To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Zasnąć nie moge, pomocy...

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

jl101
no nie moge zasnac i juz icon_cry.gif w dzien jestem wykonczona, rano ledwie do siebie dochodze, kawe litrami pochlaniam, zeby miec jako taki kontakt z rzeczywistoscia. klade sie wieczorem zmeczona jak pies i przez 2-3 godziny sie przewalam i w koncu o 2-3 zasypiam. po czym rano wstaje i historia sie powtarza. jest na to jakis sposob czy po prostu przejdzie na wiosne? juz nie wyrabiam, powiem szczerze. melisa przed snem nie pomaga. dodam jeszcze ze cisnienie mam raczej niskie. poradzcie cos bo sie wykoncze.
pozdr
justyna
irminka2
A może to błędne koło? Piszesz ,że kawę pochłaniasz litrami, ale może to ona nie pozwala Ci zasnąć? Spróbuj zmniejszyć jej ilość, przewalcz jakoś taki dzień i zobaczysz jaki efekt.

Irmina
(co bez kawy nie żyje- ale mocnej, gorzkiej , czarnej , sypanej i tylko jednej z samego rana icon_smile.gif )
ulla
A masz jakieś poważne problemy??? (róznej natury....) Nie pytam, tylko jeżeli masz, to wpływa to na sen...Tego rodzaju problemy ze snem utrzymujące się przez dłuższy czas (czyli przynajmniej/już od 2-4 tyg.) kwalifikuja się do porady lekarskiej.
reszka
Może jesteś za bardzo zmęczona żeby zasnąć? człowiek musi byc odpowiednio wypoczęty, zrelaksowany żeby sen miał przynieść wypoczynek.
Kawa w dużych ilościach też nie pomaga w zdrowym zasypianiu.
Nie znam całości sytuacji - problemy ze snem bywają tez przy przeróżnych rodzajach nerwic i depresji.
Doraźnie możesz poprosić swojego lekarza o coś na sen - tylko nie daj sie wrobic w relanium, tranxene, estazolam - to NIE SĄ leki na sen. Proś o Imovane, Stilnox (lub ich odpowiedniki) - jedynie te daja porządny, co najmniej siedmiogodzinny sen. No i wstaje się bez kaca... Może chwilowa pomoc farmakologiczna pomoże ci przerwać błędne koło.
jl101
szczerze mowiac, o depresji nie pomyslalam. zdazaly mi sie takie powiedzmy sezonowe zalamania nastroju ale wtedy raczej uciekalam w sen. teraz raczej nic mnie w dol nie ciagnie, ale pare spraw zalega i takie ogolne zniechecenie mnie ogarnia. plus jesien.
a bez kawy dnia nie przetrwam bo zasne icon_eek.gif serio. a jak zasne to tym bardziej wieczorem nic z tego, nie umiem spac w dzien pol godz. jak juz zasne to na dluzej, wiec potem spiaca nie jestem.
no nic, ide zrobic kawke, ale ogranicze sie do 2 kubkow nie 2 litrow moze pomoze.
dzieki
pozdr
justyna
marghe.
Kup sobie cos ziołowego na sen.
JakiÅ› Persen czy cuÅ›.
m,
jl101
persen to nawet mam, chlop do samolotu bral icon_cool.gif nie wiedzialam ze to na sen. dzieki.
justyna
i.
Może badania sobie zrób?
Kawa wypłukuje z ogranizmu magnez. A przy niedoborach magnezu występują trudności w zasypianiu, w koncentracji uwagi, człowiek jest non stop zmęczony i roztargniony.
jl101
CYTAT(ilka)
Może badania sobie zrób?  
Kawa wypłukuje z ogranizmu magnez. A przy niedoborach magnezu występują trudności w zasypianiu, w koncentracji uwagi, człowiek jest non stop zmęczony i roztargniony.


to ja mam wszystkie objawy. ide po magne b6.
justyna
marghe.
Albo Aspargin icon_smile.gif
m.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.