To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Gdzie w Trójmieście .......?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Siunia
Co powiecie by był taki wąteczek?
Ja nie zawsze wiem gdzie co kupić. Zatem skoro będę chciała pytać, to po co za każdym razem zakładać nowy wątek z pytaniem.
Może ... jeden wątek, tysiąc pytań? icon_wink.gif


Pióro wieczne Parker'a - kupić można w prawie każdym sklepie, natomiast sprzedawcy nie mają o nich bladego pojęcia. Ja szukam z najcieńszą stalówką, jaka tylko jest możliwa. Ponoc maja one swoje rozmiary jak ciuchy icon_wink.gif icon_lol.gif I chyba "s" jkest najcieńsza (tyle udało mi sie ustalić). Jednak moje poszukiwania trwaja, bo nie moge takiego pióra dostać. Może ktoś wie, gdzie jest sklep i sprzedawca, który wie co mówi i ma dany towar, bądź chociaz zechce taki zamówić?

Podstawka pod książki - kiedys były, ale baaaaaardzo dawno temu. Nie trzeba było trzymac książki by się nie zamknęła, tylko mozna było ustawić ją na takiej podstawce. Widziałyście może takie coś?

Ssuszone pomidory - to pytanie szczególnie do Małgosi.dz . Wydaje mi się, że kiedyś gdzieś wyraziłaś na forum opinię na ich temat icon_wink.gif Powiedz, gdzie można je dostać?

Pozdrawiam
- Siunia
Siunia
Dziewczyny.... nie wierze, że nikt nic nie wie icon_rolleyes.gif

- Siunia
Małgoś.dz
Siuniu, już się melduję. icon_smile.gif

Otóż, suszone pomidory dostaniesz z całą pewnością w Bomi. Do wyboru: albo na wagę (w dziale nazwijmy to umownie "garmażeryjnym"), albo w słoiczkach (do wyboru do koloru różnych firm i cen).
Zdaje się, że najbliższy Tobie Bomi- będzie w Realu?
A w ETC sprawdzałaś?

Natomiast jeśli chodzi o Parkera - to tutaj pewności niestety nie mam, ale wydaje mi się, że warto zajrzeć do sklepu dla plastyków Storm (jeden w pobliżu rynku we Wrzeszczu, blisko parku nad Strzyżą, drugi na ul. Uphagena i trzeci w Gdańsku Głównym). Kiedyś często robiłam w tych sklepach zakupy i wydaje mi się, że Parkery mieli, ale może tylko mi sie wydaje?
Ewentualnie, mogę w Gdańsku zajść przy okazji i zapytać się, czy mają. icon_rolleyes.gif
Siunia
Dziękuję Małgosiu za odpowiedź.
Pomidorków w ETC nie widziałam. A Bomi faktycznie, najblizej na Przymorzu. Tylko nie w Realu a w Alfie (naparterze).
Do sklepu dla plastyków zajrze, bo wiem nawet gdzie jest ten w okolicach Parku nad Strzyżą, natomiast na ul.Uphagena wtedy tez już blisko icon_wink.gif
Jednak mam prośbę, jeżeli w swojej oklicy masz blisko do sklepu dla plastyków to zapytaj o te pióra. Bo Parkery to można prawie wszędzie kupic, tylko problem w tym, ze sprzedawcy nic a nic o nich powiedzieć nie umieją. A ja szukam pióra wiecznego, z najcieńszą stalówką jaka tylko ma Parker. Musi ono pisać cieniuteńko. Zapytasz tam?

Z góry dziękuję
- Siunia
Małgoś.dz
Zapytam. icon_smile.gif
Co prawda, w tym tygodniu wyjeżdżam z Gdańska na kilka dni, ale może uda mi się przedtem zajrzeć do Stormu.
Eta
takie podstawki mozna kupic w sklepie muzycznym, jeśli o cos takiego ci chodzi, ja uzywałam do podtrzymywania nut przy graniu
Siunia
Małgosiu, nie spiesz sie.Możesz tam zajrzeć po powrocie - dzięki

Eta, super pomysł. Masz rację icon_lol.gif Zajrze do muzycznego, może akurat... icon_wink.gif

