To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

wysypka na nogach...

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Pecia
Dostalam dzis dziwnej wysypki
na udach icon_confused.gif
po zawnetrznej stronie ze tak powiem icon_wink.gif
nagle icon_eek.gif
siedzialam z Zuzia nad czytanka, nagle zaczelo mnie cos straszliwie swedziec na udach.....
zdjelam spodnie a tu czerwone plamy i biale bÄ…ble icon_eek.gif
tak jakby pokrzywka icon_confused.gif
NIGDY nie mialam zadnych wysypek icon_rolleyes.gif


jedyne co nowego "zjadlam" to 2 godziny wczesniej tabletke magnezu ( Maglek)

czy to mozliwe zeby jakas reakcja uczuleniowa???????? ( nie jestem alergikiem)
no i po ...magnezie ?? icon_eek.gif icon_confused.gif icon_rolleyes.gif

acha i starsznie mnie swedzi icon_sad.gif
mam leki p/alergiczne w domu ( ze wzgledu na Jasia) wzielam wapno i fenistil ale NIC nie pomaga icon_sad.gif

co to moze byc???????????
pomozecie??????/
malinowa i Malina
Białych babli nie pamietam ale reszta wyglądała identycznie jak dostałam szkarlatyny ( w starczym juz wieku). wink.gif
Pecia
szkarlatyne mialam jako dziecko icon_confused.gif oj ciezko bylo icon_sad.gif
mozna to przechodzic 2 razy ?
malinowa i Malina
Nie. To w takim razie nie szkarlatyna. Przynajmniej to masz z głowy. icon_lol.gif
malinowa i Malina
Skoro wapno i fenistil nie pomaga, to raczej nie uczulenie. Może masz zasypke w płynie? Takie białe paskudne maziajstwo? Może złagodzic swędzenie.
Pecia
icon_rolleyes.gif
niby dobrze ze nie szkarlatyna ale co to jest do licha icon_eek.gif

tak mnie swedzi ze ........... icon_sad.gif icon_sad.gif icon_sad.gif icon_sad.gif icon_sad.gif
Pecia
CYTAT(żona)
Skoro wapno i fenistil nie pomaga, to raczej nie uczulenie. Może masz zasypke w płynie? Takie białe paskudne maziajstwo? Może złagodzic swędzenie.


masz racje, ze tez na to nie wpadlam wink.gif
podobno jak nie przechodzi po p/alergicznych to znaczy ze "cos " jest.....wirusem icon_confused.gif

sprobuje z pudrodermem icon_confused.gif

skad mi sie to przyplatalo ? icon_rolleyes.gif
moko.
CiociaPecia ja własnie taką wysypkę miałam na tle uczulenia na proszek icon_sad.gif
strasznie swędzi wrr.
Pecia
nie wyglada to dzis najlepiej icon_sad.gif icon_sad.gif icon_sad.gif
nogi pokryte sa czerwonymi bÄ…blami, takie wystajace zgrubienia icon_eek.gif icon_sad.gif
swedzi cholernie icon_evil.gif
jednak pomaga jedynie wapno, minimalnie mniej swedzi
nic poza tym icon_sad.gif

zapisalam sie do lekarza, mam .......15 numerek ( lekarz przyjmuje od 15 ej icon_evil.gif )
EwaSerdeczna
Nie zmieniłaś może ostatnio proszku do prania?

serdecznie pozdrawiam ewa
agarad
CiociuP,
a ile tego wapna wzięlaś? bo na taką reakcję tzreba ostro zareagować "konską" dawką.
no i jak masz leki p.alergiczne to tez lyknij, może Claritine.
Pecia
wlasnie wrocilam od lekarza icon_sad.gif
pokrzywka alergiczna icon_eek.gif icon_sad.gif icon_sad.gif icon_sad.gif
nigdy wczesniej nic takiego mi sie nie przydazylo icon_confused.gif

dostalam zastrzyki ( przez 5 dni mam brac icon_cry.gif )
i jakies lekarstwo p/alergiczne ktore mam brac 3 tyg icon_confused.gif
i mam pic wapno icon_sad.gif

icon_confused.gif
wygladam koszmarnie, w zabiegowym pielegniarka kiwala glowa z niedowierzaniem wink.gif
malinowa i Malina
CYTAT(Ciocia Pecia)
wlasnie wrocilam od lekarza icon_sad.gif
pokrzywka alergiczna  :shock:  :(  :(  :(  
nigdy wczesniej nic takiego mi sie nie przydazylo icon_confused.gif

dostalam zastrzyki ( przez 5 dni mam brac icon_cry.gif )
i jakies lekarstwo p/alergiczne ktore mam brac 3 tyg icon_confused.gif
i mam pic wapno icon_sad.gif

icon_confused.gif  
wygladam koszmarnie, w zabiegowym pielegniarka kiwala glowa z niedowierzaniem wink.gif

