To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Elocom

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

EwaSerdeczna
Mam pytanie jak długo (bezkarnie) mozna stosować krem elocom?
Smaruję nim zmany na skórze dłoń dziecka.Czy krem ten zawiera sterydy?
Co ewentualnie mozna podawac do kapieli(była kiedys mowa o jakis kroplach - nie mogę odszukac tego wątku) aby skóra nie była sucha.
Dziecko jest uczulone na detergenty(proszek,mydła zapachowe)

serdecznie pozdrawiam ewa
agabr
Elocom jest mascia sterydowa, ktora mozna stosowac b krotko w nasilonych stanach .
Srodki do kapieli - byc moze chodzi Co o Oilatum albo Balneum.B
skanna
Ewa, elocom to steryd i stosowanie na dłuższą metę może spowodować więcej szkody niż pożytku. Jeśli w ogóle musisz tym smarować, to cieniutko i tylko do czasu ustąpienia zmian. Potem lepiej po prostu dobrze natłuszczać- np. lipobasą.
Do kąpieli można stosować Balneum albo Oilatum.
CrazyMary
Elocom jest silnym sterydem. Nie wiem czy w ogóle można go stosować na twarz zwłaszcza u dziecka. Na co go stosujesz i czy przepisał Ci go lekarz?
CrazyMary
O widzę, ze ktoś mnie uprzedził wink.gif
grzałka
Przede wszystkim nalezy odstawic detergenty uczulające, żeby nie było potrzeby smarowania Elocomem.
EwaSerdeczna
Bardzo dziękuję za odpowiedzi.
Jeszcze jedno? Czy zamiast ELOKOM-U na zmiany skórne mozna coś innego stosować?(bez sterydów)
Czy któraś z Was uzywała tych olejków do kapieli? Chodzi mi o skutek?Który lepszy?
Twarzy nie smarowałąm elokomem tylko ręce,nogi
Jakie ewentualnie mogą być złe skutki stosowania tego kremu?

serdecznie pozdrawiam ewa
agabr
Ewo masci sterydowe maja to do siebie , ze pocztkowo poprawiaja stan skory ale po dluzszym stosowaniu moga nasilac zmiany, Elocom jest mascia starej generacji .
Co do Oilatum i Balneum -Balneum jest chyba bardziej wydajne.
Do smarowania zas , juz zdaje sie ktos ci polecal lipobase , jest tez oilatum krem , mozesz wyprobowac Elidel , ktory jest jednak dosc drogi.B
agabr
Ale swoja droga jak napisala grzalka , skoro dokladnie wiesz co uczula dziecko , to chyba nie ma problemu ?.B
EwaSerdeczna
Z moich obserwacji będą to detergenty(?)
Ale pewności nie mam.Testów nigdy nie robiłam - pediatra zawsze odradzała.Alergia pokarmowa to chyba nie jest (nigdy nie było uczulenia na twarzy)
Najczęsciej zmany te sa na nadgarstkach,nogach,,takie szorstkie plamki.
Koniec juz z tym elocomem(wystraszyłam się bardzo),zakupię to co Agnieszka proponuje Elidel.
Dziewczyny jeszcze raz bardzo dziekujÄ™.

serdecznie pozdrawiam ewa
Pysio
CYTAT(EwaSerdeczna)
Najczęsciej zmany te sa na nadgarstkach,nogach,,takie szorstkie plamki.


a może spróbuj zmienic proszek do prania (np. na Lovella, Jelp nie uczulają)
i środki pielęgnacyjne, mydło, oliwka (moje dziecko miało uczulenie na kosmetyki Nivea baby).

Ja zaczęłabym od eliminacji produktów uczulających.

A jeśli chodzi o preparaty to stosowałam Oillatum Plus płyn do kąpieli, szybki efekty, ale jest drogi (32zł/opk)

pozdrawiam
grzałka
Ewo,
A ile lat ma podejrzany alergik, o którym tu mowa? Bo wiesz, to, że nie ma zmian na twarzy nie wyklucza alergii na pokarmy.
I czy te zmiany na nogach sa w okolicach kolan? Swędzą? Skóra jest sucha?
Próbowałaś zmienić mydło, proszki?
Elidel jest bardzo drogi, duzo taniej wytropić co uczula, a potem tylko dbac o dobre natłuszczenie skóry. Niekoniecznie Oilatum, czy Balneum.
EwaSerdeczna
CYTAT(grzalka)
Ewo,
A ile lat ma podejrzany alergik, o którym tu mowa?



Podejrzany alergik ma 10 lat.Na nogach te plamki pojawiają się raczej na udach.Dzisiaj po przyjście ze szkoły alergik wink.gif uskarżał się ,że swedzi też na brzuchu.
Nie wiem - może faktycznie nalezało by zrobić testy?
Jeszcze do grzałki mam prośbę,,, niekoniecznie Oliatum czy Balteum piszesz więc co ewentualnie?

serdecznie pozdrawiam ewa
użytkownik usunięty
[post usunięty]
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.