To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Garnki Zeptera - warto czy nie?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

jl101
myslimy od dawna o garnkach zeptera, ma ktos? znacie kogos kto ma?
warto kupowac te zestawy, czy lepiej samemu powybierac sobie elementy? zastanawia mnie funkcjonalnosc tych misek, miseczek, plastikowych pokrywek.
pozdr
justyna
agabr
jl ja mam garnki , miski i szybkowar, dostalam , pewnie sama bym sobie nie kupila , zalety to -nie przypala sie, latwo sie myja, dlugo trzymaja cieplo no i szybkowar znacznie skraca czas gotowania.B
midia
Ja prawie kupiłam cały zestaw, ale zostałam tylko przy patelni. Oczywiście garnki są rewelacyjne, ale na rynku można kupić prawie podobne za ok 500 zł. Różnica niezła, co?
Oczywiście jestem właścicielką takiego zestawu (bez szybkowara) i używam totalnie wszystkiego.
Zalety:
- można gotować warzywa bez wody (zachowują swój naturalny smak i kolor- pychota)
- mięso bez tłuszczu (jest soczyste i smaczne - doprawiam zawsze na końcu)
- można gotować na parze (masz sitko w zestawie)
- można gotować wielowarstwowo, wielopoziomowo od razu cały obiad (ale to się najbardziej sprawdza jak gotuję nowalijki - krótszy czas gotowania) co dość istotne jest jak masz kuchnię elektryczną
- świetnie się czyszczą, nic nie przypalam - wszystko gotuję pod przykryciem co jest z kolei istotne na wszelkie niepotrzebne osady tłuszczu czy pary w kuchni, oraz niepotrzebnych zapachów.
- poza tym nie tracę ciepła, jeśli mam gary zakryte pokrywkami
- są trwałe
- Å‚adnie wyglÄ…dajÄ…;-)
- chyba nie umiałabym już gotować w zwykłych garkach;-)

Przy kuchni elektrycznej stosuję trick, że rozgrzewam potrawę na 5 czy 6 skali ciepła, ale dogotowuję ją zawsze na 1 lub 2 - więc oszczędność na maksa;-)

Ja jestem zachwycona i naprawdę specjalnie wielkiej różnicy nie ma jeśli chodzi o Zeptera a inne garnki ze stali szlachetnej z grubym dnem równie dobrej firmy. Ja mam cały zestaw garnków BergHOFF i używam wszystkiego łącznie z miskami, które świetnie przechowują żywność w lodówce. Podaję też często obiad prosto z garnka, tzn. stawiam garnek na przykrywce (są do tego dostosowane) na stole i mam o wiele mniej mycia jeśli nie muszę przekładać do salaterek i miseczek. Poza tym są dłużej cieplejsze gdyby ktoś chciał dokładkę i ładnie wyglądają na stole;-) No chyba, że mam obiad proszony więc wtedy już nie robię takiej ekstrawagancji;-))

Ja polecam, skoro chcesz je wykorzystać prawidłowo. Bo jeśli mają służyć do zwykłego "polskiego" gotowania to troszkę szkoda kasy.. ale jeśli lubisz eksperymentować ze zdrową smaczną kuchnią to nie ma nic lepszego;-)

Pozdrawiam!
Iva
[quote="decy"]Ja prawie kupiłam cały zestaw, ale zostałam tylko przy patelni. Oczywiście garnki są rewelacyjne, ale na rynku można kupić prawie podobne za ok 500 zł. Różnica niezła, co?

Ja jestem zachwycona i naprawdę specjalnie wielkiej różnicy nie ma jeśli chodzi o Zeptera a inne garnki ze stali szlachetnej z grubym dnem równie dobrej firmy. Ja mam cały zestaw garnków BergHOFF i używam wszystkiego łącznie z miskami, które świetnie przechowują żywność w lodówce.

A gdzie można kupic te które Ty masz?? Albo podobne?
midia
Iva pierwsze garnki kupiłam we Wrocławiu jakieś 6 lat temu za ok 500 złotych w normalnym sklepie z naczyniami ze stali szlachetnej. Firmy teraz nie pamiętam bo zostawiłam cały ten sprzęt mojej mamie.

Natomiast garnki BergHOFF kupiliśmy w Zielonej Górze na placu za niecałe 400 złotych ponad rok temu (przeprowadzałam się właśnie);-)))

Widziałam też na placu we Wrocławiu, ale nie pytałam o cenę.

