To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

EEG

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2
addera
Czy ktoś miał robione badanie EEG ?
Dostałam skierowanie, na razie nie moge się zarejestrować, bo jest przerwa urlopowa w poradni i nie wiem czy musze sie jakoś specjalnie przygotować czy można iśc z rozbiegu icon_confused.gif
Chyba sie nie boje samego badania, bo jest podobno bezinwazyjne i nie boli, ale wyniku badania już się boje icon_confused.gif
Edi Zet :)
Add, musisz mieć swieżo umytą głowę, tzn. włosy.
Badanie jest bezinwazyjne, setki, tysiące diodek połączonych przy ponocy elastycznych pasków do skóry Twojej głowy.
marghe.
Add, to w zwiazku z bólami głowy?
addera
Tak marghe.
W końcu się dostałam do neurologa państwowo i zaczynamy robić badania, żeby powykluczać niektóre choroby. Mam nadzieję, że powykluczać icon_rolleyes.gif
i.
Miałam EEG. Badanie wygląda tak, że leży się bez ruchu w ciemnej klitce z tysiącem kabelków na głowie.
Pamietam, że strasznie kark mi drętwiał, a pani robiąca badanie przy najmniejszym moim drgnięciu strasznie krzyczała na mnie wink.gif
Trwało ok. 20-30 minut.

Przygotowywać się nie trzeba.
Eta
ja mialam robione eeg 3 razy i nie musialam lezec ani razu
nie czulam nic, tylko strasznie mi sie nudzilo bo to troche trwa
no i zastanawialam sie czy ta baba widzi co ja teraz mysle wink.gif [/code]
.uzytkownik.usuniety.
Aaaa, no i jeszcze część tego czasu trzeba leżeć z zamkniętymi oczami. Lepiej idź wypoczęta żeby nie zasnąć. Mnie się to przytrafiło i badanie było o kant d.. potłuc - do poprawki icon_wink.gif

Z kwestii estetycznych, to włosy po tym też są do mycia bo nacierają cały łeb spirytusem. Błeeee.

Pzdr,

Zwierzo
Kaszanka
Ja czułam się jak na dyskotece bo coś migało icon_smile.gif Ale czułam się dziwnie w tym "kasku", strasznie ściskał mi szczękę i nie mogłam nic powiedzieć... I te komendy: teraz podnieś rękę, a teraz nogę itd. strasznie mnie śmieszyły. Nie dziwię się temu zabezpieczeniu na szczękę icon_wink.gif
marghe.
Zrobiłas???
m.
addera
Za godzine robiÄ™ icon_confused.gif
O 10 trzymajcie kciuki.
Mam nadzieję, że nic niepokojącego nie wyjdzie icon_rolleyes.gif
marghe.
Add. i co?????
m.
addera
na razie nico icon_confused.gif
Wynik w poniedziałek albo we wtorek będzie, a do lekarza i tak dopiero za trzy tygodnie idę.
Ale powiem tak, badanie niby bezinwazyjne, ale jakieś takie nieprzyjemne icon_rolleyes.gif śmierdziałam spirytusem i w ogóle to się zmęczyłam icon_confused.gif
byłam spięta, nie mogłam się rozluźnić, powieki mnie bolały od zamkniętych oczu i w ogóle miałam wrażenie, że babka mi myśli "podgląda" icon_eek.gif
marghe.
Daj znac jak coÅ› bedziesz wiedziec.
m.
Anuk
Addera, icon_eek.gif osobliwe przeżycie..... to fakt. Może nie tyle myśli podgląda, co ja np. miałam świadomość, że inaczej wyjdą "fale" jak będę myśleć o pogodzie, inaczej jak o niczym, a całkiem inaczej jak o jakimś idealnym facecie icon_wink.gif Doszłam do wniosku, że najtrudniej jest niemyśleć o niczym. Spróbuj np. obiecać sobie tak: Nie bedę myślała o białych niedźwiedziach przez najbliższe 3 minuty....... i spróbuj rzeczywiście o nich nie pomyśleć!

