To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Pierogi z mięsem

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Alrys
Jak robi się pierogi z mięsem

ProszÄ™ icon_redface.gif
przepis na farsz bo ciasto umiem . Dzięki
agarad
Alrys, to podziel sie przy okazji tym przepisem na ciasto - bo ja nie umiem zawsze mi "gnioty" wychodzÄ… icon_evil.gif
Alrys
ale ja na oko robiÄ™ icon_redface.gif

mÄ…ka tortowa bÄ…dz jakaÅ› inna jakÄ… masz
sól
ciepła woda ile mąka zabierze ciasto nie ma być twarde tylko takie lużniejsze delikatnie gniotę.

może ja żle robię ale wszystkim smakuje icon_rolleyes.gif
agarad
bez jaja?
wszyscy na oko , może i ja kiedyś nabiore wprawy?
dzięki
anita
przepis na idealne icon_wink.gif ciasto na pierogi:

3 szklanki mÄ…ki pszennej
1 szklanka wrzÄ…tku
1 jajko
3Å‚yzki oleju lub oliwy

ciasto jest miękkie, elastyczne i pierogi sie nie rozwalają,
moko.
Farsz I
mięso wieprzowe lub wołowe lub pół na pół ugotować, zmielic 2 razy w maszynce, dodac troszkę rozmoczonej bułki, majeranek ogrobinę, czosnek, cebulę podpieczoną i zmieloną, wegete, soł, pieprz, jajo
Farsz II
jak wyżej lecz zamiast majeranku dodac troszkę natki pietruszki.
katiek
Na farsz można wykorzystać jakiekolwiek mięso na którym gotowała się zupa-tylko trzeba je doprawić. Ja lubię pierogi z mięsem z rosołu (z kury) z kwaszoną kapustą (przepis podawałam w wątku o obiedzie za 12 zł na 4 osoby czy coś w ten deseń)
A ciasto robię tak-mąka, sól ,1 łyżeczka tłuszczu i ciepła woda (ile mąka zabierze)
Kaszanka
Ja do pierogów z mięsem używam tak jak katiek, mięsa z zupy. I dodaję właśnie trochę kapusty kiszonej, rewelacja. Taki obiadek z odzysku icon_smile.gif A przyprawiam tylko pieprzem.
Co do ciasta to zawsze robię na oko ale trochę twardsze niż na ruskie.
goÅ›
ja bardzo pierogi z dudkami (tzn. płuckami). Ten farsz nie jest taki zbity jak z gotowanego mięsa; jest puszysty, mniam; ale umie go zrobić tylko moja mama, niestety...
sylwias
Bardzo dobre są też pierogi z mieloną surową cielęciną. Mniam. Szczególnie do bulionu albo barszczyku
Dziele się tez pomysłem, zeby podawć perogi z sosem czosnkowo-jogurtowym! Odkąd spróbowałam takich "Pod młyńskim kołem" nie mogę się najeść w tej formie.
Katasia
A czy można do takiego mięska z odzysku, np z rosołu dodać jakieś warzywa? Np zmielić razem z marchewką, selerem, pietruchą?
agabr
mozna icon_smile.gifB
amania
Ja gotuję różne rodzaje mięsa z włoszczyzną i przyprawami.
Potem mielę i dolewam trochę rosołku, tak żeby farsz nie był za suchy.
Ciasto tylko z mÄ…ki i wody z odrobinÄ… soli (bez jajka).
okko
A ja wam polecam rewelacyjne (własnie kilka dni temu zrobiłąm) pierogi zięsem i kasza gryczana (jelsi ktoś lubi) oprócz "normlanych" składników podawanych powyżej ja dodałam jescze drobniutkich skwareczków z boczku- niebo w gebie icon_smile.gif- oczyweiście pod warunkiem, że ktoś lubi kaszę
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.