To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Nawrót nocnego moczenia :((

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Kassa
No właśnie jak w tytule.
Karolinka z pampersa w nocy zrezygnowała gdzieś w okolicy marca, kwietnia. Miała ponad 2,5 roku, w sumie blisko 3. No i całe lato był spokój. Jeśli chciało się jej siku, to po prostu budziła się i sikała do nocnika.
No a gdzieś od września zaczęła moczyć się regularnie co noc, nie obudzi się sama na sikanie. A od jakiegoś tygodnia moczy się na leżakowaniu.
Już nie mam siły, bo pampersa nie da sobie założyć, więc co noc jest kilka przerywników.
Zastanawiam sie nad przyczynÄ… i tak
- raczej to nie pęcherz, bo w ciągu dnia, jak nie śpi, nigdy sienie posika, i wcale nie sika często, dla pewności idę do lekarza, niech potwierdzi
- może jest przemęczona i dlatego nie obudzi sie na to sikanie, rano wstajemy o szóstej, w przedszloku śpi na lezakowaniu ( panie mówią, że bardzo mocno), wieczorem zaganiam do spania koło dziewiątej - może za późno??? Jak wasze dzieci chodzą spać
- a może to na tle nerwowym, bo zaczęło się od wrzesnia, dziwnym zbiegiem okoliczności razem z przedszkolem, no ale chce tam chodzić ,czasem pytam wolisz zostać z tatą, czy z ciocią Asią w domu, czy chcesz iść do przedszkola, Zawsze woli iść do przedszkola.
- A mozę gdzięs w nocy się odkrywa i marznie, no ale w domu jest ciepło,

Sama nie wiem co z tym zrobić, bo już nie mam siły i powoli brak możliwości na suszenie pościeli.

Miałyście coś takiego???? Ile to może potrwać??? Iść do psychologa???
Saskia
Kassa,
przerabiałam ten problem
nasz syn w wieku około 3 lat zaczał moczyć się codziennie w nocy
też nie wiedzieliśmy o co idzie
przeziebienie?
opożniony stres przedszkolny?
rodzeństwo w niedalekiej perspektywie?
po wykluczeniu problemów zdrowotnych postanowiliśmy przeczekać, położyliśmy pod prześcieradło folię i codziennie praliśmy pizamki
przeszło wkrótce po narodzinach siostry
nie wiem co było tak naprawde przyczyna ale mysle ze nie ma co sie dac zwariowac
zrób badanie moczu żeby wykluczyć jakieś zaburzenia
i spróbuj przeczekać
a jak panie w przedszkolu? robia problem czy nie? może pampersa na czas lezakowania?

pozdrawiam
Ania
Kassa
Panie w przedszkou na szczęście nie robią problemu.
W piątek ją odbieralam i akurat było bezwpadki, no ale zobaczyłam tak ze trzy worki z piżamkami do zwrotu. Panie mówią , że mają sporo takich dzieciaków.
Ostatnio jest ciut lepiej, dwie noce udało się nam nie zlać piżamki, tylko poskutkowało wysadzenie na nocnik. A dziś nad ranem sama się zbudziła i sikała.
Wydaje mi się, że była bardziej wyspana, bo jednak kładę ją wcześniej spać.
Pampersa bym jej dała, panie by założyły, tylko ona sobie nie da. Tak samo wieczorem, jest histeria i nie da sobie założyć.
Dzięki, faktycznie trzeba pewnie przeczekać
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.