Szukaj na placach. Mnóstwo ludzi przywozi i z tego żyje. Tylko nie daj się oszukać co do ceny.. Albo pojedź na zakupy do Niemiec;-)

Teraz mało chodzę po sklepach, żeby nie chorować- zasiłek wychowawczy to zbyt mało by poszaleć.. ech.

pozdrawiam!
agabr
A tak z ciekawosci powiedzcie mi ile kosztuja te garnki co mi je tesciowa ?B
Tobatka
Moja mama ma komplet Zeptera - kilka garnków + miski + noże icon_wink.gif

Ja jestem nimi zachwycona, mama również icon_wink.gif I zamierzam sobie kiedyś takie kupić (tzn za lat wiele, jak już będzie mnie na nie stać) icon_wink.gif
midia
A przy okazji czy któraś z Was jeździ na zakupy do Niemiec?
Mam pytanie:
Czy można z małym dzieckiem przejechać przez granicę mając tylko metrykę? Czy trzeba mieć paszport dla dziecka?

Dzisiaj koleżanka była na zakupach i kupiła mnóstwo dobrej chemii za grosze.. ech.

pozdrawiam!

ps. ja wiem, że nie w temacie ale bardzo proszę... ;-))) Nie wycinać;-)))
amo
CYTAT(decy)
- można gotować warzywa bez wody (zachowują swój naturalny smak i kolor- pychota)
- mięso bez tłuszczu (jest soczyste i smaczne - doprawiam zawsze na końcu)
garnków BergHOFF i używam wszystkiego łącznie z miskami, które świetnie przechowują żywność w lodówce.

Kidys marzylam o Zepterze, a teraz napalilam sie na ten BergHOFF. Jakos tylko nie wyobrazam sobie tego gotowania bez wody... rzeczywiscie wrzucasz ziemniaki czy groszek na dno garnka i stawiasz na plyte? I jak szybko gotuja Ci sie te przykladowe ziemniaki? A co z ryzem - nie przywiera?
Ika
Ja mam garnek BegrHOFFa do gotowania na parze, z dwoma sitkami. Mięso wstawiam wcześniej, a gdy się podgotuje, dokładam drugie sitko z warzywami, które oczywiście gotują się szybciej.
Jacobina ma prawie wszystkie gary z zestawu icon_biggrin.gif
Iva
CYTAT(decy)
A przy okazji czy któraÅ› z Was jeździ na zakupy do Niemiec?  
Mam pytanie:
Czy można z małym dzieckiem przejechać przez granicę mając tylko metrykę? Czy trzeba mieć paszport dla dziecka?

Dzisiaj koleżanka była na zakupach i kupiła mnóstwo dobrej chemii za grosze.. ech.

pozdrawiam!

ps. ja wiem, że nie w temacie ale bardzo proszę... icon_wink.gif)) Nie wycinać;-)))


ja chodze z moja corka na dowod osobisty, ale mam stary więc corka jest wpisana. Jesli masz nowy to nie wiem jak to jest:(
midia
CYTAT(amo)
CYTAT(decy)
- można gotować warzywa bez wody (zachowują swój naturalny smak i kolor- pychota)
- mięso bez tłuszczu (jest soczyste i smaczne - doprawiam zawsze na końcu)
garnków BergHOFF i używam wszystkiego łącznie z miskami, które świetnie przechowują żywność w lodówce.

Kidys marzylam o Zepterze, a teraz napalilam sie na ten BergHOFF. Jakos tylko nie wyobrazam sobie tego gotowania bez wody... rzeczywiscie wrzucasz ziemniaki czy groszek na dno garnka i stawiasz na plyte? I jak szybko gotuja Ci sie te przykladowe ziemniaki? A co z ryzem - nie przywiera?


Amo niezupełnie wszystko gotuje się bez wody ( z czegoś musi powstać para w garnku;-) także na dno wlewam wodę ale nie na tyle żeby przykryć potrawę, którą gotuję. Na przykład gotując ziemniaczki wlewam na dno centymetr wody i gotuję pod przykryciem. Najpierw rozgrzewam mocno garnek (w kuchni elektrycznej na 5 lub 6) a potem tylko podtrzymuję ciepło (zwykle na 1). Podczas gotowania para nie powinna wydostawać się z garnka.
Młode ziemniaczki gotują się szybciej, a pozostałe różnie- w zalezności jak duże są to kawałki (zwykle gotuję ok 20 min.)
Na pokrywach tych garnków jest termometr wskazujący ciepłotę w środku- dobra rzecz!

