To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Czekolada a kaszel

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

madziak75
Wyobraźcie sobie, że chyba doszłam od czego moje dziecko tak paskudnie kaszle w nocy. Od czekolady icon_exclaim.gif icon_exclaim.gif icon_exclaim.gif Nawet malutkiej ilości. Myślałam, że to kurz, albo pleśń, albo grzyby, a w życiu nie wpadłabym na to że alergia pokarmowa może objawiać się atakami kaszlu. Macie może podobne doświadczenia?
malinowa i Malina
Nie tylko kaszel może byc po zjedzeniu alergenu. Może tez byc obrzęk krtani, zapalenie oskrzeli, chrypka i tym podobne.
Pecia
Jasiek tylko raz sprobowal czekolady icon_confused.gif
poczestowala go babcia( mimo,ze mowilam ze mu nie wolno icon_evil.gif , gdyz jest uczulony na mleko )
wiec...
ugryzl kawaleczek
po 2 sekundach zaczal kaszlec i ....zwymiotowal icon_evil.gif
i.
U mojej córki alergia objawiała się głównie kaszlem icon_cry.gif
I to zarówno pokarmowa jak i wziewna.
madziak75
i co wszym dzieciaczkom pomaga na ten kaszel alergiczny????
i.
Zuza dostawała leki wziewne. W stanach ostrych Tilade, w słabszych Berodual i Budesonit. Brała też Zyrtec.
i.
No, ale najważniejszą sprawą jest oczywiście unikanie alergenów.
EwaSerdeczna
U nas po zjedzeniu kawałka czekolady było kichanie icon_rolleyes.gif - zawsze tak jest.

serdecznie pozdrawiam ewa
i.
Kichanie po czekoladzie (kakao) to częsta sprawa i nie koniecznie musi oznaczać uczulenie.
agama76
CYTAT(ilka)
Zuza dostawała leki wziewne. W stanach ostrych Tilade, w słabszych Berodual i Budesonit.


,
a nie odwrotnie??? Tilade jest duzo slabszym lekiem niz Budesonit.
madziak75
Leki o których piszecie zapisywał wam pediatra czy alergolog? Może ja powinnam zmienić flixotide i serevent na to co wymienia ilka? Bo zosia kaszle i nic chyba na nią działa... icon_sad.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.