To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

na skutek głodu trzęsą się ręce?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

e_Ena
Zastanawiam siÄ™ czy to jakaÅ› choroba czy to normalny objaw.
Zuważyłam (już dość dawno), że jeżeli z jakiegoś powodu nie zjem posiłku o zwykłej porze to zaczynają mi tak dziwnie drżeć ręce. Dzieje się tak jak już jestem bardzo głodna a pora jedzenia minęła dawno- tak więc dzieje się to raczej rzadko, ale jednak mnie niepokoi.
MamaJiP
Niepotrzebnie siÄ™ martwisz.
Ja mam podobnie i mój mąż także.
Kiedy minie nasza pora na jedzenie i przedłużamy ja bo nie ma czasu to dostajemy trzęsawki. Robi się gorąco, ręce się trzęsą i wtedy apetyt jest o stokroć większy icon_smile.gif
Lecz gdy zaspokoimy głód jak smok to wszystko mija i jest ok.
Ja tak jeszcze miałam w czasie ciąży, nagle robiło mi się gorąco, pot ze mnie leciał i musiałam pochłonąć jakieś żrło bo padłabym. icon_biggrin.gif

Tak więc nie martw się.

Pozdrawiam serdecznie
Styka
To ja też Cię pocieszę. Mój organizm również tak reaguje jak długo nie mam czasu zjeść. Czasem też boli mnie głowa. Wszystko to przechodzi, kiedy zjem.
Pozdrawiam bardzo serdecznie.
Małgoś.dz
I u mnie takie zjawisko występuje.
Do tego dochodzi jeszcze efekt "osłabienia". Nagle robi mi się zimno i dziwnie słabiutko. Wtedy szybciutko muszę wrzucić coś na ząb i jest ok. Ale to wtedy gdy naprawdę dłuuugo zwlekam z posiłkiem.
Ja nie wiem przypadkiem czy to nie jest po prostu chwilowy spadek glukozy we krwi. Radziłam się kiedyś nawet lekarza, ale nic mi konkretnego nie polecił, poza tym aby się niepotrzebnie nie głodzić.
Więc chyba wszysko ok? Organizm domaga się swojej dawki energii i tyle...
Ika
Wszystko to prawda i generalnie chyba nie musisz się przejmować, ale jeśli miałaś w rodzinie przypadki cukrzycy, to ja bym zrobiła badania... Dla świętego spokoju...
Mika
CYTAT(Ika (mama Oskarka))
Wszystko to prawda i generalnie chyba nie musisz się przejmować, ale jeśli miałaś w rodzinie przypadki cukrzycy, to ja bym zrobiła badania... Dla świętego spokoju...


Wieeeeedziałam,że Ika napisze o cukrze wink.gif ja też uważam,że oblewanie zimnymi potami,trzęsienie rąk,to nic innego jak oznaka obniżonego poziomu cukru we krwi-w takiej sytuacji jeśli nie ma gdzie się najeść polecam landrynki czy lizaki icon_biggrin.gif no i badania jeśli w rodzinie ktoś ma problemy z cukrzycą
Ika
icon_eek.gif Mikuś, serio wiedziałaś???
Aż tak przewidywalna jestem...? icon_wink.gif
icon_lol.gif
eHermiona
Tak, drogie panie, to właśnie objaw zbyt niskiego poziomu cukru we krwi. Najlepiej zjeść wtedy cukierka albo wypić słodki sok czy colę, ale, uwaga, zaraz potem coś "konkretnego", np. kanapkę czy obiad (ważne, zeby były tam węglowodany, czyli np. mąka), bo inaczej nawet po kilku cukierkach niedługo poczujecie to samo. Aha, nie czekoladę jako pierwszą, bo tłuszcz spowalnia wchłanianie glukozy i będziecie musiały zjeść dużo czekolady, żeby uspokoić "trzęsionkę".
Inna sprawa - to nie ma nic wspólnego z cukrzycą. Cukrzyca to za wysoki poziom cukru we krwi; owszem, w cukrzycy zdarzają się niedocukrzenia, ale TYLKO jako efekt podania zbyt dużej dawki insuliny, nigdy same z siebie. Można powiedzieć, że Wasze (moja też, bo i mnie się to zdarza) trzustki pracują b. dobrze, ale to Wy czasem przegapiacie porę posiłku. Nie ma sensu czekać, kiedy czuje się głód, lepiej mieć przy sobie jakieś herbatniki, żeby zjeść np. na przystanku, bo może się zdarzyć, że np. zemdlejecie, jak ten cukier za mocno spadnie. Owszem, jest w organizmie mechanizm, który sam podnosi poziom cukru, kiedy ten spadnie za mocno, ale to dopiero np. po omdleniu czy porządnym zasłabnięciu. Mnie się zdarzały takie niedocukrzenia, że nie byłam w stanie odwinąć cukierka z papierka, albo że rzucałam się na jedzenie jak leci i np. wypijałam litr kompotu - takiego syropu; zrobiłam wszelkie możliwe badania i wszystko jest OK. Nauczyłam się po prostu nie lekceważyć pierwszych sygnałów, zwłaszcza jeśli jestem czymś zdenerwowana, bo to przyspiesza spadek poziomu glukozy.

No. Powiedziałam, co wiedziałam. icon_razz.gif
Monika
Marghe
SkÄ…d ja to znam? icon_lol.gif
U mnie wystarczy cos słodkiego i i przechodzi...
JakÄ… toto ma nazwÄ™ Hipoglikemia, czy jakoÅ› tak?
Marghe
Coffee
no to ja tez tak mam
zauwazylam ze bardzo czesto
ba nawet codziennie
ostatnio mnie to zaczelo denerwowac
coraz czesciej czulam sie roztrzesiona, zla, nerwowa, zimne rece ...to juz wiem zawsze mi towarzysza...do tego zmeczenie i sennosc...i wpadlam na pomysl zmierzenia curku...
poniewaz moja mama ma cukrzyce i robi to na codzien..dzis i ja sobie zmierzylam w domku i...wnet padlam
wcale nie jestem w tej chwili na dietach...a nawet powiedzialabym ze jem bardzo duzo..kazda proba diety spada na niczym ...bo stale jestem glodna icon_rolleyes.gif
no wiec kolo 10 , przed sniadaniem/czulam sie bardzo glodna, az mi sie nie dobrze robilo...dodam ze moj ostatni posilek byl o 23...tosty z serem i ketchupem/...a tu mialam tylko 30 we krwi icon_eek.gif
zjadlam wiec tresciwe snaidanie: 3 kromki chleba z pomidorem, majonezem i jajko....
potem o 13...kawa z mlekiem + 5 kostek czekolady...mierze o 14 przed obiadem a tu mam...78cukru...
to co ja mam stale siedziec w zarciu czy jak..nic nie rozumiem icon_rolleyes.gif

jakie sa normy?????
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.