To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Pomiar fałdu karkowego

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Madzia24
Miałyście dziewczyny mierzona przyzierność fałdu karkowego?

Ponoć to wyklucza w 12-14 tygodnia ciąży wady rozwojowe.
Jeśli wtedy były dobre wyniki (tzn. pomiar) to dzidziuś będzie zdrowy...wiem że jeszcze mierzy się nosek aby wykluczyć jakieś wady.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

icon_biggrin.gif
anuÅ›
Tak, przy kazdym dziecku miałam mierzoną przezierność fałdu karkowego (NT) . Wychodziło OK icon_smile.gif
Noska nigdy nikt nie mierzył - a słyszałam, że mozna icon_smile.gif
sandraw
mój dr od USG (robił doktorat z wykrywania przy pom USGF wad wrodzonych płodów) twierdzi że przezierność karkowa tylko w 70% zapewnia że nie ma Zespołu Downa, ale twierdzi że nie jest to najważniejsze badanie bo te 70% to i tak jest tylko "oszacowane", ważniejsze na tym etapie rozwoju są" serce, mózg, kręgosłup, póxniej np rozszczep wagi który też można wykryć, i kilka innych wad, ale już nie pamiętam jakich icon_wink.gif

acha, i powiedział że jak wychodzi (ten kark) wynik zawyżony- i twierdzi lekarz że to dziecko jest chore to na 90 % może nie mieć racji...

i bądź tu człowieku mądry
agaq
A z tym noskiem to jest tak, że sprawdza się obecność kości nosowej. Jej brak może świadczyć o pewnych chorobach np. zespole Downa. Tak mówił mój lekarz od USG.

Pozdrawiam
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.