Ryż gotuję w wodzie;-))) Zalewam w małym garnku 1,5 cm ponad poziom ryżu, zagotowywuję i wyłączam. Potem już sam dochodzi i jest ugotowany na sypko;-)

Mam chyba średni zestaw:
rondelek 1,6 litra średnica 16 cm
garnek 1,6 l średnica 16 cm
garnek 3,7 l śr. 20 cm
sitko - służace też do gotowania wielopoziomowego śr. 20cm
duży gar 6,8 l śr. 24 cm
duża patelnia 2,7 l śr. 24 cm
metalowa misa śr.20 cm - służy również do gotowania wielopoziomowego
dwie podkładki pod garnki

jestem naprawdÄ™ super zadowolona!

pozdrawiam!
jl101
CYTAT(agnieszkabryndza)
A tak z ciekawosci powiedzcie mi ile kosztuja te garnki co mi je tesciowa ?B


zalezy od wielkosci zestawu. taki z 6 chyba garnkami, do tego miski i takie tam, z pokrywka szybkowarowa za 5800 znalazlam icon_confused.gif
pozdr
justyna
Jaco
Aby ugotować ziemniaki w garach Bergoffa wystarczą 2 stołowe łyżki wody icon_lol.gif . Poza tym jest tak jak piszą dziewczyny.

Jak dla mnie gary berghoffa majÄ… tylko 3 wady:

1. Za mało różnych garów produkują. Mnie się np. Marzy garnek do zupy, który byłby ciut niższy od tego bodajrze 5 litrowego i o mniejszej średnicy. Niestety taki nie istnieje. I W sumie nie mam takiego wielkościowo idealnego garnak do zupy dla mojej rodziny. no ale ja zboczona na tym punkcie jestem, więc innym to pewne nie przeszkadza

2. Termostaty w pokrywkach mają tę paskudną przypadłość, że nie można ich myć w zmywarce. Pozostaje więc mycie pokrywek ręcznie albo odkręcanie termostatów za każdym razem

3. Garów z niektórych serii (w tym mojej) nie mozna kupić normalnie na sztuki. Dla mnie to nie problem, bo ja mam pana, co to mi je na sztuki sprzedaje, ale ogólnie sa dostępne wyłącznie w zestawach, więc jak komuś tych garów mało to może mieć problem z dokupieniem tylko tych co mu pasują bez całej reszty.

Ika - mam więcej niż 1 zestaw icon_lol.gif . Stopniowo dokupuję gary na sztuki bo ciągle mi mało icon_smile.gif
mamaMikołaja
Słuchajcie, ja z pytaniem w sprawie Berghoffa - czy te uszy stalowe się nagrzewają??? Bo na ten przykład uchwyt pokrywki od patelni i woka się nagrzewa!

https://www.naczynia.com/index-3.htm
Edi Zet :)
No to i ja napaliłam się na te gary.... icon_rolleyes.gif
A gdzie można kupić taki zestaw w W-wie?
Tylko nie mówcie, proszę, że na placach, bo ja nie chodzę po placach.... icon_confused.gif icon_confused.gif icon_confused.gif
CrazyMary
A które z tych garów są lepsze, te stalowe, czy teflonowe? Zresztą te stalowe też są chyba rózne rodzaje... To które z nich są najlepsze?
Ika
CYTAT(edi @ czyli Edyta Zet.)
No to i ja napaliÅ‚am siÄ™ na te gary.... icon_rolleyes.gif  
A gdzie można kupić taki zestaw w W-wie?
Tylko nie mówcie, proszÄ™, że na placach, bo ja nie chodzÄ™ po placach.... icon_confused.gif  :?  :?

Nie wiem, gdzie Zeptera, ale BergHOFFA na placu można icon_biggrin.gif Jaco wie gdzie - i tam można na sztuki! icon_wink.gif
Edi Zet :)
CYTAT(Ika (mama Oskarka))
CYTAT(edi @ czyli Edyta Zet.)
No to i ja napaliÅ‚am siÄ™ na te gary.... icon_rolleyes.gif  
A gdzie można kupić taki zestaw w W-wie?
Tylko nie mówcie, proszÄ™, że na placach, bo ja nie chodzÄ™ po placach.... icon_confused.gif  :?  :?

