To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Niesmiale dziecko czy buntownik???

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

mamagucia
Moje dziecko mialo wczoraj pasowanie na przedszkolaka. I niestety nie wyszlo na srodek sali zeby spiewac z innymi dziecmi. Stal obok mnie. Maz zaprowadzil go do samego pasowania. Za to chetnie poszedl po prezent a jeszcze chetniej jadl torcik.
Tak mi bylo przykro jak patrzylam na inne dzieci. Owszem, niektore spiewaly, niektore staly obrazone, a niektore z placzem pobiegly do rodzicow ale moj synek nawet na chwile nie ustawil sie z dziecmi. I teraz sie glowie czy indywidualista, czy przekorny czy po prostu niesmialy. Mowily mi panie, ze on juz podczas prob chetnie spiewal ale np. nie chcial podskakiwac. Po prostu nie i juz. W zaden sposob nie mogly go przekonac.
Wiem, ze jest ze mna silnie zwiazany. Okazuje mu duzo czulosci, niestety czesto spimy razem ( nie udalo nam sie zlikwidowac tego nawyku, wyrzucany z lozka i tak wraca:-))) Przed przedszkolem mial opiekunke, chodzil do klubu malucha, ja pracuje wiec czasem jest z mezem lub z babciami. CO zrobic zeby byl smielszy? W domu jest berdzo smialy, swietny kumpel, pomocnik, troskliwy ale czesto probuje narzucic swoje zdanie. O przedszkolu wyraza sie bardzo cieplo, chetnie chodzi. A jak inne przedszkolaki???
Ciocia Magda
W zeszłym roku, na Dzień Matki, w naszym przedszkolu zorganizowane było przedstawienie, w którym brały udział wszystkie grupy. Podeszłam do tej części sceny, gdzie "wytępowały" moje córeczki - Zosia jak tylko mnie zobaczyła, rozpłakała się i resztę przedstawienia spędziła w moich ramionach. Ewelina wymiękła pod koniec. Ja je całkowicie rozumiem - niemal przez skórę czułam, jakie to było dla nich ciężkie przeżycie.
Moje dzieci są znacznie śmielsze, kiedy mnie nie ma w pobliżu.
Jeśli chcesz, żeby synek był śmielszy, przede wszystkim nie popychaj go do większej śmiałości - bo to daje odwrotny skutek. Ale lepiej chyba pogodzić się ze stanem rzeczy, niż próbować go zmienić.
Saskia
daj mu czas
pamiętam zeszłoroczne gwiazdkowe przedstawienie w przedszkolu mojego synka - dwoje dzieci w ogóle nie założyło strojów i spędziło czas u rodziców na kolanach, jedno w środku przedstawienia zwiało na ławeczkę rodziców, reszta jakoś sobie radziła ale zatańczyli tylko dzięki towrzystwu pani
mój śmiały, wygadany w pieleszach domowych synek był aż wzruszająco oniesmielony - jak cała reszta
teraz czuje się wprzedszkolu dużo pewniej ale i tak jest różnica między jego zachowaniem w grupie a w domu - i to chyba normalne
dobrze że Twój synek dobrze sie czuje w przedszkolu - powoli się rozkręci
a jesli nie to może po prostu będzie spokojnym człowieczkiem icon_smile.gif

pozdrawiam
Ania
moko.
Powolutku to taki ogromny stres, publiczne wystąpienie,oczekiwania ze strony widzów, yh moje dziecko też wymiękło.

Zresztą ja również stresuje sie przed publicznym wystąpieniem icon_smile.gif
eMariola
icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
U mnie podobnie mamogucia.
Wczoraj mieliśmy pasowanie na przedszkolaka.
Niestety moja córcia nie lubi publicznych wystąpień.
I najpierw siedziała na moich kolanach, a później poszła do dzieci ale nie śpiewała, nie tańczyła, nic. Stała jak słup. icon_biggrin.gif
Ale po prezent owszem pobiegła w podskokach.
Chyba musimy zaakceptować naszych indywidualistów takimi jacy są.
mamagucia
Nasi mali indywidualisci. Moj maly twierdzi, ze nie wystapil, bo nie lubi spiewac. W domu spiewa bez konca. Powiedzialam mu, ze jestem z niego dumna i bardzo sie ciesze, ze jest przedszkolakiem. Byl zachwycony.
eMariola
Ja cały repertuar z pasowania usłyszałam w drodze do domu. icon_biggrin.gif
Czyli jednak okazało sie że zna piosenki i wierszyki.
Ale z tego co mówią panie przedszkolanki to Julka zazwyczaj robi to co ona chce, a nie to co chce pani.
Dzieci bawia sie w kółeczko-ona bawi sie klockami, dzieci rysują-ona bawi się lalką itp...
I nie potrafi bawić się razem z rówieśnikami, raczej obok.
Za to uwielbia zbawy z dorosłymi i ze starszymi dziećmi.
No ale myślę że kiedyś to się zmieni.
W każdym razie nic na siłę.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.