To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

flixotide i serevent - co myślicie?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

madziak75
Moja córcia dostała na kaszel alergiczny flixotide i serevent do wdychania. Przepisał jej to pediatra, bo do alergologa muszę czekać 2 m-ce. Chyba to jej za bardzo nie pomaga. Może któraś z was to stosowała i coś wiecie?
Sylwia M.
Są to bardzo dobre leki, znane mi. Jednak z alergikami tak już jest, że nie zawsze to samo, w tym samym czasie i stopniu pomaga. Mówię to z perspektywy prawie 10-letniej opieki nad alergikiem. To choroba, która naprawdę potrafi zaskoczyć. Nieraz naprawdę nie sposób dociec, skąd pojawiły się objawy i dlaczego akurat w takim nasileniu... Czasem trzeba zmieniać zestaw leków i ich dawkowanie...
Jeśli chodzi o leki wziewne - to ich prawidłowe zażywanie nie jest taką prostą sprawą dla tak małego dziecka! Leki które wymieniłaś, występują obecnie również w postaci tzw. dysku, czyli takiego aparaciku, który BARDZO ułatwia prawidłowe pobranie leku. Jeśli Twoje dziecko nie korzysta z dysku, postaraj się, aby go dostało.
Ida.dorota
Moje dzieci brały i biorą te leki, Ola obecnie na stałe. Efekt był zawsze bardzo dobry. Pytanie, jak powiedziała już Sylwia, czy dziecko przyjmuje je prawidłowo i czy lekarz zalecił prawidłową dawkę. Oczywiście jest także możliwe, że kaszel u Twojego dziecka nie jest alergiczny i dlatego leki nie działają.
Generalnie też uważam, że są to dobre leki dla alergika.
agama76
CYTAT(Sylwia M.)
Jeśli chodzi o leki wziewne - to ich prawidłowe zażywanie nie jest taką prostą sprawą dla tak małego dziecka! Leki które wymieniłaś, występują obecnie również w postaci tzw. dysku, czyli takiego aparaciku, który BARDZO ułatwia prawidłowe pobranie leku. Jeśli Twoje dziecko nie korzysta z dysku, postaraj się, aby go dostało.


patrzac na date ur. dziecka nie nadaje sie dla niego dysk - ok. 4lat przepisuje sie dysk (w tym wieku moj syn dostal te leki w dysku). Maluch musi dostawac te wziewy przez spejser np. aerochamber czy babyhaler.
amania
Flixotide podawane przez babyhaler, zadziałało na Marysię błyskawicznie.
Ida.dorota
Wiem, że dyski przeznaczone są dla dzieci powyżej czterech lat, ale mój synek brał je mając dwa lata i doskonale sobie radził z wdychaniem leku. Czyli tak naprawdę trzeba to sprawdzić na danym egzemplarzu wink.gif
madziak75
Zosia wdycha je przez taki plastilowy inhalatorek z misiami. Wydaje mi się, że dobrze wdycha - dużo i głęboko, ale i tak cały czas tak samo kaszle. Jeśli ma stały kontakt z alergenem to i tak powinno jej po tych lekach przejść, czy właśnie dlatego może nie? Już sama nie wiem co robić. icon_sad.gif
Ida.dorota
Moim zdaniem powinno mimo wszystko przejść. Stawiałabym na to, że to jednak nie jest alergia.
Ale nie jestem lekarzem, więc oczywiście mogę nie mieć racji.
Skonsultuj się z jakimś dobrym pediatrą, może Ci coś podpowie.
Pozdrawiam.
agama76
CYTAT(madziak75)
Zosia wdycha je przez taki plastilowy inhalatorek z misiami. Wydaje mi siÄ™, że dobrze wdycha - dużo i gÅ‚Ä™boko, ale i tak caÅ‚y czas tak samo kaszle. JeÅ›li ma staÅ‚y kontakt z alergenem to i tak powinno jej po tych lekach przejść, czy wÅ‚aÅ›nie dlatego może nie? Już sama nie wiem co robić.  :(


jak dlugo bierze juz te leki i w jakiej dawce? Moj syn gdy I raz dostal Flixotide bral 2x dziennie 25 mcg. I rowniez nie bylo efektu, odstawilismy. Niedlugo potem w specjalistycznym osrodku zdiagnozowano u niego astme i lekarz zadecydowal ze powinien dostawac Flixotide w dawce 100mcg 2 x dz - wtedy efekt byl szybko widoczny. Serevent rozszerza oskrzela, jest lekiem dlugo dzialajacym (do 12 godz) ale dzialanie rozwija sie powoli. Nie zauwazylas ze np. po 2 godz od podania dziecko kaszle mniej? Lepszym lekiem do takiej 'obserwacji' czy pomaga jest Ventolin - dziala juz po paru min., u mojego syna po podaniu Ventolinu kaszel ustepuje praktycznie natychmiast.
madziak75
zosia dostaje 2 razy dziennie najpierw serevent 25ug a potem po 10 min flixotide 125 ug, ale to chyba jakas wielka dawka, nie? A i tak nie pomaga...
madziak75
zapomniałam dodać, że ona w dzień praktycznie nie kaszle. Kaszle przed snem w nocy i jak sie obudzi.
Ida.dorota
Moje dzieci kaszlą dokładnie tak samo.
Dawka jest rzeczywiście spora. Ola bierze serevent (chyba) 50, flixotide 100.
Nie mogę sprawdzić dokładnie dawek, bo wyjechała, a leki wzięła ze sobą.
agama76
CYTAT(madziak75)
zapomniałam dodać, że ona w dzień praktycznie nie kaszle. Kaszle przed snem w nocy i jak sie obudzi.


hmm, dla mnie to znaczy ze leki dzialaja - chyba ze wczesniej bylo tak samo (ale wowczas dziwna bylaby decyzja lekarza o podaniu sterydow!). U mojego synka od pojawienia sie zaostrzenia astmy do CALKOWITEGO znikniecia kaszlu mijaja jakies 2-3 tygodnie, ale juz po 2-3 dniach leczenia nie pojawiaja sie dusznosci i kaszel sie zmniejsza. Dawka flixotide jaka dostaje Twoje dziecko jak na 2-latka jest dosc duza.
madziak75
Bardzo wam dziewczyny dziękuję za rady i wyjaśnienia. We wtorek idę do alergologa, może wtedy coś się wyjaśni lub zmieni. Dam znać icon_smile.gif . Pozdrawiam. Madzia.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.