No dobra - pokrzywka alergiczna. Ale na co ta alergia?????
Pecia
nie wiem icon_confused.gif
pytali czy nie jadlam krewetek, albo winogron icon_wink.gif
czy nie bylam ostatnio w lesie ? icon_eek.gif
czy proszku nie zmienialam?

jedyne co sie nasuwa to to ze bralam przez 10 dni bellergot , ma w skladzie jakas dawke atropiny
moze ew. od tego icon_confused.gif
ale dziwne ze dopiero po 10 dniach ...
no i wzielam ten magnez icon_confused.gif
ale pytalam sie w aptece czy mozliwe zeby te dwa lekarstwa sie tak skumulowaly ? stwierdzili, ze nie


a lekarka powiedziala "ciekawa" rzecz :
ze moze tak byc gdy organizm jest oslabiony, zestresowany icon_confused.gif
a nie najlepiej sie czuje od 2 miesiecy ( stad ten bellergot) icon_sad.gif

dzis rano na zastrzyku inna pielegniarka zrobila taka mine jak mnie zobaczyla icon_eek.gif icon_confused.gif
powiedziala, ze jak jutro bedzie tak zle wygladac mam isc natychmiast jeszcze raz do lekarza icon_sad.gif
malinowa i Malina
Pecia co znaczy, że "tak źle wyglądasz"? Bąble są dalej? Nic ci nie przechodzi?
Pecia
bÄ…ble zlaly sie sie w jedna taka wielka chropowata plamÄ™ icon_sad.gif
a dalej nizej na nogach sa drobne straszliwie swedzace krosty icon_sad.gif
posmarowalam sobie to to pudrodermem ( z wlasnej inicjatywy icon_mad.gif ) i jest o niego lepiej, nie swedzi tak okrutnie

sorry za opis, pierwszy raz na forum tak sie "obnazam" wink.gif
ale nigdy czegos takiego nie mialam
malinowa i Malina
Pecia na pewno to nie jest szkarlatyna? Bo podobnie to wygląda. Może przy osłabieniu złapałaś jeszcze raz?
Pecia
nie icon_confused.gif
nic mnie nie boli, gardlo, kosci wink.gif

i lekarka i 2 pielegniarki stwierdzily ze to uczulenie icon_sad.gif
malinowa i Malina
Poczytałam sobie o tym bellergocie. To zawiera roslinke "okrzyk wilcza jagoda" - może to o to chodzi? Dość toksyczne, może się u ciebie skumulowało?
wejdź sobie na www.hyperreal.info/drugs/go.to/art/648
może znajdziesz cos podobnego?
Doruśka
a moze to półpasiec? czy to Cie boli oprócz swędzenia?

a tak na marginesie,moze w skąłdzie magnezu coś było.ze swojego dośw.wiem,ze nawet niewielka ilosć alergenu moze spowodowac tak sielna reakcje(u mnie np łyk mleka sojowego spowodował obrzęk krtani,oczu ,ust i nosogardzili) icon_sad.gif(
alergia to paskudna sprawa:((
Potwora
Pecia - ja rok temu miałam taką wysypkę, z opisu choroby - szkarlatyna ale bez gorączki i bólu gardła. Miałam ją nie tylko na udach - wszędzie dosłownie, nawet na dłoniach, twarzy, uszach, stopach ( chodzenie niemożliwe icon_wink.gif ). Prawdopodobnie uczulenie na antybiotyk, który brałam przez 10 dni ( wysypka wystąpiła po ostatniej dawce) bądź na inne lekarstwo, które wtedy zażywałam. Lekarka mówiła, że za jej powstanie w głównej mierze podejrzewa się lekarstwa ( ja bym podejrzewała ten bellergot ) ale też nie można wykluczyć jakiegoś alergenu w pokarmie. Dostałam zastrzyki z wapna i czegoś tam jeszcze + maść. Do ok 7 dniach zaczynałam wyglądać jak człowiek.
mimi
Moje nogi tak reagują jak zbyt długo chodzę w rajstopach, albo jakiś innych sztucznościach. Pomaga czasami bepanthen w maści. Chociaż polecam ADermę do skóry atopowej.

