To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Strój NIEDŹWIADKA

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Ila
Prosze o pomoc icon_biggrin.gif
W przedszkolu Kamyka, przed Swietami, dzieci beda wystawialy Jaselka.
Dziecko moglo sobie wybrac w jaka role sie wcieli i moj synek wybral sobie niedzwiedzia.

Oczywiscie rodzice musza zadbac o stroj wink.gif I tu pytanie i prosba do Was o pomysly.
Jak mam z Kamyka zrobic cudnego niedzwiadka (Kamyk sobie jeszcze dopowiedzial, ze musi miec barylke miodu icon_rolleyes.gif wink.gif ).

Acha rzecz dziala sie wczoraj, tzn. zglosilismy sie do roli misia, a juz dzis rano Kamyk zapytal,
czy napislalam juz na forum jak mamy zrobic stroj icon_cool.gif Nawet nasze dziecko wie, ze w Was sila wink.gif
Ciocia Magda
W zeszłym roku robiłam z dziećmi przedstawienie pt" Złotowłosa i trzy misie" - każda mama przygotowywała strój misia samodzielnie więc wszystkie były inne. Ale mniej więcej było tak, że spodnie brązowe, bluza polarowa brązowa (z takim jakby misiem) chociaż tata-miś miał koszulę flanelową i szelki, a na głowę opaska z misiowymi uszkami (mama-miś) lub uszka przyszyte do kaptura (synek-miś) lub czapka z daszkiem i uszka (tata-miś). Mama miś miała również "makijaż" bez wątpienia wykonany farbkami do twarzy z Ikei. icon_smile.gif
moko.
hii Ila w naszym przedszkolu na balu przebierańców był chłopczyk przebrany za niedzwiadka,a strój składał się z icon_smile.gif
brązowych spodni, brązowego golfa, a na sweterku miał odzienie z dywaniku( skóry z owcy przefarbowanej na brąz),a na głowie czape futrzaną.

do tego makijaż i wygladał swietnie icon_razz.gif
asiaT
Ila, znalazłam raz jakieś sklepy ze strojami, tutaj się to co prawda nazywa Kubuś, ale może trochę do Misia podobne...

https://www.godan.com.pl/stroje_2.htm

pozdrawiam
marghe.
moze tutaj ?
https://www.karnawal.pl/zwierzatka.html
Edi Zet :)
Skasowany icon_smile.gif)))
Edi Zet :)
O kurcze Ila....
Najpierw bym poszukała w wypożyczalniach strojów karnawałowych dla dzieci.
Wiem, że w W-wie jest kilka. W Wrocławiu na pewno też są. Poszukaj w książce i zadzwoń jak najwcześniej, bo sezon karnawałowy zbliża się wielkimi krokami.