Nie wiem, gdzie Zeptera, ale BergHOFFA na placu można icon_biggrin.gif Jaco wie gdzie - i tam można na sztuki! icon_wink.gif


Ale to orginalny Berghoff? A gdzie ten plac??????? wink.gif icon_confused.gif icon_confused.gif wink.gif
Ika
CYTAT(edi @ czyli Edyta Zet.)
Ale to orginalny Berghoff? A gdzie ten plac??????? wink.gif  :?  :?  :wink:

Oryginalny. Facet sprowadza w zestawach, ale jest tak miły, że je rozpakowuje i sprzedaje na sztuki icon_wink.gif A plac jest na Ursynowie, Jacobina wie dokładnie gdzie (ja nie byłam, dałam kasę Jaco i mi kupiła icon_wink.gif ).
agabr
Edi na hali Mar tez sprzedaje pan ma taki maly sklepik z Berghoffem.B
Edi Zet :)
A jakie są ceny tego Berghoffa? Bo ja znalazlam w tym linku kontakt do nich i cennik. Czy naprawdę duuuuużo mniej się płaci na tych placykach? A może skórka nie warta....
Sorki, że tak marudzę. Ale nie chciałabym utopić kasy icon_confused.gif
agabr
a nie mam pojecia, mam swojegp zeptera i nie interesowalo mnie to.b
Ika
CYTAT(edi @ czyli Edyta Zet.)
A jakie są ceny tego Berghoffa? Bo ja znalazlam w tym linku kontakt do nich i cennik. Czy naprawdę duuuuużo mniej się płaci na tych placykach? A może skórka nie warta....
Sorki, że tak marudzę. Ale nie chciałabym utopić kasy icon_confused.gif

Za garnek do gotowania na parze, z dwoma sitkami, zapłaciłam na placu 160 zł (z jednym sitkiem kosztuje 130 zł). Innych nie mam, więc nie wiem.
Edi Zet :)
Dziękuję. icon_biggrin.gif
CrazyMary
To ja jeszcze raz poproszę o odpowiedz na moje pytanie :czym różnią się Berghoffy między sobą - które są najlepsze? icon_smile.gif
amo
Popatrzylam sobie na zestawy Brghoffa i zastanawiam sie jak gotujecie pietrowo? Bo w zestawie kazdy garnek ma inna srednice - moze oprocz rondelka lub patelni.
Jaco
Crazy,
Modeli Bergoffa jest kilka. Moim zdaniem najlepszy jest ten z termostatami. Seria Zeno i Cosmo - tak sobie wg mnie wyglądają, zbyt odlotowe. Poza tym tak samo jak seria holel line nie mają opcji wieszania pokrywki na garze (jest to przydatne, bo nie musisz się zastanawiać gdzie odłożyć brudną pokrywkę) i stawiania garnków na pokrywce (żadko z tego korzystam). Dodatkowo ta seria z termostatami ma baaardzo szeczelne pokrywki. Co oznacza, ze to co gotujesz po pierwsze szybciej się gotuje a po drugie bardzo długo trzyma ciepło. Np ryż ugotowany i zostawiony w garze za pół godziny będzie tak samo gorący jak turz po ugotowaniu.

Gary Bergoffa mają dożywotnią gwarancję. Nie wiem jak jest z jej egzekwowaniem bo nie musiałam. Ale np. termostaty, które wpakowałam do zmywarki i mi popękały wymienili mi za darmo.

Edi,
ja kupuję gary na Wałbrzyskiej. Ale któraś z dziewczyn dawała link do strony "naczynia". To jeden z importerów. Sprawdzony przeze mnie. Można u nich spoko kupować. tyle że na Wałbrzyskiej jest ciut taniej, bo facet bierze od nich po cenach hurtowych i nakłada niższa marżę a poza tym rozdziela zestawy na sztuki i możesz sobie dokupić co Ci jest potrzebne. Gary są oryginalne, facet przemiły.


Jak jeszcze macie pytania to chętnie odpowiem
Jaco
Ja sugerujÄ™ zestaw Profi Termo