Dla mnie "upierdliwe" było to leżenie w bezruchu i usilne staranie o bezruch gałek ocznych icon_twisted.gif
addera
CYTAT(Anuk)
Dla mnie "upierdliwe" było to leżenie w bezruchu i usilne staranie o bezruch gałek ocznych icon_twisted.gif


Gałki oczne musiałam sobie przytrzymywać palcami icon_eek.gif i ręce mi zdrętwiały icon_rolleyes.gif
marghe.
Add, no i ?
m.
addera
No i mam.
Orzeczenie: zapis eeg w granicach normy, czyli chyba dobrze icon_smile.gif
Opisu badania nie zamieszę bo go nie rozumiem - amplitudy do iluś tam mikrowoltów (wyładowania mam w głowie czy co icon_rolleyes.gif ), fale alfa, fale beta itd icon_wink.gif Tym niech się lekarz zajmie.
A wizyte niestety mam dopiero za miesiÄ…c.
Na razie leki.
marghe.
icon_biggrin.gif
m.
Arwena.
Ja własnie dostałam skierowanie, zobaczymy na kiedy uda mi się zapisać icon_rolleyes.gif ale po przeczytaniu Waszych dośwaidczeń wcale mi się nie chce zapisywać icon_cry.gif
addera
Arwen, nie jest tak źle icon_wink.gif

A ja w środe idę z wynikiem do neurologa.
CzujÄ™ siÄ™ lepiej, ale biorÄ™ leki (3 razy dziennie).

Dam znać w czwartek co i jak.
Arwena.
Ja na razie dostaje Topamax - raz dziennie - ale czuje się srednio - miałam tomografię - guza wykluczyli no i teraz eeg - zobaczymy icon_rolleyes.gif A głowa jak bolała tak boli icon_evil.gif
Kaszanka
Arwen, a jak u Ciebie z nerwami?
Ja właśnie łażę po lekarzachi neurolog na razie stawia na nerwy. Dokładnie nie napiszę o co chodzi bo mi namieszał strasznie ale podobno zdenerwowanie powoduje wzrost jakiegoś tam ciśnienia, blablabla.
W każdym razie żadnych leków nie mam bo karmię icon_sad.gif Mam się zrelasować i wyluzować icon_eek.gif icon_eek.gif
Arwena.
No nerwy i owszem, każdy stres to gwarantowany ból głowy - ale cisnienie generalnie 100/60.

Ja do tego topamaxu przekonana nie jestem, dawka ma być większa, na razie biorę 25 mg, docelowo mam brać 100, ale ja po tych 25 nieszczególnie się czuję...na ból glowy do tej pory pomagal mi jedynie sumamigren - za dwie tabletki płaciłam 40 zeta icon_rolleyes.gif

No ale ibupromami pomału rozwalałam sobie watrobę, łykałam je w ilosciach porażających z mizernym skutkiem, ten topamax podobno w wątrobe nie idzie...ale jak karmisz to nie wolno, w ciazy tym bardziej...a ja planuje...hmm... no nic zrobię to eeg i zobaczymy


Zrelaksować i wyluzować nie lezy w mojej naturze icon_lol.gif
Kaszanka
Ano właśnie nie chodzi o te ciśnienie bo ja też ogólnie mam dość niskie. O jakieś inne ciśnienie ale byłam tak zdenerwowana że nie pamiętam icon_smile.gif
Miałam na początku różne diagnozy: migrena, guz icon_eek.gif . Jak bolało nie do wytrzymania to brałam Tramal, ale zwalał mnie z nóg bo to silny lek przeciwbólowy. Teraz boli mnie najczęściej w nocy.
Przyszło mi jeszcze coś do głowy bo podejrzewano u mnie że kręg szyjny naciska na nerw i stąd te bóle głowy. Miałam nastawiany kręgosłup i bóle przeszły na jakiś rok. A może to?
beattta
Mam podobny problem czyli bóle głowy. Dziwne uczucie ciężkości i zawroty głowy (zdarzyły się w jeden wieczór). Dostałam już skierowanie do neurologa i jestem umówiona na czwartek. Boję się icon_sad.gif chciałabym już mieć za sobą wszystkie badania z pozytywnymi wynikami.
Arwena.
A nie rtg kręgosłupa miałam robione i to nie to. Miałam jeszcze mierzone ciśnienie w oku bo mnie również oko boli ale tez idealne. Moja neurolog coś tam jeszcze mówiła o ciśnieniu śródczaszkowym....


