To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Lactovaginal - skuteczna prewencja?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

amo
Jestem juz zmeczona ciaglymi infekcjami w tej ciazy. Wczesniej nic takiego nie mialam! A teraz od poczatku ciazy przeszlam juz kilka. Ostatnio przeczytalam o lactovaginalu i zastanawiam sie czy przyjmowanie tych kapsulek zapobiegloby chorobsku? Boje sie zwlaszca, ze moze mi sie przyplatac w czasie porodu i bedzie klopot. Chcialabym jakos skutecznie temu zapobiec.
Stosowalyscie? Polecacie? A moze cos innego?
agabr
Amo ja stosuje , fakt tylko prewencyjnie, infekcji nie mam , polecil mi moj ginekolog.B
Ev
Ja stosuję - zwłaszcza teraz po antybiotykach. Skuteczne - zadziałało po 2 dniach icon_biggrin.gif
addera
Ja zaczęłam stosować prewencyjnie jak zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne.
StosujÄ™ jak nie zapomnÄ™ icon_rolleyes.gif i jaknie zapomnÄ™ kupic icon_confused.gif
Potwora
Na pewno nie zaszkodzi od czasu do czasu.
Anuk
Nie zaszkodzi, ale nie powinno się brać stale. Jak ostatnio powiedział mi mój gin. Powinno się robić przerwy.
piola
icon_biggrin.gif to macie szczęście dziewczyny, bo ja na to mam dla odmiany uczulenie icon_biggrin.gif Swędzenie jak nic po Lactovaginalu mam zapewnione dlatego nie używam icon_biggrin.gif

Piola
i.
Piola, mam to samo icon_rolleyes.gif
Izulka
Mi Lactovaginal pomógł, przy pierwszej poważniejszej infekcji, teraz przyjmuje ten preparat prewencyjnie, ale z pewnymi odstępami, bo mówiono mi, że nie powinno sie go przyjmowac przez cały czas.
anax
mozecie mi powiedziec czy ten lek mozna dostac bez recepty.i na co dokładnie to jest.
i.
CYTAT
LACTOVAGINAL  
 