https://www.naczynia.com/1-a.htm
marghe.
Zeptera nie mam i raczej miec nie będę.
Za to nabyłam drogą kupna ikeowski garnek.
On sie skubany sprawdza.. ani sos sie nie przypalił, ani kasza manna, ani budyń..
Pozyjemy zobaczymy.
m.
agabr
Tez mam gar z Ikei i powiem szczerze, ze nie widze zadnej roznicy pomiedzy Zepterem a Ikea. Powiem wiecej , ze gdybym miala sobie sama je kupowac to w zyciu nie wydalabym 5 czy 6 tys na gary ale to tylko moje zdanie.B
siłaczka
Też mam berghoffa. Jeśli chodzi o 'place" to można kupic na Ursynowie, " na dołku", w soboty i niedziele jest taki duży targ ( skrzyżowanie Płaskowickiej i KEN ). Standard gotowania nieporównywalny ze zwykłymi garami, zwłaszcza na kuchni elektrycznej. Ale sa też wady: termostaty popękały i niektóre odpadły zupełnie ( być może w wyniku włożenia do zmywarki ; wiem, nie powinno się przykrywek myć w zmywarce ale ostrzeżenie dotyczyło tylko sprawności termostatów a nie rozpadnięcia się przykrywki icon_rolleyes.gif ). No i ta patelnia-rondel. Do niczego. Wszystko mi do niej przywiera. W zasadzie nadaje się tylko do duszenia bo smażenie kompletnie nie wychodzi. Czy u was jest tak samo?
Ika
CYTAT(Jacobina)
Zeno i Cosmo - tak sobie wg mnie wyglądają, zbyt odlotowe. Poza tym tak samo jak seria holel line nie mają opcji wieszania pokrywki na garze (jest to przydatne, bo nie musisz się zastanawiać gdzie odłożyć brudną pokrywkę) i stawiania garnków na pokrywce (żadko z tego korzystam).

Oświeć mnie, gdzie Ty do diabła wieszasz tą pokrywkę...? icon_confused.gif Gar na pokrywce sobie mogę postawić, ale pokrywkę powiesić?? icon_confused.gif Obejrzałam swój gar dookoła i ja mam chiba z jakiejś limitowanej wersji No-Name icon_lol.gif
Jaco
EKachna,
Środek termostatu wymienią CI za darmo. A jak zniszczyłaś całość, razem z tym przykręcaczem to możesz całość tego ustrojstwa dokupić. Kosztuje w zależności od miejsca od 15 do 25 zeta. to samo ztymi czarnymi rączkami od spodu. Jak przjarasz bezpośrednio nad ogniem to sobie możesz wymienić i znowu mieć śliczne.


Ika.
Pokrywka nie jest płaska tylko ma taki jakby rant. Bierzesz pokrywkę w łapę za uchwyt. Garnek tez kończy się takim jakby rantem. Szukasz na garnku ucha. Znalazłaś? Powinien mieć 2. icon_lol.gif Wsadzasz ten rant od pokrywki tam gdzie uchwyt garnka, pod rant. Odchylasz aż zawiśnie icon_lol.gif . Jakbyś miała problemy to oferuję na wizję lokalną.
Tobie się to szczególnie przyda, bo nie masz gdzie pokrywki przecież normalnie odłożyć icon_biggrin.gif
Ika
CYTAT(Jacobina)
Ika.
Pokrywka nie jest pÅ‚aska tylko ma taki jakby rant. Bierzesz pokrywkÄ™ w Å‚apÄ™ za uchwyt. Garnek tez koÅ„czy siÄ™ takim jakby rantem. Szukasz na garnku ucha. ZnalazÅ‚aÅ›? Powinien mieć 2.  :lol: Wsadzasz ten rant od pokrywki tam gdzie uchwyt garnka, pod rant. Odchylasz aż zawiÅ›nie  :lol:  . JakbyÅ› miaÅ‚a problemy to oferujÄ™ na wizjÄ™ lokalnÄ….
Tobie siÄ™ to szczególnie przyda, bo nie masz gdzie pokrywki przecież normalnie odÅ‚ożyć  :D


Wyobraź sobie, że zajarzyłam bez wizji lokalnej icon_lol.gif No wisi, istotnie. Ale nie wpadłabym na taki patent... icon_confused.gif
A na wizję bez wizji i tak mogłabyś wpaść! Dawno Cię nie było icon_wink.gif
Jaco
A proszę Cię bardzo. Kiedy sobie życzysz?
Ika
A w każdej chwili icon_wink.gif
DoradcaZepteronline
Witajcie! W ramach kampanii informacyjnej mam przyjemność być Waszym doradcą online. Pozostaję do dyspozycji dla wszystkich zainteresowanych tematyką wyposażenia kuchni najwyższej jakości sprzętem Jeśli macie jakiekolwiek pytania, chętnie na nie odpowiem zarówno w tym jak i skorelowanych wątkach. Ada Doradca online Zepter International Poland shop.zepter.com.pl doradca@zepter.com.pl
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.