Beattta sama wizyta u neurologa to pryszcz, ja bólu głowy dostawałam na sama myśl o tomografii wink.gif a jak sobie teraz pomyslę że mam poł godziny leżeć i trzymać gałki oczne to mi słabo 37.gif

...i trzymam słuchawkę w dłoni ale jeszcze nie zadzwoniłam, żeby się umówić icon_mrgreen.gif
addera
CYTAT(Arwen)
...i trzymam słuchawkę w dłoni ale jeszcze nie zadzwoniłam, żeby się umówić icon_mrgreen.gif


Dzwoń i będziesz miała z głowy icon_wink.gif
Kaszanka
Bóle głowy

Klastrowy ból głowy To mnie dość zainteresowało bo mam dość podobne objawy.
Kaszanka
Myślę nad zmianą neurloga bo im więcej czytam to kiełkuje mi myśl że on olewa mój problem... Bóle mam naprawdę bardzo silne, tylko i wyłącznie po lewej stronie, zawsze łzawi mi oko. Ból porównuję do wbijania mi w głowę jakiegoś szpikulca... Trwa różnie, od 10 min. do godziny. Najczęściej w nocy.
Miałam jedynie robione EEG ale tylko dlatego że sobie tego zażyczyłam. Może powinnam się iść wykłócić o inne badania?
Arwena.
Ja klasyczna migrena bez aury a czasami (rzadko) tez napięciowe bóle głowy. Nie wiem co gorsze - migrena jest dla mnie do wytrzymania pomimo objawów ubocznych natomiast te napięciowe są okropne, wprawiają mnie w stan okropnego rozdrażnienia i doprowadzają prawie do krzyku icon_evil.gif

Kaszanna ja pod tym względem nie narzekam, moja neurolog powiedziala od razu ze nie bedziemy się bawić w jakieś zgadywanie od czego to jest tylko robimy komplet badań (tym bardziej,że w rodzinie był przypadek guza). No i robimy. Na razie wszystko w normie tyko niski cukier mam icon_rolleyes.gif


Jeszcze nie zadzwoniłam icon_rolleyes.gif
Kaszanka
Dzwoń, dzwoń. I tak jest to lepsze niż tomografia płuc icon_wink.gif
Arwena.
Zadzwoniłam icon_wink.gif . Czwartek na 11.00 icon_mad.gif
Kaszanka
GratulujÄ™ odwagi icon_smile.gif
Ja mam zamiar wybadać gdzie w Gliwicach jest dobry neurlog choćby prywatnie...
beattta
CYTAT(Arwen)
Beattta sama wizyta u neurologa to pryszcz


Boję się tej wizyty w kontekście przyszłych badań i ich wyników icon_sad.gif Niestety, zawsze martwię się na zapas icon_mad.gif

GratulujÄ™ decyzji i trzymam kciuki w czwartek icon_smile.gif
addera
Wróciłam.

EEG nie mówi o zadnych nieprawidłowościach więc na razie ufff.
Leczenie stałe - Divascan (na migrenę) w dawce 3 x 2 tabletki.
Leczenie doraźne - diclofenac w czopkach i jakieś tam tabletki - migrea - chyba icon_rolleyes.gif (musze wykupić).
Następna wizyta w styczniu i jak będzie do tego czasu bez zmian to skierowanie na tomograf.

To tyle.
Arwena.
Byłam i przeżyłam, oczu trzymać nie musiałam, od czasu do czasu miałam otwierać. Wyczesuję właśnie resztki płynu z włosów wink.gif a wyniki będą za tydzień.

