To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Zmiana leku na Fenistil

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Kari07
Młody zaczął się drapać strasznie w nocy( w zgieciach rąk i nóg i pod pachami).Jest alergikiem pokarmowm , wziewnym i ma ATZ- teraz juz lekkie ale skórę ma bardzo wrazliwą. Tak sie potwornie drapie w nocy że nie mam już siły a on sie biedaczek meczy i rozbudza.Byłam u dermatologa i zamieniła teraz Rotadin który brał od stycznia na Fenistil w kroplach a potem mam dawac Zyrtec. Czy te leki sa skuteczne?
Ja juz młodego kąie znów krochmalu ( to mu najbardziej pomagało jak był mały), teraz tez jest rochę lepiej.Podejrzewam że to roztocza bo sezon grzeczwy sie zaczął, drapanie zaczyna sie jak młody sie rozgrzeje pod kołdrą.
Czy Fenistil lub Zyrtec dają jeakieś skutki uboczne?Czy to jest skuteczniejsze od Rotadinu?Ma ktoś porównanie?
i.
Kari, ciężko coś doradzić. Każde dziecko jest inne i nie każdemu pomagają te same leki. Mojej córce akurat Zyrtec nie pomagał, Fenistil tak, ale w stanach silnej alergii pomagały tylko silne leki wziewne.

Jeśli podejrzewasz roztocza to polecam wietrzenie kołdry i poduszki na dworze - jak jest mróz, lub ew. chować pościel do zamrażarki na cały dzień. No i bardzo częste pranie.
Ja tak robiłam i to pomagało mojej Zuzce.
reszka
Musicie wypróbowac.
Jeśli chodzi o dziłania niepożądane - mogą się zdarzyc, ale ogólnie są to leki bezpieczne, do stosowania od młodego wieku( fenistil nawet u młodych niemowląt).
CzymÅ› miejscowo sie smarujecie? JakiÅ› kremik z hydrocortisonem?
Przy uporczywych zmianach można rozwązyć zastosowanie np. Accolate - to tabletki zarejestrowane do leczenia astmy, ale ze względu na ich mechanizm działania mogą być skuteczne a AZS( w tj chwili testuję na sobie).
Ida.dorota
A krochmal polecił Wam lekarz? Bo z tego, co wiem, on wysusza skórę, więc jeśli przy ATZ skóra jest już i tak sucha, to krochmal raczej nie pomaga.
Kari07
mam masć robiona w aptece natłuszczającą, mam Cutivate ale to ostateczenie bo nie chcę go faszerować sterydami.
a krochmal to był na wlasną rękę bo trochę mniej się drapał po nim. O ma główne problemy ze skórą.
Wziewy młody ma chwilowo odstawione,, brał Flixotide ale on ma stwierdzone astmy epizodyczne - jak ma zpalenie oskrzeli to od razu świsty.Ale Flixotide osłabiło mu znowu migdałki i jest bęłdne koło.
Zobaczymy co będzie po tym fenistilu, dzisiaj zaczął.
A do tego młody siedzi już 2 tydzień w domu bo ma anginę - i dalej antybiotyk.To znaczy zewnętrznei nei ma agniny i go energia rozpiera, ale gardło dalej czerwone.
A posciel włożę do zamrażarki, dobry pomysł.
reszka
Sterydy miejscowe sa uznaną i bezpieczną metodą leczenia- ja bym posmarowała, po co ma się drapać...
Kari07
Po pierwszej nocy i dniu po podaniu Fenistilu było lepiej.Drapnął się tylko 2 razy i to jak sie rozgrzał za bardzo o 3 w nocy.Odkrył się, wychłodził i było lepiej.Co to za cholerstwo, ze swędzi jak młody jest bardzo rozgrzany???
Ja maśś sterydową dawałam jak Bastek był malutki i jak miał zmienioną skórę typu krostki, teraz miął po prostu suchą a ta maść nałuszczajaća z apteki super mu pomogła.
reszka
CYTAT(Kari07)
Po pierwszej nocy i dniu po podaniu Fenistilu było lepiej.Drapnął się tylko 2 razy i to jak sie rozgrzał za bardzo o 3 w nocy.Odkrył się, wychłodził i było lepiej.Co to za cholerstwo, ze swędzi jak młody jest bardzo rozgrzany???
Ja maśś sterydową dawałam jak Bastek był malutki i jak miał zmienioną skórę typu krostki, teraz miął po prostu suchą a ta maść nałuszczajaća z apteki super mu pomogła.


Alergicy mają nadwrażliwość na pot - może się spocił i go podrażniło.

Jeżeli masć sterydowa, to dobrze jest ja podawać w pulsach, na zmianę - jednoego dnia steryd, drugiego obojętny krem/maść, lub trzy dni steryd, resztę obojętna, lub tylko w weekendy steryd (silny_.
Ale to taka ciekawostka na przyszłość, skoro się trzyma na fenistilu to tym lepiej.
Kari07
Dzięki -zastosuję!
Dzisiaj w nocy nie było tak kolorowo, no ale skoro młody zeżarł z pół kg mandarynek z dziadkiem ( a w takiej ilosci to powinien być i w plamki ale nie był) to może by było OK.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.