To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

olejek pichtowy z syberyjskiej jodły białokorej

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

marsjanka
Z Oliwią chodzimy właściwie na przemian do laryngologa i alergologa. Ostatnio zmieniliśmy laryngologa. I ten nowy, a właściwie to ta, bo pani profesor powiedziała nam, że wszystkie leki na alergie (i zyrtec który Oliwia miała przepisany przez alergologa) powodują zagęszczanie śluzu a w konsekwencji przyczynia się do zalegania płynu w uszach. Płyn w uszach to groźba niedosłuchu. Ponieważ Oliwia miała własnie problemy z uszami pani zaproponowała odstawienie zyrteca na dwa tygodnie. Bałam się, że Oliwia zacznie znowu chorować tak jak w ubiegłym miesiącu. Na testach rok temu dostała maksymalną liczbę pkt na rotocza kurzu domowego. Ma i inne ale w mniejszym stopniu. Ze strachu o choroby zaczęłam podawać jej doustnie 5 kropli olejku pichtowego. Podaję go juz 1,5 miesiąca. Ani razu nie zachorowała pominmo odstawienia leków przeciw alergii, pomimo codziennego chodzenia do przedszkola ( a tam dzieci z glutami po pas i kaszel, że pieją jak koguty), pomimo tego, że ja (nie biorę tego olejku bo nie odpowiada mi zapach, ale dziecko przekonałam) miałam w tym czasie anginę i zapalenie oskrzeli i katar i spałam z Oliwią w łóżku. Mam wrażenie, że odkryłam cudowny lek!
Zrezygnowaliśmy więc z zyrteca i zastanawiam się czy Oliwia dalej jest alergiczką czy nie. Będę musiała ponowić testy
adeia
A czy podałabyś ten olejek dwulatkowi? Bo ja od dłuższego czasu się zastanawiam czy nie kupić go dla swojego synusia, ponieważ od czasu jak stał się żłobkowiczem ciągle się smarcze i kaszle icon_evil.gif Kupiłam już srebro koloidalne , ale pediatra stwierdził, że mogę je stosować na własne ryzyko ponieważ nie napisali nic o dawkowaniu dla dzieci.
marsjanka
Moja firma współpracuje z firmą która produkuje tez to srebro, spróbuję się dowiedzieć od jakiego wieku można go podawać, ale coś słyszałam, ze maluchom niebardzo.
Jeśli chodzi o olejek pichtowy, to jest napisane , że nie należy podawać dzieciom do 3 roku życia. Myslę, że na wielu syropach sprzedawanych w aptekach tak pisze np Bioaron C, a lekarze przepisują go dla roczniaków. Dlatego myslę, że olejek można by podawać ostrożnie,(mniej kropli) już 2,5 latkom
adeia
Czekam z niecierpliwością na wszelkie informacje na temat tych specyfików!!!!!!!! Pozdrawiam adeia
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.