To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Buraczki.

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

EwaSerdeczna
Bardzo proszę o przepis na buraczki jako przystawka do drugiego dania ale na ciepło.
Chcę aby były "dobrze" doprawione. icon_wink.gif

serdecznie dziękuję i pozdrawiam ewa
Doruśka
Ewo,jesli chcesz zeby były dobrze doprawione,to musisz sobie doprawić wg swojego gustu icon_lol.gif icon_wink.gif

ja robie tak: ugotowane,utarte buraki wrzucam na rozgrzane masło,w kubeczku mieszam śmietane z maką i wodą(1/4 szkl wody,2 łyżki śmietany,1 łyzka mąki) wlewam to do gorących i posolonych juz buraków,dodaje soku z cytryny,również do smaku,MOJEGO! icon_wink.gif
i juz.
EwaSerdeczna
Dziękuje Dorusia na Ciebie zawsze można liczyć icon_wink.gif

serdecznie pozdrawiam ewa
Doruśka
i to nie tylko w kuchni:)
PATIszon
Ja dusze starte buraczki i podczas duszenia dodaje starte jablko. Tez pycha, smak z dziecinstwa. Oczywiscie i tak najlepsze robi moja mama... icon_rolleyes.gif
Jo-Anna
Wyszorowane icon_biggrin.gif buraki ukladam na blaszce, przykrywam folia i na godzine do piekarnika. Studze, obieram, scieram-duzo szybciej niz surowe, doprawiam-sol, pieprz, cytryna, czosnek, cukier. Czasami dodaje koncentrat pomidorowy i smietane.
anita
dziewczyny a jak robicie buraczki na zimno tzn. czym przyprawiacie? wstyd sie przyznać ale ja zawsze kupowałam u nas w sklepiku pyszne gotowe a postanowiłam zrobić sobie sama.
tylko nie chodzi mi o takie z chrzanem. poratujcie mnie bo buraki juz sie studzą
marghe.
ja wyłacznie cytryną:)
m.
Tobatka
Ja musztardą - maksymalnie jedna łyżeczka.. I masełko, sól, pieprz icon_wink.gif Tak robię zarówno te na ciepło jak i na zimno.. A starte jedynie na tarce do ziemniaków, takiej co papke robi, a nie wiórki...
lea
anitka

buraczki na zimno przyprawia wyłącznie mój mąż ale są przepyszne !
dodaje soli, cukru i octu, potem należy się minimum godzinke przegryźć.
kasiarybka
....i drobniutko pokrojona cebulka ( najlepiej czosnkowa).

Mniam icon_smile.gif
anita
bardzo wam dziekuję dziewczyny, będę kombinować icon_smile.gif
blaire
A robicie buraczki w occie?
marghe.
W occie jeszcze nie.
Ale ukisić ukisiłam.
m.
skanna
A ja robię do słoików przepyszne buraczki z przepisu mojego teścia

6 kg buraków - ugotować, obrać, zetrzeć na grubych oczkach.

5 szklanek zimnej wody
1 szklanka niepełna octu
pół szklanki cukru
4 listki laurowe
1 torebka ziela angielskiego
15 ziaren czarnego pieprzu
Zagotować.
6 sztuk cebul pokroić
1 główka czosnku – przecisnąć
Dodać do zalewy pod koniec gotowania. Wymieszać i wyłączyć.

Zalać buraczki wystudzoną zalewą, po uprzednim wyłowieniu z niej listków i kulek. Upchać do słoików i zapasteryzować.
Doruśka
Skanno miła,a jak zapasteryzować? i czy one bardzo kwaśne wychodzą? ja będę robić!!
skanna
No normalnie, ze 2 razy po 20 minut.
Moim zdaniem nie są za kwaśne, tylko po prostu pyszne icon_smile.gif Takie akurat. Moje dziecko uwielbia dziadziowe buraczki.
Doruśka
Skanna,przy nastepnym spotkaniu porównamy smaki;) ciekawe czy bedą podobne,a nie jak konserwa icon_smile.gif))))))
skanna
A różnie może z tym być, bo nawet dziadkowi wychodzą za każdym razem ciut inne, aczkolwiek podobne.
A konserwa musiała być inna, skoro nie dałaś "maryjanku" icon_smile.gif
EwaSerdeczna
CYTAT(marghe.)
W occie jeszcze nie.
Ale ukisić ukisiłam.
m.



Jak je ukisiłas?
Łopatologicznie proszę - jesli mozna.
Dziekuję.

serdecznie pozdrawiam ewa
marghe.
Buraki obgotowałam. Tylko, kurcze ie pamietam jak długo w tej wodzie siedzaiły.
Obrałam, pokroiłam w plastry.
Zalewa jak do ogórków kiszonych + odrobina kwasku cytrynowego.
Ja , swoim zyczajem dorzuciłam papryczkę chilli.

Za rezultaty nie ręcze, bo jeszcze nie próbowalam.
m.
Doruśka
Skanna,ratuj kobieto,buraki ugotowane,czy ja mam takie utarte zalewać w słoikach,czy wynieszać z zalewą i dopiero do słoików??
skanna
Wymieszać i do słoików.
Doruśka
Skanna a sól?
skanna
Jeśli buraki gotowałaś z solą, to już nie trzeba.
Jak bez soli, to dziadek powiedział;"Na 6 kilo buraków - duża czubata łyżka"
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.