Pozdrawiam
Potwora
A mi się przypomniało, że pomagał mi alantam w zasypce.
Pecia
wysypka juz zginela.....
zostaly tylko takie ciemniejsze plamy tam gdzie byla najgorsza icon_sad.gif
czyli na udach ( no na basen bym nie poszla wink.gif )

mysle ze to bylo po lekarstwach, bralam 10 dni ten bellergot
a potem wzielam jedan tabletke magnezu "Maglek" icon_confused.gif
i po 10 minutach dostalam tej pokrzywki icon_sad.gif

dziwi mnie tylko to ze ja nigdy nie mialam nawet najmniejszych problemow z alergia icon_rolleyes.gif

wiec tym bardziej jestem w strachu, ze tak nagle moze wystapic taka icon_eek.gif reakcja u pozornie zdrowego czlowieka wink.gif
Pecia
i jeszcze
mimo zastrzykow jakis odczulajacych, tabletek p/alergicznych i wapna w zastrzyku do picia
swedzialo mnie okropnie icon_mad.gif icon_mad.gif icon_mad.gif

pomagal tylko pudroderm
doslownie bylam cala biala icon_evil.gif
musialam sie nim stale malowac a i tak wieczorem bylo nie do zniesienia icon_confused.gif
dumiczowa
Pecia,
słuchaj, ja miałam identyczne objawy. pewnego dnia na jednym udzie (własnie po wewnętrznej stronie)zrobił mi się malutki liszaj i nic. po jakichś kilku miesiącach (ok. 6) liszaj się powiększył, zaczął swędzieć, a wysypka rozlazła sie na całe ciało. Byłam juz w pierwszej ciązy. Dermatolog oglądała mnie z każdej strony i przyznała szczerze ze nie wie co to icon_eek.gif . Przepisała jakąs masc do wyrobienia w aptece i kazała przyjść za tydzien. Na następny tydzien gdy juz przyszłam, powiedziała mi ze doczytała ze jest to Liszaj Gilberta. Liszaj zaczął złazić, wyglądałam jednak mało korzystnie icon_rolleyes.gif wink.gif . Zeszło po jakims miesiącu.
Tak wiec obserwuj uda icon_wink.gif. Bo ten liszaj to moze być ten pierwszy wykwit, który rozwinie się w wiekszą wysypkę za kilka miesięcy. Ale oczywiście nie musi. To baaaardzo rzadka choroba. Objawia się tylko tą własnie paskudną wysypką. Medycyna nic więcej na ten temat nie wie, skąd, dlaczego itd. Ja też nigdy nie miałam zadnych chorób skórnych, a tu się jakiś Żilbert przyplątał icon_wink.gif i to jeszcze w ciązy.
pozdr.
Doruśka
o jaka oryginalna,na normalne choróbsko nie zachrowała tylko żilberta icon_lol.gif icon_wink.gif icon_wink.gif

ale szczerze współczuje,wiem co znaczą choroby w ciąży icon_cry.gif icon_cry.gif
Graz
Jak sie dzis czujesz, Ciociu?

Kurcze, ja tez niby zdrowa, a po porodzie tak mnie wysypalo nagle na rękach i nogach, że myślalam, iż wyjde z siebie i stanę obok. Alergia ale na co? Na szpital? pościel szpitalną, wlasny pot (pociłam sie bowiem okrutnie), jakies lekarstwo? do dzis nie wiadomo.
Graz
O, nie taka znów rzadka ta Twoja choroba Dumi icon_biggrin.gif
Moja koleżanka i bez ciązy na to nagle zapadła, tylko u niej zdiagnozowano trądzik różowaty Gilberta. Gilbert niby ten sam, a miala na całym ciele takie małe czerwone krostki. To samo?
milly
widać Gilbert jest kameleonem. I różyczką, i liszajem. hmmm, podstępna bestia.

A ze znanych Gilbertów to tylko kojarzy mi się mąż Ani z Zielonego Wzgórza. Ale to bardzo przyzwoity człowiek. I chyba nikogo niczym nie zarażał icon_cool.gif
dumiczowa
soł, trądzik różowaty Gilberta to włąsnie to, tylko ze ja miałam liszaje icon_rolleyes.gif
pozdr.
Anuk
Pecia, a po tym bellergocie nie chodziłaś czasem na solarium?? Daj znać jak ci idzie leczenie??
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.