To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Dywan do pokoju dziecka

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

agabr
Jedrek potrzebuje czegos na podloge, sciany w jego pokoju sa malinowe i lososiowe. Poniewaz sa dwa okna wiec jest dosc jasno . pewnie podobalby mu sie taki dywan w drogi (wiecie taki do jezdzenia samochodami) ale mnie sie to wybitnie nie podoba. A moze po prostu wykladzine przycieta?B
Lua
Aga wykładzina wg mnie jest najlepsza. Nic się nie suwa a poza tym pokój wydaje się taki ciepły i przytulny. No i jak wiadomo dzieciaki lubią się bawić na podłodze więc i pupy nie zawiewa od podłogi icon_wink.gif
U mnie dziewczynki mają jasno-niebieskie ściany i wykładzinę w kolorze ciemno-niebieskim. Można też kupić wykładziny takie specjalnie dla dzieci, z jakimiś wzorkami ale ja też tego nie lubię.
Acha i warto kupić wykładzinę niestety droższą ale mięciutką i puchatą.

Lua
agabr
Lua ale wykladzine na caly pokoj?czy tylko taka przycieta jak dywan?B
Lua
Aga ja mam na cały pokój. Myślę, że tak jest lepiej, no bo ta pupa i po nogach nie wieje icon_wink.gif . A poza tym nic się nie przesuwa.
agabr
A pod listwy?czy jak to sie mocuje?B
malinowa i Malina
CYTAT(agnieszkabryndza)
A pod listwy?czy jak to sie mocuje?B

Jak masz na cały pokój to i pod meblami, więc się nie przesuwa. Możez dodatkowo przylepic od spodu tasmę dwustronną, która to trzyma. Albo kupić taką siatkę zapobiegającą przesuwaniu sie wykładzin i dywanów - do kupienia w sklepach z dywanami i wykładzinami.
Kiedys w Ikei widziałam też coś w rodzaju "ocieplacza" pod wykładziny i dywany.
addera
CYTAT(żona)
Albo kupić taką siatkę zapobiegającą przesuwaniu sie wykładzin i dywanów - do kupienia w sklepach z dywanami i wykładzinami.
.


Mam takie maty pod dywanami własnie. maty mozna kupić gotowe albo na metry. Mata powinna być mniejsza od dywanu (po 5 cm mniej z każdego boku). Nic sie nie przesuwa.
Ja osobiście wolę dywany niż wykładziny na cały pokój (ale to oczywiście ja wolę icon_wink.gif )
Jaco
Bryn,
A Twój syne bawi się w swoim własnym pokoju? icon_eek.gif

Bo u mnie służy on tylko do spania. Cały bałagan mam w salonie i nijak nie mogę młodego przekonać do przeniesienia się "do siebie" icon_rolleyes.gif
agabr
Jaco ja cie bardzo prosze , nie poruszaj takich trudnych tematow.B
Maciejka
Agnieszko,
ja mam wykładzinę podłogową i z jednej strony jestem zadowolonoa, bo cieplej, ale z drugiej strony nie mam szans jej wytrzepać nawet raz do roku. Dlatego alergeny aż fruwają w powietrzu jak szalone. Trzeba i o tym pomysleć. Ja to mam umocowane pod listwami drewnianymi przy scianach.
marghe.
Miałam napisac to co Maciejka.

A tak naprawde, gdyby nie to ,ze twardo w pupala to zostawiłabym gołą drewnianą podłogę icon_smile.gif

Agnieszko, przycięta wykłądzina jest ok. Z tego co pamietam w niektórych sklepach z dywanami mozna zamówic z katalogu ( kiedys przynajmniej mozna było) dywan jaki sie chciało. Ładnie obszyty.
m.
Dor
W sklepach z wykładzinami można kupić obszyte resztki wykładzin.
Mój Michał wymarzył sobie dywan w Dalmatyńczyki i udało nam sie kupić
taką właśnie resztkę za niecałe 100 złotych.
marghe.
mnie sie te podobają
Dośc krzykliwe,a le do dziecka może mogłyby byc
https://komfortmarket.home.pl/index.php?dzi...ryl&screen=1024

tu są dziecięce wykładziny .. hmm
https://komfortmarket.home.pl/index.php?dzi...ecy&screen=1024
amania
Ja miałam wykładzinę u Marysi w pokoju. Alergeny rzeczywiscie fruwały.
Wywaliłam, bo zachować czystości się przy tym nie da.