Wielkie dzięki dziewczyny

- Siunia
Małgoś.dz
Siuniu, byłam i pytałam.
Okazuje się, że sprawa nie taka prosta, bo panie nie do końca zorientowane są w tych grubościach Parkera. Tzn. coś tam im dzwoni, tylko nie wiadomo w którym kościele. icon_wink.gif
Jednakże, pióra Parkera są. Pytanie tylko czy chodzi Ci o pióra tańsze (w granicach chyba 40zeta), czy pióra droższe (cen dokładnych nie znam, ale zdaje się, ze coś powyżej 200?). Tak czy siak, panie twierdzą, że tych o najcieńszych stalówkach nie mają w sklepie. Natomiast zamówić pióro można, ale okazuje się, że nie każdy model.
Poza tym, jeśli chciałbyś jednak spróbować zamówić pióro - to musiałabyś znać dokładną nazwę modelu i oznaczenie grubości stalówki (podobno te grubości kolejnymi literami alfabetu są nazywane). icon_rolleyes.gif
Siunia
Małgoś, wielkie dzieki.
Chodzi mi o pióre droższe. I musi miec cieniuteńką stalóweczkę ( pozdro dla Rosy icon_wink.gif )
Coś mi się widzi, że te Panie może i zorientowane. Albo przynajmniej skoro zamówić można, to i dowiedzieć się też można? icon_wink.gif
A może szukac ciekawego modelu a sprowadzić samą stalówkę?
Przede wszystkim to stalówka ma być j/w icon_wink.gif
Albo niech podadzą jaki model moga sprowadzić z najcieńszą stalówką. I poprostu wybrać z tego.
W którym miejscu jest ten sklep?

- Siunia
Małgoś.dz
Siunia, kobieta tłumaczyła mi, że ewentualne zmówienie pióra jest możliwe, jeśli zna się dokładną nazwę modelu i hurtownia akurat taki będzie miała. Czy byłaby chętna sama dowiadywać się w hurtownii o te najcieńsze stalówki.? Hmmm, nie wiem... Tak szczerze mówiąc, jak z nią rozmawiałam - to średnio wydawal się zainteresowana. ALe może to tylko moje błędne spostrzeżenie, bo wpadłam jak burza do tego Stormu i zaraz spóźniona leciałam na spotkanie.

Sklep znajduję sie w Gdańsku Głównym, przy ul. Piwnej (równoległa do Dugiej, a sam sklep w niedalekim sąsiedztwie Zbrojowni).
Albo, może spróbu telefonicznie zapytać? Znalazłam ich numer telefonu w necie: 301-77-32.

Aha, no i chyba z tą kwotą 200 złotych to palnęłam jakoś bez sensu (skąd mi się to wzięło? icon_rolleyes.gif ). Zajrzyj TUTAJ. Może znajdziesz model, który Cię interesuje.
Siunia
Wiesz co Małghoś, wzrok mam słaby icon_wink.gif
Podobnają mi sie te powyżej tysiąca icon_rolleyes.gif
Hm... niskich cen niezauważam icon_wink.gif icon_lol.gif
Popatrze i poszukam.
Dzieki za namiary i numer telefonu.
Stronke obejrzÄ™ sobie wieczorkiem, na spokojnie

- Siunia
Siunia
Wyspałam sie, wypoczęłam to i wzrok mi sie poprawił wink.gif
Podoba mi się jedno pióro za 800 pln icon_biggrin.gif Zawsze lepiej niz za 1500 icon_twisted.gif
Dzieki Małgoś za adres

- Siunia
czarka
Witam,

czy wiecie, gdzie jest jakaś farbiarnia w Gdańsku - najlepiej w pobliżu centrum? Mam spódnicę sztruksową, która ma trzy plamki po Domestosie i chciałabym to przefarbować. Spódnica jest koloru jasny brąz, a plamki prawie białe. Czy uda się przefarbować na trochę ciemniejszy brąz?

Pozdrawiam,
Małgoś.dz
Kiedyś była w Gdańsku Wrzeszczu przy ul. Wajdeloty (w oficynie na podwórzu), ale chyba już nie ma... icon_rolleyes.gif
czarka
Dzięki, Małgoś.
Mam znajomą, która mieszka we Wrzeszczu i może mi sprawdzi, czy tam jeszcze jest.

Pozdrawiam
Dor
Wydaje mi się, że na Garncarskiej w pralni też był punkt przyjęć farbiarni
i jeszcze w Oliwie na Czyżewskiego w pawilonach na przeciwko telewizji.
czarka
Namiary na Czyżewskiego znalazłam w Panoramie Firm. A Garncarską to sprawdzę.

Dzięki i pozdrawiam
Kreska
Siunia, co do pióra.

Nie wiem oczywiście czy maja tam taki aurat model, a mieli dwie rzeczy, co gdzie indziej nie mieli.
Dziecie przyniosło reklamówke ze szkoły ( dzienniczek szczodrze rozdali he he) no i tam był taki wygięty długopis, co go nigdzie w Gdańsku nie widziałam, a w Alfa Centrum mieli.

mają dużo bardzo ładnie wyłożonych długopisików i piór, ale po cenie wyżej wspomnianego juz sie dalej nie rozglądałam.