Strój niedźwiedzia: uszy: można kupić takie niedźwiedzie uszka na przepaskach. Skoro uszy Fiony są, to i niedźwiedzia muszą być. Jeżeli nie, to je zrobimy. Brązowy, sztywny brystol i też sztywny brązowy, ale jaśniejszy brystol. Wycinamy z ciemnego brystolu kształt uszu, duży x 4, niedźwiadka. Taki sam kształt, tylko znacznie mniejszy wycinamy z jasnego brystolu ale x 2. Uszka muszą być do czegoś doczepione zatem mam taki pomysł: na dużym kole uszu icon_smile.gif musisz zrobić taką linię do zagięcia. W tym celu na linii cięciwy, tak bardzo z boku robisz linię zgięcia brystolu przykładając nożyczki do linijki i pociągając przy tej linijce ostrzem nożyczek, ale nie przecinając tylko tak, aby ten brystol ładnie się zagiął i nie marszczył. To samo robisz z drugim brązowym, dużym uchem, ale tak, aby po sklejeniu tych dużych kół te odstające skrzydełka tworzyły miejsce przyczepu do przepaski na główkę. Kumasz icon_smile.gif ? Bo ja pewnie się już zapętliłam. Ma wyjść tak, jakbyś to ucho na tych skrzydełkach mogła postawić na stole icon_smile.gif Potem naklejasz te mniejsze uszy na te większe. A teraz przepaska. Też z brystolu. Wycinasz pasek, tak szeroki, aby te skrzydełka uszu się zmieściły. No i taki, aby pasował obwodem na główkę Kamyka. Sklejasz oba brzegi. Teraz przymierzasz przepaskę, tak jakby Kamyk nosił koronę. A teraz musisz dopasować uszy i umieścić je tak, jak to misie noszą, czyli mniej więcej nad uszami Kamyka. icon_smile.gif. Jak dopasujesz to przyklejasz uszy. Czasem moża jeszcze naciąć te "motylki" i przykleić nacięte motylki, tak aby ucho się nie zginało icon_smile.gif Ale myślę że nie będzie problemu.
Strój: brązowe, najlepiej duże body. Do tego brązowe rajstopki. Oczywiście najpierw rajstopki, pod body. Aby miś był cały brązowy. Brzuszek: z jaśniejszego brązowego materiału wyciąć owal, ostebnować go i przyszyć do body, tam gdzie każdy szanujący się brzuszek być powinien. Jak chcesz się pobawić to wycinasz dwa koła, zszywasz, po lewej stronie na obwodzie, ale nie do końca, przewracasz na drugą stronę, wypychasz, np. miękkim materiałem do wypychania poduszek (do kupienia w sklepach typu pasmanteria), zaszywasz otwór do wypchania, oczywicie wsuwając zakładki do środka, pikujesz na maszynie, ale tak, żeby nie przesadzić. Tylko tak, aby wsypowe icon_smile.gif się nie zbiło i nie opadło, i ten brzuszek przyszywasz do body.
Ogonek: brązowa włóczka. Umiesz robić ponpony? Ja nie umiem, ale widziałam jak moja mama je robiła icon_smile.gif . Muszisz wyciąć w b. sztywnym brystolu koło, nie duże średnicy ok. 10 cm. Potem z jego środka wyciąć drugie koło, np. o średnicy 2 cm. Powstaje pierścień. Na ten pierścień nawijasz tą włóczkę. Owijasz po prostu. Nie za ścisło. Kilka warstw. Teraz grubą igłą przeciągasz od środka kawałek grubej nici, takiej, która na pewno nie pęknie, ale takiej też, z której zrobisz mocny supeł. Tę nic przeciągasz pod nawiniętą włóczką, i teraz ściskasz nić, wiążesz supeł. B. mocno. Zostawiasz wąsy tej nici dosyć długie. W ten sposób zamknęłaś włóczką mniejsze koło. Nie ma go. Po prostu. I dobrze icon_smile.gif Jeżeli supeł trzyma to nożyczkami tniesz w koło włóczkę, po obwodzie dużego koła. Jak dotniesz do końca to zrobi Ci się pompon. Im więcej włóczki nawiniesz, tym bardziej puszysty pompon. A teraz pompon mocujesz w miejscu ogonka icon_smile.gif
A możę taki pompon kupisz w pasmanterii? Czasem mają tam takie cuda icon_smile.gif
Łapki misia: górne icon_smile.gif cienkie, brązowe rękawiczki z miejscem tylko na kciuk. Pewnie na początku Kamyk je założy, ale potem zdejmie. No nic, liczy się pierwsze wrażenie icon_smile.gif
dolne:) czasem można zakupić takie łapcie, jak skarpetki wciągane. Oczywiście brązowe. Niestety na nóżki nie mam pomysłu. I tu chyba nic innego nie wymyślimy icon_sad.gif
Baryłka: ja bym pomalowała na brązowo dużą baryłkę po piwie. No taką, żeby dziecko mogło objąć łapkami. Nie za dużą oczywiście. Sprayem do aluminium. I napisała na niej "Miodek" icon_smile.gif Oczywiście musicie zrobić to dużo, dużo wczeniej...icon_smile.gif)))

No i oczywiście różowy nosek i łatki wokół oczu wykonane farbkami do malowania ciała icon_smile.gif))
Pozdrawiam
goś
w Ikei napewno jest gotowy strój misia do kupienia
Ila
Ranyyyy Edi, chyba przeceniasz moje zdolnosci icon_wink.gif
Bedziesz musiala mi to lopatologicznie w weekend wytlumaczyc, moze po jakims trunku latwiej pojdzie icon_wink.gif
Edi Zet :)
CYTAT(Ila)
moze po jakims trunku latwiej pojdzie wink.gif

Na pewno, na pewno.... impreza.gif
Już siebie widzę jak robię pompona lekko zawiana icon_wink.gif
mamami
Przyznam szczerze ze nie przeczytaam instrukji edi, bo mi sie nie chcialo icon_redface.gif i wiem ze na pewno jest super wink.gif . Dorzuce tylko slowko. ja zawsze do zrobienia takiego stroju uzywam takiego materialu na narzuty, takiego włochatego. Naszywam to tu i ówdzie na gotowe ubranka i zawsze super wychodzi. Usza konstrukcja z drutu umocowana do opaski, wszystko obciągam też tym włochaczem icon_smile.gif
Edi Zet :)
O Mamami, takie łatki z futerka mogą fajnie wyglądać. O tym nie pomyślałam, ale zapamiętam, zapamiętam..... 06.gif
Villi
mam pytanie. Jak nazywa się ten "włochaty materiał na narzuty" i gdzie go kupić? Musze zrobić z czegoś ogon dla wiewiórka mojego, a to wydaje się idealne.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.