Maryśka ma teraz tylko niewielkie dywaniki (najczęściej z IKEI), które można prać w pralce i u nas sie to sprawdza.
Moim zdaniem, lepszy niż wykladzina będzie dywan, który można wytrzepać.
siłaczka
My mamy taką z Kubusiem Puchatkiem, przyciętą na wymiar. Agnieszko, spory wybór wykładzin z dziecięcymi wzorami jest w Teppichlandzie na Dobrej, tam właśnie kupowałam, tam też tną i obrębiają.
Jeśli chodzi o zabawy w swoim pokoju to spokojnie, jeszcze dorosną. Ja już problem mam z głowy ( co oczywiście nie znaczy, że w salonie nigdy zabaw nie ma).
kayak
Chodzimy na zajecia adaptacyjne do przedszkola gdzie jest wykladzina z Kubusiem z Komfortu. I mam wrazenie ze kilkoro dzieciakow reaguje na nia alergicznie. Czesc podlogowa po dwoch latach jest lekko wyblakla w stosunku do tej naklejonej na scianie(taka kilkucentymetrowa przy podlodze)

Widzialam kiedys u kolezanki wykladzine kontraktowa, przy mnie wylala sie na nia butelka Coli i dziewczyna przyniosla szmatke i wytarla i sladu nie bylo icon_eek.gif Dla dziecka bylaby idealna. To bylo kilka lat temu i wiem ze wtedy sprowadzal to dla nich komfort.
Ila
My mamy wykladzine przycieta jak dywan, po ok. 10 cm z kazdej strony odstepu od sciany.
Dla nas jest OK. nic sie nie przesuwa i wytrzepac tez mozna.
A kolorek mamy taki sloneczny zolty, cieplutki bardzo icon_biggrin.gif
agabr
No dobrze a powiedzcie mi jeszcze z czego jest to co macie
?welna , poli costam , co jest lepsze?
Sulichna
praktyczniejsze są panele lub deski, bo można zmyć na mokro; zmywam podłogę raz na tydzień i woda jest czarna a co dopiero jest w dywanie, którego nie da się wyprać; u Bianki w pokoju jest niestety wykładzina i przy najbliższym przypływie gotówki wymieniamy na panele, a jeżeli już wykładzina to tylko naturalna - wełna, o wiele łatwiej się czyści niż sztuczną.
Coffee
mi bardzo sie podobaja wykladziny, bo faktycznie sa przytulne...
ale neistety nie lubie ich czyscic, odkurzac i wlasnie mam wrazenie ze stale cos w nich siedzi typu kurz, itd
no i brak mozliwosci wytrzepania, wyprania

my jednak zalozylismy panele i sredniej wielkosci dywanik z puchatkiem
pozdrawiam
nataliakoziol
Na co zwracać uwage kupując dywan do pokoju dziecka to ładnie podsumowują na 7kd.pl/smartblog/96_dywany-dzieciece.html. Jest tutaj lista największych błędów jakie popełniają rodzice....i jeden z nich sama popełniłam niestety, co mnie trochę kosztowało finansowo.
Evvka
Może i wygląda to przytulnie, ale dla mnie dywan to tylko zbiorowisko bakterii, poza tym dzieci lubią brudzić... a pranie dywanu do tanich nie należy icon_razz.gif
Misiulek12
Jak jest dywan to zawsze przyjemniej jak dziecko na podłodze siada i się bawi. A wcale dużego nie trzeba kupować, mniejszy to bez problemu się zwinie, wyniesie na dwór i wytrzepie. A takie śliczne na https://7kd.pl/15-dywany-dla-dzieci oglądałam dla córci, że bajka po prostu. Ile taki uroku dodaje.
steffiomg
Zuzia w pokoju ma dywan z fanpage pracownia sznurka. Wybrałam ciemniejszy szary żeby od razu go nie wybrudziła. Ładnie się wpasował do jej pudrowego pokoju icon_smile.gif
Jarzębinka
Ja kupiłam jeden z takich dywanów dla dziecka: https://dywanowy24.pl/kolekcja/dywany-dla-dzieci/ w formie rybek, do tego dodałam akwarium z rybkami i dzięki temu stworzyłam małej bardzo przytulny pokoik w stylu "morskim". Pociecha zachwycona i wygląda to bardzo ładnie icon_smile.gif
Ceda
Sama na początku planowałam nie kłaść na podłodze w pokoju dziecka dywanu. Potem jednak zobaczyłam, że córka dużo czasu spędza na podłodze i postanowiłam kupić. Szczególnie, że przeczytałam, że dywany mozna równieć klaść na ogrzewaniu podłogowym. Najważniejsze tylko, aby podłoga była w przynajmniej 50% odkryta.

Ciekawe dywany do pokoi dziecięcych, ale i nie tylko mają w sklepie TUTUMI. Na przykład takie oto sówki: https://tutumi.pl/dom/sypialnia/dywany.html
Brigit
Z jednej strony dywany są mało praktyczne, a z drugiej wolę, żeby dzieci nie siedziały na gołej podłodze.
Mięta
Hej, jestem na etapie zakupu do pokoju dziecięcego, podobają mi się popularne ostatnio mapy świata ze zwierzętami. Czy możecie się podzielić wskazówkami, gdzie warto zamówić taką tapetę? Znalazłam kilka anonimowych dla mnie stronek, gdzie za tapetę 300x250cm wychodzi jakieś 700-800zł, tymczasem niewiele mniejsza gotowa w BRW kosztuje 180zł - czy tą różnicę powoduje tylko wymiar czy one różnią się też jakością?

https://mocniwreklamie.pl/fototapeta-z-montazem-warszawa/



A może tutaj nie kombinować i po prostu zlecić komus montaż porządnej fototapety?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.