A Alfa jest po drodze.... icon_wink.gif
Siunia
Kreseczko,
dzięki za info.
Jak będę gdzieś "przelotem" to oblecę icon_wink.gif Alfę.
Bo w tej chwili chyba nawet nie bardzo mam pomysł, gdzie te pióra mogłyby być sprzedawane...
Ale Alfa nie jest taka duża, znajdę icon_wink.gif

- Siunia
blaire
Gdzie w Gdańsku dostanę pajace na tak wyrośnięte dziecko jak Kuba? Czy produkują takie na 110-116?

A poza tym- czy ktoś z was wie, gdzie w naszej okolicy jest sklep numizmatyczny? Poszukuję 2złotówki z województwem dolnośląskim- SPRAWA BARDZO PILNA
Dor
Sklep numiznatyczny jest chyba na Piwnej (razem z filatelistycznym)

https://www.monety.banknoty.pl/sklepy.htm

na tej stronie są adresy sklepów numizmatycznych
blaire
Dziękuję:) Z pewnością zajrzę do obu:) Mam bardzo blisko z pracy icon_smile.gif
czarka
Witam,

co do oznaczeń wielkości stalówki w piórach, to mnie mąż uświadomił i pokazał parę stron np: www.sanford.com.pl/i.php?i=65&marka=0.
Oto grubości, jakie zna:
EF - extra fine - najcieńsza
F - fine - cienka
M - middle/medium - średnia
B - bold - gruba

Mój luby używa Watermana i ostatnio szukamy nowe pióro, bo stare zaliczyło podłogę. icon_sad.gif
Ale obecnie w Sellgrosie jest promocja piór Watermana z serii Expert za ~270 zł, a w sklepie kosztują ponad 300zł. Natomiast mój mężuś wybrał sobie z klasy niższej Hemisphere, które w Careefour'ze kosztują ~220zł. Mikołaj na dniach zrobi zakup icon_biggrin.gif .

Pozdrawiam
chojnol
A nie wiecie w jakim sklepie i gdzie najlepiej we Wrzeszczu szukać wizjera do drzwi? Może wkońcu, po półrocznym opóźnieniu mieszkanie odbierzemy icon_biggrin.gif a w drzwiach tylko dziura icon_rolleyes.gif
Małgoś.dz
Chojnolku, a w Praktikerze sprawdzaliście? Głowy nie dam, ale tam mają mnóstwo przeróżnych gadżetów domowych, może i wizjer się znajdzie?
A jesli nie tam - to myślę, że w każdym sklepie z elementami ślusarskimi. Jeden taki sklep, pamiętam, był przy ul. Wajdeloty (zaraz za rondem) - to blisko ul. Waryńskiego, czyli w pobliżu przedszkola Julki. Ale nie jestem pewna, czy sklep dalej istnieje. icon_rolleyes.gif
A drugi taki sklep znajduje się przy Grunwaldzkiej, ze 150m wyżej niż ta duża księgarnia na Miszewskiego. On jest usytuowany w budynku pod filarami. Obok był (a może jeszcze jest) taki duży sklep z męskimi garniturami.
anonimowy
Jest jeszcze sklep 1001 drobiazgów na Grunwaldzkiej po tej stronie co Chemia.

Dor
okko
A gdzie jest Aquapark w Trójmieście?? I czy jest fajny??
Monia5
Aquapark jest w Sopocie przy głównej drodze Al.Zwycięstwa widać reklamę,jest super ale niestety troche drogo icon_sad.gif Bilet normalny na 1h 24zł ulgowy 18zł
okko
dziękuję ci bardzo za info- pytam bo przeciez nie wiadomo jaka pogoda będzie i może w jakis brzydki dzień mozna by się wybrać (oby nie icon_wink.gif)
Coco
Gdzie znajdę pralnię czyszczącą odzież skórzaną? W zwykłej prani nie chcą mi przyjąć marynarki zamszowej...........
blaire
Pralnia przy hali w Auchan.
Coco
Bardzo dziękuję!
lusia24
Zapraszan na wÄ…tek :

https://www.maluchy.pl/forum/viewtopic.php?t=40768
agnkel
witam
czy znacie dobrego ginekologa w gdyni ?
tylko nie prywatnego. dotychczas chodziłam prywatnie do dr. Bierżyńskiego ,ale niestety mam problemy z kasa

bardzo prosze o opiniÄ™
danisella
w przychodni na wzgórzy dr liliana żurek, dobry lekarz, badania kompleksowe zleca bez oporów
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.