To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Telefony, telefony...

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

kasiask
Zostałam ostatnio wprowadzona w osłupienie. Rzecz się miała w przedszkolu, w grupie Julka, czyli 5-6 latków. Byłam świadkiem takiej oto scenki.
Osoby:Piotruś (lat 6), Marcin (lat 5), Tatuś Piotrusia (lat ?)

Miejsce: sala grupy IV

Czas akcji: tuż po gimnastyce korekcyjnej, dzieci przebierają się po zajęciach.

Piotruś miota się po sali z komórką (prawdziwą!!) przy uchu i krzyczy wściekle do niej mniej więcej tak:
Piotruś: Tak tato...uderzył mnie...tak Marcin!! Znowu mnie uderzył!! Porozmawiaj z nim!
I buch daje komórkę osłupiałemu Marcinowi. Ten w milczeniu wysłuchuje co ma mu do powiedzenia Tatuś Piotrusia. Ja ostoję obok i słyszę tylko "bla, bla, bla". Marcin nic nie mówi, tylko kiwa głową, po czym oddaje komórkę Piotrusiowi, który kontynuuje rozmowę ze swoim Tatą.
Piotruś: No! Powiedziałeś mu?! A co mu powiedziałeś??

Obok mnie stoi Pani Ania i Pani Beatka. Patrzymy na siebie z zaskoczeniem i nie wiemy jak zareagować.
No bo jak własciwie należałoby zareagować na 6-ciolatka z komórką, który w ten sposób załatwia konflikty z kolegami?
Czy ten świat nie zwiariował?
A może to ja jestem wariatka???
marghe.
Nie jestes.
m.
milly
Świat zwariował. A później dziwimy się zachowaniom młodzieży. Popatrzmy na rodziców. I założę się, że tatki tatuś potrafi zrobić awanturę pani przedszkolance, która zwróciła uwagę. Jedynym wyjściem powinien być regulamin, w którym jasno byłoby napisane co można a czego nie można używać w przedszkolu/szkole. Jasny i czytelny. I dyscyplina.
Gabi_99
trochę w szoku jestem icon_eek.gif niezły terrorysta widac w regulamin trzeba już wpisywać zakaz takich komórek jak brakuje rodzicom szarych
sdw
icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif

Świat zwariował. Zdecydowanie icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif


Ale..., cos mi sie przypomniało. Otóz mam znajomych, kiedys bliskich bardzo, juz rzadko sie odwiedzamy, którzy swojemu, wówczas bodajze dwulatkowi, kupili komórke. A kupili mu "bo chciał" a jak by mu nie kupili to by sie darł icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif Dziecko dzwoniło do tatusia bo miało zaprogramowany klawisz. Oprzytomnieli jak zapłacili kilkusetzłotowy rachunek icon_confused.gif Chłopak dzis jest chyba w 2 klasie. W dalszym ciagu rozwydrzony i szantazem wymuszajacym wszytsko co mu sie "należy". W zeszłym roku wymusił laptopa icon_confused.gif
pirania
icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif
icon_eek.gif
nie no bujasz icon_wink.gif
kasiask
CYTAT(gwm)
":twisted:  :twisted:  :twisted:  
icon_eek.gif  
nie no bujasz icon_wink.gif"


niestety nie icon_sad.gif
addera
No świat zwariował, zwariowali rodzice.
kasiarybka
CYTAT(wiolontela)
: Chłopak dzis jest chyba w 2 klasie. W dalszym ciagu rozwydrzony i szantazem wymuszajacym wszytsko co mu sie "należy". W zeszłym roku wymusił laptopa icon_confused.gif


Wiesz co Wiola jak coś takiego słyszę to mnie szlag trafia !!!

Jak to WYMUSIŁ ????

Wiesz co....rodzice powinni pójść do lekarza, skrzywdzili dzieciaka, a teraz pewnie, zadają sobie pytanie: "gdzie popełniliśmy błąd ? "

icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif
grzałka
Starzejecie się po prostu...świat idzie do przodu icon_lol.gif
sdw
Nie, Kasia, oni nie uwazaja, ze skrzywdzili. To jest wg nich normalne, ze dziecko CHCE. A uwazaja, ze skoro ich stac to przeciez nie musza odmawiac. Rozumiesz?

Jeszcze w zeszłym roku było tak, ze mu matka na drugie sniadanie hepi mila z MC-a woziła do szkoły bo nie miał zyczenia jesc kanapek. A ona najpiewr woziła go do szkoły , potem wracała do domu, szybko karmiła młodsza dwójke (w tym niespełna roczna córke), wsiadała w samochód i jechała do MC Donalda icon_evil.gif . A mieszkaja pod miastem icon_confused.gif

No i tak jakos wyszło, że sie juz nieczesto spotykamy icon_wink.gif icon_confused.gif
i.
Skoro rodzice nawalili to powinno się tym zająć przedszkole.
I nie pozwalać na przynoszenie komórek przez dzieci.
W szkole Zuzy jest np. zakaz używania, w wyjątkowych wypadkach dzieci mogą mieć, ale wyłączone.
Ale w przedszkolu?
moko.
no ładnie icon_sad.gif dorośli wariują icon_sad.gif
kasiarybka
O właśnie Moko !!

Nie świat zwariował, tylko dorośli.

Czasami zastanawiam się, co popycha rodziców do takiego ulegania swoim pociechom ?

Czy chcą im dać to czego Oni nie mieli w dzieciństwie ?

