czy pszenna bezglutenowa.
U mojego 5 letniego syna 2 tyg temu zdiagnozowano celiakie. Czytam wszystko co sie da o tej chorobie, sporo juz wiem. Ujemny wynik IgA EmA nie wyklucza celiakii - ale znacznie zmiejsza prawdopodobienstwo ze to ta choroba. Decydujacy jest wynik biopsji jelita.
U mojego syna celiakia przebiegala w postaci ukrytej - skrocony opis jak to wygladalo mozna znalezc na eDziecku Alergie post 'celiakia u 5-latka'.
nie zamartwiaj sie na zapas

Aga
Pecia
czytalam Twoj post na edziecku

mnie lekarka powiedziala ze skrobia nie zawiera glutenu icon_confused.gif

icon_sad.gif
Alka
Trzymam kciuki aby to nie była celiakia.

Póki co, znaczy póki stosujecie dietę bezglutenową to zapraszam na stronkę o celiaki
Jest tam naprawdę dużo wiadomości.
Pecia
dzieki
Pecia
dzis patrzylam i w tej mambie ktora kupuje
jest syrop glukozowy icon_rolleyes.gif ( bo faktycznie w niektorych slodyczach np lizakach owocowych jest syrop skrobiowy )

ale jest tam...... skrobia ACETYLOWANA ?????????

co to jest, pierwszy raz to zobaczylam icon_confused.gif
i.
To inaczej E1420 - tzw. zagęstnik, nieszkodliwy, jest w wykazie substancji spożywczych dozwolonych.
agama76
CYTAT(Ciocia Pecia)
ale jest tam...... skrobia ACETYLOWANA ?????????

co to jest, pierwszy raz to zobaczylam icon_confused.gif


to jest skrobia nieco zmodyfikowana chemicznie poprzez dodanie reszty acetylowej - samo w sobie szkodliwe to nie jest. Aspiryna to np. kwas ACETYLOsalicylowy. Niebezpieczne jest pochodzenie tej skrobi - to moze byc skrobia pszenna.
Pecia
no wlasnie icon_confused.gif
czy "to" zawiera gluten ????????
agama76
CYTAT(Ciocia Pecia)
no wlasnie icon_confused.gif
czy "to" zawiera gluten ????????


jesli to byla skrobia pszenna to tak. Producent nie podaje jakiej skrobii uzyl - mogla to byc skrobia kukurydziana albo ziemniaczana (wtedy problemu nie ma) ale na wszelki wypadek nie podaje sie takiego produktu dziecku z celiakia.
Pecia
dziewczyny icon_lol.gif
mam wynik !!!!!!!

w badanej surowicy krwi przeciwciala w klasie IgA

NIEOBECNE

Boże jak sie ciesze !

ulzylo mi ,
wiem ze to jeszcze nic nie znaczy, ale gdyby wyszly mu we krwii to na bank by mial celiakie ( nie tolerowanie glutenu- dieta na cale zycie icon_confused.gif)
a tak jest szansa, ze mu to przejdzie


icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
skanna
No to super!

Chciałoby się zapytać - no widzisz, i po co było tak się martwić? Ale nie zapytam, bo martwiłabym się dokładnie tak samo.
Ale cieszÄ™ siÄ™ razem z TobÄ… icon_smile.gif
zilka
Super, super icon_lol.gif Cieszymy siÄ™ z TobÄ…! icon_lol.gif
Ev
Ciooooociuuuuuu, suuuuuuuuper icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Pecia
jestescie expressowe dziewczyny icon_lol.gif

jedna reka pisze na goraco,
druga ...odrabiam z Zuzia lekcje icon_cool.gif
patrze ........ icon_eek.gif a tu juz odpisalyscie icon_rolleyes.gif


jestem dzis najszczesliwsza na swiecie icon_wink.gif icon_lol.gif
Ev
CYTAT(Ciocia Pecia)
jestescie expressowe dziewczyny icon_lol.gif

jedna reka pisze na goraco,
druga ...odrabiam z Zuzia lekcje icon_cool.gif  
patrze ........ icon_eek.gif  a tu juz odpisalyscie icon_rolleyes.gif


jestem dzis najszczesliwsza na swiecie wink.gif icon_lol.gif

O ludzie, Twój syn urodził się dokładnie wtedy kiedy ja - razem będziemy świętować urodziny icon_biggrin.gif
Pecia
tak bardzo chcialam sie podzielic swoim szczesciem icon_cool.gif

mąż jak na zlosc niedostepny wink.gif
dzwonie do domu ( do rodzicow) ale nikt sie nie zglasza....


icon_exclaim.gif moze wyjde na....balkon ?????? wink.gif icon_rolleyes.gif icon_lol.gif
Pecia
CYTAT(Evchen)
O ludzie, Twój syn urodziÅ‚ siÄ™ dokÅ‚adnie wtedy kiedy ja - razem bÄ™dziemy Å›wiÄ™tować urodziny  :D


icon_mrgreen.gif bede pamietac


dobra.....wracam do ....lekcji icon_lol.gif
użytkownik usunięty
Pecia, cieszÄ™ siÄ™ z TobÄ… icon_smile.gif
Alka
Aż podskoczyłam z radości, a że w pracy siedzę to kolega dziwnie na mię spojżał icon_lol.gif
amania
bardzo sie cieszÄ™ icon_biggrin.gif
Ev
No to może dla uczczenia tej dostojnej chwili zamieścisz z powrotem swoje zdjęcie icon_mrgreen.gif
Pecia
CYTAT(Evchen)
No to może dla uczczenia tej dostojnej chwili zamieścisz z powrotem swoje zdjęcie icon_mrgreen.gif

a myslisz ze ja jestem taka mÄ…dra :i umiem to sama zrobic ? icon_wink.gif icon_lol.gif

zartuje icon_wink.gif

zamieszcze ale jakies aktualne icon_wink.gif
na razie czekam az znajomi przysla nam zdjecia ze wspolnych wakacj (my nie mamy juz aparatu bo Jasiek zrzucil go z szafki icon_evil.gif i ..."poszly styki " icon_rolleyes.gif i w ogole..... icon_evil.gif
Pecia
Amaniu icon_biggrin.gif
mialam sie Ciebie juz dawno o to zapytac ale ciagle zapominalam icon_cool.gif
jak u Was jest z ta dieta bezglutenowa?
Co lekarze mowia, czy Marysia miala juz proby glutenowe?
Jesli chcesz napisz mi na skrzynke,
Prosze icon_biggrin.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.