To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

ŻÓŁTY TYDZIEŃ!!!

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

marcena
No własnie zaczął się Żółty tydzień i nie wiem czy się szczepić icon_question.gif
Obiema na raz czy tylko jedną icon_question.gif
Mojej Niuni juz kupiłam przeciw żółtaczce pokarmowej ale jeszcze myśle o sobie a dokładnie o nas-rodzicach icon_confused.gif

Dziewczęta może mi doradzicie icon_exclaim.gif
A moze same się szczepiłyście icon_question.gif
pozdr.M.
anita
ja się szczepiłam przeciw WZW typ B, ale jeśli masz możliwości finansowe to oczywiście lepiej A i B
marcena
Kasa nie gra roli.
WZW B kosztuje 40 zł a dwie 100 zł
Tylko zastanawiam sie czy jest mi potrzeban pokarmowa icon_confused.gif icon_confused.gif icon_confused.gif icon_confused.gif
anita
wiesz nie potrafie mówić tak jak lekarz.. we wtorek w pytaniu nasniadanie w dwójce był temat poswięcony chorobom watroby, byli lekarze - profesorowie, którzy sie tym zajmuja, przekonywali ża absolutnie warto się zaszczepić, WZW - również A jest bardzo popularna, mimo, że jej przebieg jest łagodniejszy niż B jest równiez bardzo groźna i może doprowadzic do uszkodzeń watroby, wbrew pozorom nie jest tak trudno sie zarazić
moko.
u nas koszt szczepienia to 37 zł póki co jesteśmy chorzy więc szczepienie odpada icon_sad.gif
madama
Przeciw WZW B szczepi się cztery razy ( żeby było skutecznie): pierwsza dawka - druga po miesiącu - trzecia po trzech- uzupełniająca po roku. Czy jakoś tak....
kasiarybka
Szczepić się dziewczyny !!

Koniecznie się szczepić i to na każdą.

Jestem nosicielką wirusa żółtaczki typu C, szkoda, że nie ma na nią szczepionki icon_sad.gif

Pobyt w szpitalu dla zakażnie chorych jest KOSZMARNY icon_sad.gif
i.
I ja się powinnam zaszepić.
WZW B miałam już dwie dawki, ale trzecia wypadła w ciąży i nie chcieli mnie zaszczepić icon_confused.gif Teraz wiem, że to był błąd i niedoiformowanie.
Także muszę zacząć od początku icon_neutral.gif
anita
ilka a można w ciazy?
i.
WZW B można, nie wiem jak z WZW A.
anita
ja co prawda się szczepiłam, teraz mija chyba 5 lat, nie wiem kiedy podaje się dawke przypominajacą, kiedys mówili, że po 5 latach własnie... potem jakoś przestalo byc o tym słychać.. a ja szczerze mówiac przez ciązę nawet się tym nie interesowałam.
Jalla
A można się zaszczepić jeśli karmię piersią?
marcena
CYTAT(Jalla)
A można się zaszczepić jeśli karmię piersią?


No właśnie icon_exclaim.gif icon_exclaim.gif icon_exclaim.gif Ja jeszcze karmie i mam nadzieje,że nie będzie żadnych przeciwskazań icon_confused.gif
i.
CYTAT(anita)
ja co prawda się szczepiłam, teraz mija chyba 5 lat, nie wiem kiedy podaje się dawke przypominajacą, kiedys mówili, że po 5 latach własnie... potem jakoś przestalo byc o tym słychać.. a ja szczerze mówiac przez ciązę nawet się tym nie interesowałam.


Mojego dziecka po 5 latach zaszczepić nie chcieli, ponoć teraz się czeka 7-9 lat z czwartą dawką.
i.
CYTAT(Jalla)
A można się zaszczepić jeśli karmię piersią?


Można.
anita
dzieki ilka icon_smile.gif
Dorka
A mnie , gdy byłam w ciąży lekarz (ginekolog) odradził szczepienie. Czy bedąc w ciąży lub ją planując na pewno można zacząć cykl szczepień?
i.
Mnie też odradził zarówno ginekolog jak i internista - to był niecałe 4 lata temu. Nie pozwolili mi również szczepić się podczas laktacji. Teraz wiadomo, że można.
Wielokrotnie słyszałam od tamtej pory (od kilku lekarzy), że powinnam była się zaszczepić, bo te szczepionki są bezpieczne dla płodu.
Warto wiedzieć, że jedną z najbardziej zagrożonych WZW B sa kobiety w okresie rozrodczym, bo najczęściej dochodzi do zakażenia w szpitalu przy porodzie np. cesarskim cięciu.
Dlatego jeśli są podejrzenia, że ciąża zakończy się cc to szczepionka jest bardzo wskazana.
Natomiast jeśli jest taka możliość i czas to chyba lepiej zaszczepić się przed ciążą.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.