Addera to mamy zupełnie odwrotnie - bo ja najpierw tomograf a teraz eeg icon_rolleyes.gif
beattta
Addera to dobrze , że wyniki są w porządku icon_smile.gif
Zazdroszczę Tobie i Arwen, że macie to już za sobą.
Dzisiaj byłam u neurologa. Dostałam skierowanie na EEG, badania z krwi i konsultację u okulisty. Jutro umówię się na badanie i odwiedzę okulistę.
Mama Anka
Ja przeszlam te wszyskie badania: eeg, tomograf i rezonans ze wzgledu na uderzenie w glowe, konkretnie w skron. Pewnego ranka zerwalam sie do syna, bo strasznie wrzasnal i jakos tak slabo mi sie zrobilo, ale co tam dla matki udajacej konia, poszlam do lazienki tam zemdlalam, ocknelam sie za pralka, ale nie skojarzylam co sie stalo, maz tylko krzyczal -podobno, czy nie mozna by tam ciszej?, byla 5 rano. No coz zanim doszlam do sypialni, padlam drugi raz w progu uderzajac sie o drewniana rame lozka dokladnie w skron. Podobno wydawalam dziwne dzwieki i trzeslam sie dziwacznie, potem okazalo sie ze byl to pourazowy napad padaczki. Seria badan, na serce rowniez, no i potwierdzilo ze byl to napad epilepsji. Mialam uwazac na slonce, znaczy unikac, rowniez nie przeciazac sie (Paulina miala jakies dwa lata, latwo powiedziec). Nie musialam brac zadnych lekow, prawdopodobnie nie bedzie zadnych napadow, ale uwazac musze. Wczesniej mialam straszne bole migrenowe glowy. Nauczylam sie z tym zyc, ale zauwazylam, ze jak nie jem czekolady (no tak calkiem nie jesc to sie nie da icon_redface.gif ), to nie boli mnie tak czesto jak kiedys. Fakt, ze jak juz mam bole, to wszystko mnie drazni, swiatlo, dzwieki jakiekolwiek i takie tam, ale da sie zyc, ibuprom co jakis czas i do przodu. W sumie mialam w marcu powtorzyc badanie eeg, ale jakos zaniedbalam, a ze nie lubie chodzic po lekarzach, to jakos tak zwlekam, ale chyba sie w koncu wybiore. icon_rolleyes.gif . Dziewczyny a sprawdzalyscie wzrok, czasem bole glowy sa spowodowane wada wzroku, wiec moze tu lezy problem. icon_question.gif
Trzymajcie sie, te badania nie sa takie straszne - powiedziala ta co unika ich jak ognia.... icon_biggrin.gif icon_wink.gif
addera
CYTAT(Mama Anka)
. Dziewczyny a sprawdzalyscie wzrok, czasem bole glowy sa spowodowane wada wzroku, wiec moze tu lezy problem.  :?:


No własnie musze sie skonsultować z okulista i zrobić badanie dna oka. Nie chodzi tu nawet o wadę wzroku (z wadą wzroku zyje już 15 lat) lae o jaskrę np. (tak mówił neurolog). Żeby zdiagnozować migrenę, trzeba wykluczyć wszystkie inne choroby, podobno innej metody nie ma icon_rolleyes.gif Mi neurolog powiedział, że samej migreny nie potwierdzą żadne badania icon_confused.gif
Prawda to czy nie ? icon_rolleyes.gif
Mama Anka
Niestety chyba prawda, ja juz tak sobie zyje z ta migrena, a moze ktos wie czy to jest dziedziczne, bo moja Babcia ma migreny i ja moze tez tak po Niej.Chyba to jest zwiazane tez z cisnieniem, moje czasem spada do 70/40 mierzone u lekarki, zrobila icon_eek.gif i sie pytala czy sama doszlam, czy pomogli,a ja sie calkiem normalnie czulam, normalne moje cisnienie to 90/50 w porywach 100/60 i kawa mnie ratuje. Zwykla rozpuszczalna, ale nie za mocna, wole pare slabych niz jedna siekiere i jakos zyje... icon_biggrin.gif .
No i jeszcze strasznie pogoda na mnie wplywa, to sie chyba meteoryk czy jakos tak nazywa(zawsze zapomne).... icon_biggrin.gif
Arwena.
A ja u okulisty bylam na samym początku, bo strasznie przy tych bólach głowy bolało mnie jedno oko...i od okulisty dostałam skierowanie do neurologa - dno oka w porządku, choć ja też od 10 lat mam wadę wzroku....

Addera, mnie własnie moja doktorka wysłała na eeg bo jakiś tam typ migreny ponoć na eeg widać i pani wczoraj na badaniu pytała mnie czy teraz mnie boli a własnie mnie pobolewała...
addera
CYTAT(Arwen)
Addera, mnie wÅ‚asnie moja doktorka wysÅ‚aÅ‚a na eeg bo jakiÅ› tam typ migreny ponoć na eeg widać i pani wczoraj na badaniu pytaÅ‚a mnie czy teraz mnie  boli a wÅ‚asnie mnie pobolewaÅ‚a...