Bez recepty  
Producent Biomed-Kraków, Polska.  
Forma leku: gaÅ‚ki dopochwowe.  
Zawartość substancja czynna - liofilizowana zawiesina Lactobacillus acidophilus.  
Sposób dziaÅ‚ania PaÅ‚eczki kwasu mlekowego przywracajÄ… normalnÄ… florÄ™ pochwowÄ….  
Zastosowanie UpÅ‚awy, nadżerki pochwowe. Ostrzeżenie: Należy zbadać przyczynÄ™ upÅ‚awów robiÄ…c bakteriologiczny wymaz z pochwy.  
Dawkowanie Zazwyczaj globulki stosuje siÄ™ na noc 1-2 globulek w ciÄ…gu kolejnych 7 dni.  
Ciąża i karmienie Nie stwierdzono jakiegokolwiek ujemnego wpływu preparatu na płód.
Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki.
amo
CYTAT
LACTOVAGINAL stosuje się w celu przywrócenia lub uzupełnienia prawidłowej flory bakteryjnej pochwy. Preparat zaleca się stosować :
- profilaktycznie, w stanach zapalnych narządów rodnych; po leczeniu lekami przeciwbakteryjnymi, przeciwrzęsistkowymi lub przeciwgrzybiczymi, przy występowaniu upławów.
anax
Bardzo dziękuję za szczegółowy opis icon_biggrin.gif
inka
a znacie jeszcze jakis inny lek tego typu bez recepty? chyba mi sie cos przypelętało icon_sad.gif całą ciąze miałam to ochydztwo icon_evil.gif a pytam tak na wszelki wypadek , bo nie wiem czy mnie tez nie bedzie swedzialo po lactovaginalu icon_confused.gif
amo
Inka, a ja wlasne sie cieszylam, ze juz nie mam tego paskudztwa... Tez w ciazy mialam kilkakrotnie (i po raz pierwszy wogole), pewnie ze wzgledu na zmiany we florze, ale duzy wplyw mialy tez chyba czeste polegiwania w wanie, ktore sobie urzadzalam coby sie zrelaksowac. POd koniec ciazy przeprowadzilam sie i wanny nie mam, wiec z koniecznosci myje sie pod prysznicem. Moze u Ciebie tez stad wynika ten problem?
inka
Amo ja tez w ciazy mialam po raz pierwszy, po porodzie mialam chwile spokoju i znowu... icon_sad.gif lubie czasem polezec w wannie ale raczej myje sie pod prysznicem. wkurza mnie to!!!buuu icon_evil.gif kazalam mężowi jutro kupic w aptece lactovaginal... i moge tego tak sama uzyc nie idac do ginekologa? pomaga?
i.
Bez recepty jest jeszcze Clotrimazol.
Takim infekcjom nie tylko sprzyja kąpiel, ale również kosmetyki (w tym płyny do płykania bielizny, proszek), papier toaletowy.
Mnie np. podrażniał kolorowy papier toaletowy. kilka lat się męczyłam z infekcjami dopóki tego nie skojarzyłam icon_rolleyes.gif
Potwora
A mnie uczula Lactovaginal oraz Lactacyd - to moje wakacyjne odkrycie icon_rolleyes.gif
i.
Ja szczerze mówiąc też po Lactovaginalu miewałam pogorszenie icon_rolleyes.gif
inka
to jak mi nie pomoze lactovaginal icon_sad.gif (drogie te czopki kurcze...)
kupie clotrimazol...chyba miałam je w ciąży, ale nie wiedzialam ze bez recepty są.
w wannie prawie sie nie kapie, myje się "tam" mydłem icon_confused.gif a jaki płyn do higieny intymnej polecacie?
jeśli chodzi o papier to uzywam przeróżnych icon_rolleyes.gif zapachowych niecierpie bo mnie mdli od nich jak mi wiszą obok głowy icon_rolleyes.gif
aha, przy lactovaginalu pisze uzywac raz dwa dziennie przez tydzien, jesli 2 to jak ma mi wystarczyc 10 sztuk? musze kupic nastepne opakowanie za ponad 20zł? icon_confused.gif
i.
Ja używłam Lactacyd - i w zasadzie ten mi najlepiej słuzył.
Ostatnio zakupiłam Nivea i tez jest niezły.
Pysio
Dziewczyny ja się tak męczę ze stanami zapalnymi od roku i dopiero trzy miesiące temu mój lekarz zrobił mi posiew i okazało się że mam bakterię coli, której nie mogę się pozbyć. Jestem już po 3 seriach antybiotyków i ciągle mam nawroty. Także moja rada nie lekceważyć tylko robić badania. A Lactovaginal u mnie powodował pogorszenie (bardziej sędziało). Clotrimazolin w czopkach jest na receptę, bez recepty jest tylko maść, jak dla mnie mało skuteczna. Lepsza jest Pimafucort ale niestety też na receptę.
laila
a ja słyszałam że dobrze jest sie czasem tam lekko przesmarować jogurtem naturalnym , i pomogło mi przy pierwszych objawach ,niewiem jak to jest u innnych al e nie zaszkodzi sprubować
Pysio
też o tym słyszałam, najlepiej zaaplikować tampon zamoczony w jogurcie naturalnym
addera
Bez recepty sÄ… jeszcze globulki Albothyl.

A z tym jogurtem naturalnym to chodzi tez o kwas mlekowy i zakwaszenie środowiska wink.gif Jogurt można nałożyc na podpaskę i po prostu przyłożyć.
myszka
Z płynów do higieny intymnej na wszelkiego rodzaju podrażnienia, profilaktycznie, dobre są te zawierające korę dębu. Np. Bielenda.
amo
Przy infekcji nie pomagal mi ani jogurt ani Lactovaginal - zreszta prewencyjnie tez nie. Tylko leki. Slyszalam zreszta, ze TRZEBA leczyc. Pomaga jeszzce unikanie slodkosci, bo grzyby lubuja sie w slodkim srodowisku. No i nalezaloby teczyc kochanka icon_biggrin.gif
katiek
Mi pomógł Laktacyd.
Laktovaginalu serdecznie nie znoszÄ™ bo mnie piecze.
A od jogutrtu ponoć lepszy kefir.
O rany piszę strasznymi skrótami
emce
Ciekawe z tym jogurtem. Będę próbować.
A płynów używam Ziai. Jestem ich fanką od lat icon_wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.