To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Niejadek

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

gosiaz
icon_biggrin.gif Witajcie
Mój Kuba to prawdziwy niejadek. Pomóżcie,co można przygotować dla 1.5 rocznego malucha. Co dajecie swoim maleństwom?
Pozdrawiam.
marghe.
Gosiu,a co Twoje dziecko lubi?

Moja Gaba w wieku Twojego syna jadała juz prawie wszystko. Z akcentem na zupy (do dzis Jej to zostało), makarony, ryż i ziemnaki pod kazdą prawie postacią. No i jajka, jajka, jajka icon_smile.gif
Jak Ci pomóc?
gosiaz
Witam
Mojemu Kubusiowi również podaję wszystko ale ilości jedzonka zjadanego są mikroskopijne no czasami ma dni, że zje więcej ale rzadko. A może tak mi się tylko wydaje.
Dodam, że ostatnio robiliśmy mu morfologię i wyszły nieciekawe wyniki. Wszystkiego we krwi ma za mało. Choć jego zachowanie nie wskazuje na jakieś braki, jest cały czas uśmiechnięty, wesoły, cały czas w ruchu.
Bardzo chciałabym jakieś ciekawe dania tylko nie koloru białego bo są z góry skazane na straty.
Pozdrawiam.
marghe.
Wyjdę na monotematyczną, ale moja córka uwiuelbia makarony. Z róznymi sosami. Preferuje najzwyklejszy pomidorowy (mozesz dorzucic sporo natki ze wzgledu za zelazo), lubi mięsne, lubi z krewetkami (moga uczulać), warzywne itp.

InteresujÄ…?
gosiaz
Oczywiście, źe interesują prześlij jak możesz. Mój Kuba makarony lubi więc jakiś nowy sosik będzie mile widziany.
Pozdrawiam.
marghe.
najprostszy jaki moze byc:
na patelnie wlac oliwe z oliwek, wcisnąc czosnek (ilosc wedle upodobań) i ew. ciut cebuli (niekoniecznie)
Podsmazyc chwilkÄ™.
Dodac pomidory - moga być z piuszki (polecam włoskie) , mogą byc swieze bez skórki pokrojone w kostkę.
Doprawic do smaku. Dusić aż sos zgęstnieje.
Do takiego sosu mozna dodawac co tylko sie chce - pieczarki, szynkę, cukinię , bakłązana (posolonego.odstawionego, opłukanego i pokrojonego w kostkę), krewetki, ser topiony, szynkę, tunczyka z puszki , łososia, mielone mięso, warzywa (marchew, por, pietruszka starte na tarce z grubymui oczkami i podsmazone przed dodaniem pomidorów) C o zechcesz.
Takim sosem mozna również potraktowac ryz:)

Na forum jest sporo ciekawych przepisów - np ze szpinakiem (Autorstwa Graz). Poszperaj a znajdziesz dziesiątki fajnych pomysłów.
m.
gosiaz
icon_biggrin.gif Dziekuję za odpowiedzi Marghe za jakieś pół godzinki wypróbuję jakis sosik. Szkoda że jestem jeszcze w pracy. Pozdrawiam. wink.gif
marghe.
Tylko nie wrzuć wszystkiego jednocześnie icon_smile.gif
Kazda z tych rzeczy osobno .
m.
mamajul
Wynalazki jedzeniowe wynalazkami icon_wink.gif, a u nas sprawdził sie bardzo taki sposób :
zapisywałam ile i co Jula zjada mi w ciagu dnia. I spokój zaczął mnie ogarniać (a panikowałam coraz bardziej...) bo wyszło, że zbiera sie jedzonka całkiem całkiem... (plus karmienia moje....). Banan, troche zupki, chrupki chlebek, ziemniaki jabłuszko itp...
icon_smile.gif.
Pysio
A u nas jedzenie drugich dań zależy od nastroju mojego synka, ale zupy wchodzą mu rewelacyjnie. Królują: krupnik, rosół, pieczarkowa i jarzynowa. Ponieważ nigdy nie wiem czy dziecko skusi się na drugie danie, na wszelki wypadek do zupki wkrajam trochę miesa. I w takiej sytuacji nie mam dużego stresu jeśli zje wyłącznie zupę.

A na drugie danie Kuba najbardziej lubi wszelkie klopsy, klopsiki w różnych sosach, kotlety z piersi kurczaka, potrawki, gulasz wieprzowy (więcej nie pamiętam icon_redface.gif ).

Poza tym jaja, jaja, jaja. Je ich około 4-5 na tydzień.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.