Arwen, mozliwe, ale na EEG to podobno wychodzą bóle pochodzenia mózgowego. Mnie tez się pani przed badaniem pytała czy mnie głowa boli i jak powiedziałam, ze akurat nie, to pani powiedziała to szkoda icon_eek.gif Ja tam akurat nie żałowałam icon_confused.gif ale dla badania pewnie źle wink.gif
Arwena.
Ja własnie mam zamiar odstawić moje tabletki przeciwmigrenowe bo czuje sie po nich fatalnie, bez przerwy mam stan podgorączkowy, śpię na stojaco, a wczoraj oprócz ciasta upiekłam również moje spinki do włosów 21.gif .

So, moja pani doktor nic o tym nie wpominała, ba zapewniała mnie, że bez problemu mogę siadać za kierownicą. A ja wczoraj pogrzebałam w necie i wyczytałam,że wręcz przeciwnie - teraz jestem wsciekła - bo nie dość, że jeździłam, to jeszcze dziecko woziłam. icon_evil.gif icon_evil.gif


Oprócz tego, chwilami tracę kontakt z rzeczywistością (vide spinki) i nie potrafie nazwać rzeczy np. nie umiałam poprosić w sklepie o biszkopty - nie potrafiłam sobie przypomniec ich nazwy icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif

super nie?

To juz chyba wole migrenÄ™ 21.gif
Arwena.
Addera - jak Divascan? Bo zmieniłam leki i własnie Divascan mam zapisany - a po ostatnim doświadczeniu boję się go brać.

Masz jakieÅ› skutki uboczne?
addera
Arwen, Diovascan ok. W ogóle nie ma zadnych skutków ubocznych. Czuje się dobrze i powiem , że nawet zapomniałam o bólach głowy, ale ja łykam juz 3 msc.
No i ostatnio jak mnie "złapała" migrena to jakoś szybciej mi przeszło icon_rolleyes.gif Może to własnie dzieki Divascanowi icon_rolleyes.gif tak sobie tłumaczę icon_wink.gif
Arwena.
Dzięki icon_razz.gif

To idę wykupić receptę.
beattta
Dziewczyny czy podczas badania EEG odczuwałyście zawroty głowy? W pierwszej części zapisu, kiedy miałam jeszcze zamknięte oczy miałam wrażenie, że zaraz spadnę z tego łóżka. Kiedy tylko otworzyłam oczy wszystko minęło i reszt badania przebiegła bezproblemowo. Pytałam pielęgniarki, która przeprowadzała badanie, ale tak mi odpowiedziała, że mądrzejsza się od tego nie zrobiłam icon_confused.gif
Znajmoma miała podobnie, natomiast mój mąż tego nie odczuwał. W jednym i w drugim przypadku wyniki były pozytywne.

Czy któraś z Was dostała zapis całego badania? U nas przesyłają tylko opis do przychodni, bo cały zapis jest na dyskietce.
i.
Ja dostałam tylko opis - dwa zdania.
A zawroty głowy miałam, a jakże. W ogóle wałek, który włożyli mi pod szyję tak mi się wpijał i powodował drętwienie że myślałam, że oszalaję.
Także wierciłam się, otwierałam oczy (bo myślałam, ze zemdleję) a badanie wyszło super. icon_lol.gif
Arwena.
Ja mam opis ale prawie nic z niego nie rozumiem icon_rolleyes.gif a wizytę mam na 14 lutego dopiero. W każdym razie pojawia się tam słowo patologia icon_rolleyes.gif

Zawrotów nie miałam.
Atena
Dziewczynki aj też mialam ostatnio EEG,odebralam wyniki i w opisie jest napisane: Wynik badania na granicy normy.Pojedyncze ale wyraźne zmiany w lewej okolicy czołowo-skroniowej.
Wizyta dopiero za tydzień a ja nie wiem co myśleć...
KurczÄ™...no

A apropos samego badania to było okropne!Mnie te gumki tak cisnęły,że myślałam,że zwariuję.Ta pod szyją mnie dusiła icon_eek.gif a te na głowie wpijały się i powodowały zawroty głowy.Okropnie było!

Atena
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.