Czy może chcą coś Mu wynagros=dzić ?

Brak czasu na przykład ?
Neona (Teodora)
CYTAT(kasiarybka)
Czasami zastanawiam się, co popycha rodziców do takiego ulegania swoim pociechom ?

Czy chcą im dać to czego Oni nie mieli w dzieciństwie ?

Czy może chcą coś Mu wynagros=dzić ?

Brak czasu na przykład ?

Brak czasu, miłości, czułości i uwagi. Większość dzisiejszych rodziców goni wciąż za pieniądzem i karierą zawodową, zapominając o podstawowych potrzebach psychicznych swoich dzieci, a takim rozpieszczaniem i kupowaniem wszystkiego, czego tylko zapragną chcą im to wynagrodzić. Nie zdają sobie sprawy z tego, że nawet najdroższa na świecie zabawka czy komórka nie zastąpi kontaktu z matką czy ojcem.
grzałka
Mam niejasne wrażenie, że za naszych czasów ten czas, uwaga itp też szwankowały, tylko psycholodzy nie robili z tego takiej sprawy.

Za czasów naszych rodziców też.

No i wtedy nie było kasy na zaspokajanie wszystkich dziecięcych zachcianek.
Agnieszka AZJ
A jak za parę lat tego Piotrusia napadną dresiarze, to też im poda komórkę, zeby ich tatuś opieprzył ???
Chorzy ludzi... Kasiu - jak najdalej od nich.
marsjanka
Dobrze, że nie przyniósł kałacha aby sprawy załatwiać szybciej i bezwzględnie.
kasiarybka
CYTAT(Agnieszka AZJ)
A jak za parę lat tego Piotrusia napadną dresiarze, to też im poda komórkę, zeby ich tatuś opieprzył  ???
Chorzy ludzi...  Kasiu - jak najdalej od nich.


Aga ja od takowych ludzi zawsze stronię.

Niecirpię wręcz.

Staram się wytłumaczyć Dośkowi, jak to jest tak naprawdę w tym dziwnym świecie.

Narazienie widzę dziwnych i niejasnych sytuacji,ale mam wyostrzony wzrok isłuch.

Ostatnio Donek "przyniósł" ze sobą, ze szkoły siniaka, na policzku.

Kiedy zapytałam, powiedział, żeto kolega, niechcący Go udeżył ( ??? )

Okazało się, że w klasie mojego syna "grasuje" osobnik,którego nikt nie potrafi usadzić icon_sad.gif

Pocioł koleżance tornister - nożyczkami.

Zabrał komuś tam śniadanie.

Zepchnął ze schodów ( !!!!!!!!!!!!!!) chłopca.

Nauczycielka reaguje, ale nie może zrobić nic więcej niż postawić gościa w kącie !!

Chłopca wychowuje babcia.

Mama ma ważniejsze sprawy na głowie.

Jestem w trójce, niedługo mamy zebranie.....nie omieszkam wspomnieć o tym małym "gościu" terroryzującym klasę...
malinowa i Malina
Trochę sie usmiałam w ten pop...y dzień.
A co do komórek w przedszkolu - skoro w szkole jest zakaz uzywania ich podczas lekcji to i w przedszkolu należałoby to wprowadzic.
Mama Anka
CYTAT(kasiarybka)
CYTAT(Agnieszka AZJ)
A jak za parę lat tego Piotrusia napadną dresiarze, to też im poda komórkę, zeby ich tatuś opieprzył  ???
Chorzy ludzi...  Kasiu - jak najdalej od nich.


Aga ja od takowych ludzi zawsze stronię.

Niecirpię wręcz.

Staram się wytłumaczyć Dośkowi, jak to jest tak naprawdę w tym dziwnym świecie.

Narazienie widzę dziwnych i niejasnych sytuacji,ale mam wyostrzony wzrok isłuch.

Ostatnio Donek "przyniósł" ze sobą, ze szkoły siniaka, na policzku.

Kiedy zapytałam, powiedział, żeto kolega, niechcący Go udeżył ( ??? )

Okazało się, że w klasie mojego syna "grasuje" osobnik,którego nikt nie potrafi usadzić icon_sad.gif

Pocioł koleżance tornister - nożyczkami.

Zabrał komuś tam śniadanie.

Zepchnął ze schodów ( !!!!!!!!!!!!!!) chłopca.

Nauczycielka reaguje, ale nie może zrobić nic więcej niż postawić gościa w kącie !!

Chłopca wychowuje babcia.

Mama ma ważniejsze sprawy na głowie.

Jestem w trójce, niedługo mamy zebranie.....nie omieszkam wspomnieć o tym małym "gościu" terroryzującym klasę...


Kasia u meza siostrzenca w szkole tez byl taki terrorysta (szkola podstawowa) siostre zakonna wyzwal na probie komunijnej od koorew icon_eek.gif , matka caly czas go tlumaczy, dochodzi do absurdu piescia uderzyl dziewczynke w twarz, bo go zdenerwowala icon_evil.gif . Dyrektor po naradzie usunal go ze szkoly, poniewaz stanowil zagrozenie dla reszty uczniow (uczni icon_question.gif cholera nie umiem odmieniac czasami icon_redface.gif ).
Rodzice sami nie umieja wychowac dzieci wyznaczajac im pewne granice, owszem u kazdego moga one przebiegac inaczej, ale nie dajmy sie zwariowac, niedlugo dwulatek bedzie zasady ustalal icon_confused.gif icon_eek.gif .
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.