To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Oxycort - ktoś się pomylił czy jest okay????

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Ika
Pediatra przepisała Żuczkowi Oxycort - do noska, z powodu dużego kataru i niestety pokancerowanego z jego powodu noska (wycieranie noska to teraz duży problem, bo go boli).
W aptece (której notabene nie ufam, najbardziej zblazowane baby świata tam pracują icon_evil.gif ale jest blisko...) dałam receptę i dostałam Oxycort A - maść do oczu.
I teraz niech mi któraś powie, czy to jest to samo?? Czy tą maść można stosować do noska, czy może ktoś się pomylił (lekarka wypisująć receptę lub ta księżniczka z apteki)? Czy może to można do noska, tylko pediatra mnie nie uprzedziła, że nazywa się toto "maść do oczu"?
Czytałam ulotkę - ani słowa o nosku, nic nie ma we wskazaniach... Co robić? Pediatry nie ma o tej porze....
EwaSerdeczna
Ika najlepiej zadzwoń do apteki.
Nie koniecznie tej w której kupowałas lek.
Zadzwoń zapytaj.

Osobiście uważam ,że ten oxycort moze być ale lepiej sie upewnic.
Strzezonego Pan Bóg Strzeże.

Zdrówka zyczę Żuczkowi.

serdecznie pozdrawiam ewa
Adusiowa Mama
Z tego co pamietam to są dwa różne oxycorty.
Zadzwoniłabym do apteki, ale innej, niż ta gdzie kupowałaś lek.
Ika
Tylko ja kurczę nie pamiętam co było dokładnie na recepcie, bo nie jestem lekarz... Jakiś oxycort, ale jeśli to się różni jakimś detalem, to za Chiny nie zauważę.... icon_sad.gif
basiau
Ja bym zadzwoniła do tej apteki gdzie kupowałaś maść i zapytała się, jaki lek przepisał lekarz - czy oxycort czy oxycort A. Takiej informacji chyba powinni Ci udzielić.
Swoją drogą ja na obtarcia noska (chyba nieunikniona rzecz przy większym katarze icon_confused.gif ) stosuję maść nagietkową.

O, własnie wlazłam na "medycynę praktyczną" i tam rozróżniają te dwie rzeczy. Sam oxycort ma też postać maści albo aerezolu.
ulcik
znalazłam to :
Zakażenia bakteryjne skóry. Liszajec pospolity, pęcherzowy. Zapalenie mieszków włosowych. Czyraki. Uczulenia skóry z powikłaniami bakteryjnymi. Dermatozy kontaktowe i zawodowe. Ukąszenia owadów. Rumień wielopostaciowy. Oparzenia. Odmrożenia. Maść jest odpowiednia do leczenia suchych i łuszczących się powierzchni skóry. Aerozol nadaje się do leczenia sączących się zmian skórnych. Aerozol ma właściwości wysuszające, a dzięki szybkiemu parowaniu działa miejscowo znieczulająco i chłodząco.

i w tym samym to :
W laryngologii niewielką ilość maści wprowadza się bezpośrednio z tuby do uszu lub do nosa.

czyli wszystko by się zgadzało icon_smile.gif


https://www.przychodnia.pl/el/leki/leki.php3?lek=1645

ulcik
basiau
oxycort

Chyba nie popełniam przestępstwa icon_rolleyes.gif
Edi Zet :)
Ika, wszystkie postaci leku mają taki sam skład: antybiotyk + steryd. Różnią się postacią, bo maść np. można stosować pod opatrunkiem, a areozol na rany sączące się i takie, które wymagają powietrza do gojenia się. Maść do oczu na pewno będzie słabsza od aerozolu i maści, stąd pewno pediatra zastosowała go do nosa Żuczka.
Ja myślę, że nie zaszkodzi, ale wiem jak jesteś wrażliwa, więc może lepiej zadzwoń do pediatry jutro, a dziś jak masz maść majerankową to posmaruj Małemu na noc pod noskiem.
Pozdrawiam.
Ika
Dzięki dziewczyny - uspokoiłyście mnie icon_smile.gif
Edi - Ty szczególnie icon_wink.gif Dzięki wielkie, bo bałam się zastosować, a Żuczek się naprawdę bardzo męczy z tym noskiem...
EwaSerdeczna
Musztarda po obiedzie chyba już ale maść majerankowa powinna pomóc- gdy wczesniej pisałam zapomniałam o niej zwyczajnie.
Z tymi sterydami nalezy cholernie uważać.

serdecznie pozdrawiam ewa
agabr
Ewo masc majerankowa jest na ulatwienie oddychania a oxycort Oskar ma przepisany na podrazniony nosek to inna para kaloszy.b
EwaSerdeczna
Agnieszko ja tam wiem ,ze ze sterydami trzeba bardzoooo uważać.

serdecznie pozdrawiam ewa
agabr
Och ze wszystkim ewo trzeba bardzo uwazac a z przeginaniem to nawet szczegolnie trzeba uwazac.B
EwaSerdeczna
Tak jest Agnieszko.

serdecznie pozdrawiam ewa
Edi Zet :)
Zważywszy na to, że ten steryd jest słaby i zważywszy na to, że ten steryd w minimalnej, tyciej, tyciej ilości wchłania się z pow. skóry i błon śluzowych, ja bym ten Oxycort zastosowała.
Nie demonizujny i nie odsądzajmy od czci i wiary sterydów. Bo to droga w ślepą uliczkę.


Ewo, przecież Ika nie wysmaruje całego Żuka toną Okscortu i nie owinie go szczelnie w folię.... icon_rolleyes.gif icon_lol.gif icon_rolleyes.gif icon_lol.gif
EwaSerdeczna
Ewo, przecież Ika nie wysmaruje całego Żuka toną Okscortu i nie owinie go szczelnie w folię....



Edyto ja to wiem ale icon_wink.gif Ika zadała pytanie (...)
Nigdy w życiu icon_wink.gif nie podałabym dziecku lekarstwa ,którego nie jestem pewna(czy panie w aptece dobrze go wydały icon_evil.gif ) nawet jesli Ika nie ma zamiaru tonami smarować pod noskiem Oskara.

serdecznie pozdrawiam ewa
Gabi
Ika
spokojnie mozesz uzyć te maśc do noska.

Ostatnio kupywalam w aptece Oxycort dla Wiktora po odklejaniu napletka. Pani podala mi Oxycort- maść do oczu a ja zrobiłam icon_eek.gif

No więc Pani mgister wytłumaczyla mi i mówię już jak jest.
Oxycort do oczu ma BARDZO mała zawartość wszystkiego w swoim składzie i mozna go stosowac WSZĘDZIE, natomiast zwykły Oxycort ma tego więcej i NIE MOŻNA go stosowac do oczu. I to tyle icon_smile.gif

Mam nadzieję, ze Cię uspokoiłam.

Pozdrawiam
okko
Ika- ja również jako lekarz spiesze- może nieco spóźniona zeby cię uspokoić.
Każda maśc do oczu cahrakteyszuję się tym, że jest maksymalnie najłagodniejsża postacią leku- nie tylko pod wzgleem składu ale równiez podłoża- na ogól sa dużo delikatniejsze podłoża niz w zwykłych masciach.
Więc spokojnie mozesz posmarowac nosek Żusia- i życzymy szybkiego wyzdrowienia.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.