To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Eleganckie ciasto - pomocy!!!

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Ania R.
Dziewczyny, ratujcie icon_smile.gif

W przyszły wtorek wybieram się na poporodową wizytę kontrolną do mojego gina i chcę mu podziękować za opiekę w trakcie ciąży (naprawdę ponadstandartową). Ponieważ nie chcę mu dawać żadnego alkoholu a kwiatki dla mężczyzny jakoś mi nie pasują, wymyśliłam, że w ramach prezentu upiekę jakieś pyszne ciacho. I tu pojawia się problem - jakie? Tak żeby wygladało okazale, smakowało pysznie i nie wymagało trzymania w lodówce (musi się nadawać do transportu).

Poratujcie jakimś dobrym przepisem, proszę icon_smile.gif Najlepiej takim, który zawsze wychodzi icon_smile.gif

Z góry wieeeelkie dzięki icon_smile.gif
agabr
Ania tu na forum sa "zawszewychodzace"ciasta Dorusi i Kora autorstwa Burka.B
Ania R.
Dzięki icon_biggrin.gif

Znalazłam ciasto capuccino (https://tinyurl.com/6sven) i myślę, że będzie idealne.
Tylko błagam, niech ktoś mi powie jak upiec biszkopt kakaowy. Bo z jakimkolwiek biszkoptem miałam do czynienia raz, wieki temu i robiłam go krok po kroku według przepisu. A tu jakichkolwiek wskazówek brak icon_sad.gif

Help!
Mika
https://maluchy.pl/forum/viewtopic.php?t=17...hlight=biszkopt tu jest o tym jak należy robić biszkopt wink.gif

przepis na biszkopt Campari

Biszkopt :
5-6 jajek
1 szkl. cukru
1 szkl. mÄ…ki krupczatki
1 łyżeczka proszku do pieczenia
1 łyżeczka octu
Białka ubić z cukrem na sztywno. Do zółtek dodać proszek + ocet i szybko wymieszać na jednolita masę. Dodać do masy białkowej. na końcu dodać mąkę i wszystko razem wymieszać. Pieć w piekarniku.

żeby był kakaowy dodajesz na koniec kilka łyżek gorzkiego cacao i mieszasz wink.gif
Ania R.
Dzięki icon_smile.gif Jesteś Wielka icon_smile.gif

Jutro robię test biszkoptowy, czy mi nie opadnie icon_smile.gif Jak się uda, to będę tuczyć rodzinkę icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.