To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Mikołaj.....

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

moko.
Dziewczyny czu u Was w przedszkolach jest akcja Mikołaj- paczki dla dzieci?? U nas właśnie się rozpoczęła...20 zł na paczkę.
Oczywiście ja płace no bo hmm jest to niezręczna sytuacja, wszyscy dadzą a my nie:( poza tym nikt nas rodziców o to nie pytał, czy się zgadzamy na to, czy nie. Po prostu wywieszono kartkę że do 20 listopada trzeba zapłacić.
Pamietam w zeszłym roku rozmawialiśmy na zebraniu, podjęliśmy wspólnie decyzję że składamy się, a w tym roku nikt nas nie zapytał.
Zreszta po zeszłorocznej akcji w tym roku nam to nieodpowiadało, bo po pierwsze kilka osób nie dało pieniędzy(chociaż wcześniej wszyscy się deklarowali) więc dzieci dosłały skromniejsze prezenty bo trzeba było zasponsorowac tych co nie dali.... icon_evil.gif
Czy wy bieżecie udział w takich akcjach, dodam, ze póżniej mamy akcje święta. I oczywiście zdjęcia mikołajkowe, swiateczne itp.
Esther@
U nas paczki mikołajkowe i cała impreza (zaproszony Mikołaj, uroczystość + spotkanie rodziców) jest "sponsorowane" ze składek Komitetu Rodzicielskiego. W sumie oprócz tej opłaty (45 zł za semestr) nie płacę już dodatkowo nic, w tej kwocie są i wycieczki, i teatrzyki, i inne takie. Zdjęć nie ma, bo na zebraniu zdecydowaliśmy, że w tym semestrze na pewno nie chcemy.
agarad
u nas też paczki (jak i wszystkie inne atrakcje w ciągu roku) finansowane sa ze składek dobrowolnych na Radę Rodziców.
Nigdy nie ma żadnych dodatkowych opłat w ciągu roku (poza zdjęciami oczywiście jesli ktoś sobie życzy).
sdw
W poporzednim naszym przedszkolu pieniądze na prezenty mikoajkowe pobierane były z RR. W tym jako, że nie ma RR skaładać sie mamy po 30 zeta. Prezenty mają dostać te dzieci, których rodzice wpłacą. Rodzice, którzy nie uiszczą opłaty proszeni sa o nieprzyprowadzanie w tym dniu dzieci do przedszkola. Z jednej strony mi się to podoba z drugiej... tak sobie. No bo co ma zrobić matka, która nie ma na paczkę a dziecka w Mikołaja nie z kim zostawić w domu icon_confused.gif icon_rolleyes.gif Proponowałam mniejszą kwotę, 15 zł, niestety zostałam przegłosowana. Bo przecież 30 to minimum, za mniej to nic konkretnego dzieciom się nie kupi icon_eek.gif To mnie ciekawi bardzo bo ja za 150 zł mam zamiar zrobic prezenty trójce całej, w tym dość pokaźne zabawki, paczki, i jesczze jakieś drobiazgi. Nie wiem nawet, czy mniej nie wydam.

Tak sobie myśle, że prezenty w przedszkolu powinny być symboliczne. Jakieś słodkosci i maskotka. W poprzednim przedszkolu paczki mikołajkowe były za 10 zł (czekolada, maskotka, jakis baton i owoc) a świąteczne po 15 zł. I te drugie paczki były już naprawdę bardzo bogate. Fakt, nie było zabawki ale jak na mój gust to nawet i lepiej. Wiadomo przecież, ze na porządną rzecz trzeba wydać trochę kasy a kupować badziewie to bez sensu.

Ja daję. Znaczy, chyba dam bo jeszcze pewna nie jestem. W kazdym razie jeszcze na zebraniu RR będę próbowała wynegocjowac obniżenie stawki.
moko.
Yh nas nikt o zdanie nie pytał. Na semestr płacimy 60 zł (wyprawka) w tym są to właśnie wycieczki, prezenty itp.Nawet nie wiem co w paczce się znajdze, baaa same nauczycielki nie wiedzą.
Hmmm i co z dziećmi, które paczek nie będą miec??
JakoÅ› tak dziwnie mi sie robi.....
MamaJiP
U nas w przedszkolu złożyliśmy się w grupie po 25zł na prezent.
Nie wyobrażam sobie sytuacji że, jak nie zapłaci rodzic za dziecko to ma nie przyprowadzać go w tym dniu. icon_rolleyes.gif
Nie zręczna ta sytuacja.
Kari07
U nas nie ma składki na Radę Rodziców.Są zbierane pieniadze na konkretne imprezy.Teraz na Mikołaja 30 zł.Ale wcześniej jest kartka dla każdego z rodziców czy sie zgadza na taką imprezę i czy zapłaci.Z podpsiem jest to oddawnae do pań wychowawczyń.
Teraz za te 30 zł to jest paczka, Mikołaj i jakaś zabawa z wyżerk o szczegóły muszę zapytać.
Elak
U nas co miesiąc płacę 35 za osobę na RR i z tych pieniędzy są robione wszystkie paczki, teatrzyki i ewentualne atrakcje. Oczywiście za zdjęcia trzeba płacić oddzielnie.
To straszne, że ktoś ma nie przychodzić do przedszkola lub ma nic nie dostać (dla dziecka jeszcze gorzej icon_cry.gif ) Może można tym co nie mogą się złożyć dać jakiś drobiazg, nawet kosztem tych co zapłacili icon_question.gif
Również uważam, że prezenty powinny być skromne. (u nas rok temu dzieci dostały kalendarze adwentowe i jakieś małe słodycze na Mikołajki a ten drugi prezent od Mikołaja już był bardziej okazały)
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.