To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Wiązanie butów

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

musia
Jula ma wszystkie buty wiązane, kapcie specjalnie kupiliśmy na rzepy, bo dziecko nam popłakiwało, że Pani musi je wiązać. A Jula nie zdobyła jeszcze tej umiejętności. icon_sad.gif Nie wiem czy już przypadkiem nie powinnam zacząć w domu intensywnego szkolenia w zakresie obsługi sznurowanego buta? icon_confused.gif Zaczynam obawiać się, że moje dziecko lekko z tym w tyle jako pięciolatek, skoro nawet Panie robia jakieś uwagi.
icon_confused.gif
A jak jest u Was? Kiedy uczyłyście dzieci wiązać buty? Jak szło? icon_question.gif icon_question.gif
kasiarybka
Dominik nauczył się wiązać buty, własnie w wieku 5-u lat.
Mika
Ola też jakoś coś koło 5 lat-może 4,5 bo pamiętam,że wakacje były i babcia uczyła -szybko poszło wink.gif
anita
podobno w przedszkolu w grupie sześciolatków jest w programie nauka wiązania butów. Julka - lat 5, niestety nie jeszcze umie, ale widze,że z jej grupy dzieci raczej sobie same nie wiążą, a szkoda.
Ciocia Magda
Ja ostatnio siedziałam w przedpokoju przedszkolnym w czasie, gdy 6-latki wychodziły na spacer (czekałam na panią od gimnastyki korekcynej). No i usłyszałam: "co to jest, żeby 6-latki nie umiały wiązać butów! Daję wam tydzień na naukę a potem..." (nic nie padło).
No ale to moje szczególne przedszkole
Pecia
moja prawie 7 latnia Zuzia tez nie umie wiazac icon_rolleyes.gif

wiem ze to nasza wina, zawsze wybieralam buty i kapcie na rzepy,zeby jej bylo wygodniej w przedszkolu icon_exclaim.gif
no i mam za swoje icon_confused.gif
a chcialam dobrze

ale nie jest jedyna, w jej klasie ( I kl) widzialam kilkoro takich delikwentow wink.gif


wlasnie sie uczymy, trenuje na Jaska trzewikach bo swoje tez ma na suwak icon_confused.gif

raz wyjdzie a raz nie wink.gif
Sylwia M.
Olga ma 4 lata i 2 m-ce. Dwa dni temu uznałam, że zła ze mnie matka, icon_biggrin.gif , bo do tej pory nie zaczęłam dziecka uczyć wiązać butów. A uznałam tak po kolejnej lekturze bajeczek o Franklinie, które zawsze zaczynają się od tego, że Franklin jest juz duży i umie zawiązać butki.

Moje dziecko zaskoczyło mnie. Po 10-minutowym instruktażu wzięło but i zawiązało. Minęły dwa dni a ono nadal umie icon_biggrin.gif . Tak więc myślę, że nie macie na co czekać. icon_biggrin.gif
musia
No więc czas na naukę, dziadek też zauważył bak tej umiejętności i postanowił zostać nauczycielem, intensywny kurs w najbliższych dniach.
m.
moko.
mój mały nauczył się wiązać buty w wieku 5,5 lat po trzykrotnym pokazaniu. Załapał momentalnie.
aa i jest perfekcyjny, wiąże powoli, starannie,tak by sznurówki miały tę samą długość, a oczka tę samą wielkość icon_razz.gif
asiaT
a moze widziałyście gdzieś takie buciki drewniane do nauki wiązania? widziałam takie w Niemczech, u nas niestety nie mogę nigdzie czegoś takiego znaleźć...
addera
CYTAT(asiaT)
a moze widziałyście gdzieś takie buciki drewniane do nauki wiązania? widziałam takie w Niemczech, u nas niestety nie mogę nigdzie czegoś takiego znaleźć...


Asia ja tylko widziałam taką książeczkę (nawet mam w domu). Tam sie przeplata sznurek "budując" w ten sposób różne przedmioty - huśtawkę, balon, latawiec i jest też but do przeplatania, który powinno się na końcu zawiązać.
basiau
CYTAT(asiaT)
a moze widziałyście gdzieś takie buciki drewniane do nauki wiązania? widziałam takie w Niemczech, u nas niestety nie mogę nigdzie czegoś takiego znaleźć...


W Galerii Mokotów jest stoisko z drewnianymi zabawkami (na parterze). Tam chyba znajdziesz takie buciki.
amania
Marysia też jeszcze nie umie, ale przyznam, że nawet nie próbowałam jej nauczyć icon_redface.gif
Dorka
Wojtek nauczył sie włąsnie jak skończył 6 lat (wcześniej też miał buty na rzepy). Wystarczyło mu pokazać kilka razy i zmienić sznurówki na bawełniane (nie rozwiązują się tak!) i jest OK.
Libra
CYTAT(asiaT)
a moze widziałyście gdzieś takie buciki drewniane do nauki wiązania? widziałam takie w Niemczech, u nas niestety nie mogę nigdzie czegoś takiego znaleźć...

Są . Ja kupiłam w zwykłam zabawkowym, w dzile zabawek z surowego drewna. koszt około 30zł. Składa sie z dwóch butów, z dziurkami, i sznorówkami. Świetna sprawa.
asiaT
dzisiaj kupiliśmy! fajnie wyglądają, będzie prezent na urodzinki.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.