To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

co na anemię u 6miesięcznej dzidzi

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

awa
wczoraj pediatra powiedział że moja Amelka ma podejżenie anemi co jej dawać żeby temu zapobiec pomóżcie
siłaczka
Możesz w takim razie wprowadzić już mięso. Polecam tez szpinak.
A lekarz nie zapisał terapii żelazowej?
awa
no właśnie nic nie zapisał kazał tylko podawać produkty bogate w żelazo ale co.................. icon_cry.gif
Ida.dorota
Najbogatsze w żelazo są warzywa zielone i czerwone mięso. Pytanie tylko, czy Twoje dziecko nie jest na nie uczulone, więc wprowadzać trzeba powoli i pojedynczo. Bardzo bogate w żelazo i stosunkowo bezpieczne są brokuły.[/u]
i.
Takiemu maleństwu można też dawać przeciery w słoiczkach z morelą, brzoskwiniami bądź malinami.
Do zupek (ale nie wiem czy już je?) można dodawać natkę pietruszki. No i buraczki.
.uzytkownik.usuniety.
Razem produktami bogatymi w żelazo warto też podać wit. C albo coś co ją zawiera. Wtedy żelazo lepiej się wchłania.

Co do szpinaku, musi być podawany z mlekiem. Można wrzucić nieco modyfikowanego kiedy warzywko nieco ostygnie. W przeciwnym razie 'zabiera' wapń z rezerw dziecka co też nie jest wskazane.

Pozdrawiam,

Zwierzo
i.
Szpinak nie jest najlepszy z tego co mi wiadomo, bo zawiera żelazo słabo przyswajalne.
awa
Dzięki dziewczynki za odpowiedzi
mamuśka.chłidzw
Artur od urodzenia mial anemię.Dostał na początku leki: żelazo w kroplach, wit.C.Niestety miał zaparcia, bo ja też miałam dużą anemię i brałam żelazo.Zdesperowana za namową niani zaczęłam później podawać po kropelce sok z buraka,marchewki.Ale ty jak pisałaś masz starszą dzidzię więc dziewczyny dobrze Ci doradziły.Pamietaj tylko o wit.C ,ona pomaga przyswajać żelazo.Da się z tego wyjść, nam pomogły domowe sposoby.Dodatkową motywacją u nas były szmery na sercu, pani dr powiedziała że musi najpierw wyjść z anemii, bo ona wzmaga czasem objawy.mam nadzieję,że nie masz takiego problemu z Amelką
enea
kiedyś w programie "Pytanie na śniadanie", jedna z matek mówiła, że dobra na anemię jest pokrzywa. Ja miałam ten problem co Ty z dzieckiem i zaczęłam zaparzać pokrzywę dodając odrobinę miodu.
Poczytaj też tu:
https://www.ziola-leki.pl/
a tam wejdż w zioła i choroby, a póżniej pokrzywa.
.uzytkownik.usuniety.
enea, bardzo fajna stronka. Dzięki. Lecę po pokrzywę bo ostatnio wszyscy chorujemy icon_smile.gif

Pzdr

Zwierzo
awa
CYTAT(mamuśka.chłidzw)
Artur od urodzenia mial anemię.Dostał na początku leki: żelazo w kroplach, wit.C.Niestety miał zaparcia, bo ja też miałam dużą anemię i brałam żelazo.Zdesperowana za namową niani zaczęłam później podawać po kropelce sok z buraka,marchewki.Ale ty jak pisałaś masz starszą dzidzię więc dziewczyny dobrze Ci doradziły.Pamietaj tylko o wit.C ,ona pomaga przyswajać żelazo.Da się z tego wyjść, nam pomogły domowe sposoby.Dodatkową motywacją u nas były szmery na sercu, pani dr powiedziała że musi najpierw wyjść z anemii, bo ona wzmaga czasem objawy.mam nadzieję,że nie masz takiego problemu z Amelką

A właśnie że mam lekarz powiedział że Amelka ma szmery na serduszku już nie wiem co robić chyba wybiorę sie do innego pediatry na sprawdzenie tej diagnozy.
dzięki za odopowiedzi pozdrawiam
Myssia
Enea ja też pięknie dziękuję, naprawdę fajna ta stronka, już posłałam linka do znajomych.
A mój Kacper też miał anemię, lekką. Brał żelazo w syropie, vit C, vit E w kroplach, kwas foliowy, vit B6. Ale miał też złe wyniki krwi. Ale najlepsze wyniki ma po tym jak zaczął jeść zupki z mięskiem.
Pozdrawiam
mamuśka.chłidzw
[quote="awa
A właśnie że mam lekarz powiedział że Amelka ma szmery na serduszku już nie wiem co robić chyba wybiorę sie do innego pediatry na sprawdzenie tej diagnozy.
dzięki za odopowiedzi pozdrawiam[/quote]
nie denerwuj się tylko spokojnie skonsultuj diagnozę z innym pediatrą (chodzi mi o szmery).ja też doznałam szoku jak na pierwszej wizycie patronażowej powiedziano nam icon_eek.gif .tym bardziej ,że wychodząc do domu po porodzie nikt nam nic takiego nie mówił.Za to potem okazało się ,że nic juz jej nie dolega.Także to wcale nie musi być wyrokiem dla twojej coreczki. icon_wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.