To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

okrągłe plecy - czy nic się nie da zrobić?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Ciocia Magda
Jestem świeżo po wizycie u ortopedy - i trochę mnie zatkało. Otóż Zosia od zawsze (od kiedy zaczęła siedzieć) kuli plecki - wg mnie jej postawa jest średnio zgrabna. No i byłyśmy już u dwóch ortopedów -bo pierwszy sprawę zbagatelizował a teraz się okazało, że drugi też.
Wzruszył ramionami, że może zalecić tylko pływanie (na gimnastykę korekcyjną Zosia już chodzi) a jakbym miała ochotę na wizytę kontrolną i okaże się, że nic się nie zmieniło - to będą na mnie krzyczeć, że nie dopilnowałam ćwiczeń icon_rolleyes.gif
Ja sama miałam (i mam nadal) skrzywienie kręgosłupa - przez całą szkołę podstawową chodziłam na gimnastykę korekcyjną, byłam nawet w prewentorium i co - nadal się garbię!

Czy naprawdę okrągłe plecy to taka banalna sprawa? Czy nie ma jakichś skutecznych sposobów na nie?

Szczerze mówiąc więcej uwagi i rad odnośnie tej postawy dostałam od mojej przyjaciółki, która zajmuje się choreoterapią - i może tego się będę trzymać.
grzałka
U takich czterolatków faktycznie najlepsze jest pływanie i w ogóle "usportowienie". Plus gimnastyka korekcyjna. I kształtowanie przwidłowych nawyków. A o czym myślisz? O elektrostymulacji?
Ciocia Magda
po prostu oczekiwałam innego tonu u lekarza.
grzałka
Tzn chodziło Ci o zbagatelizowanie problemu?
Faktycznie, nie powinien bagatelizować, bo wady postawy u dzieci i młodzieży to plaga.
amania
Magda, jedyne co sama możesz zrobić, to pilnować, upominać itd.
Chociaż w moim przypadku nie pomagało nic.
A wierz mi, mój ojciec po paru latach zmagań ze mną był wyjątkowo upierdliwy i czasem posuwał się nawet do wyzwania mnie od garbusa icon_eek.gif
A ja i tak się garbiłam. Czasami na złosć jemu icon_eek.gif icon_confused.gif
Teraz oczywiście żałuję, ale na to już za późno....

p.s. chociaż przy tym wątku się wyprostowałam icon_wink.gif
sdw
Magda, mogę kilka rad? Takich z autopsji bo Kinga też sie garbi. Już jest o niebo lepiej ale jeszcze.

Po pierwsze - jak siedzi musi miec oparte plecy a pupę dosuniętą do końca oparcia

2 - np. podczas oglądanie bajki daj jej kijek jakis, musi byc nieco ponizej ramion, z tyłu oczywiście i niech sobie go rączkami trzyma (uniesione do góry i zgięte w łokciach); głowa do góry, klatka "wypchnięta" do przodu

3 - "koci grzbier" na zmiane z "delfinkiem"

No i to usportowienie, koniecznie. U nas bardzo dobre efekty przyniosły tańce. Po dwóch miesiącach róznica była ooogrooomna. Moze zapisz ja na jakies takie zajecia. U nas sa elementy akrobatyki i bardzo duzo cwiczen.

O pływaniu juz mówiłas icon_wink.gif
Ciocia Magda
Wiola,
Dzięki za porady!!!

Zastanawiam się tylko, co robić, zeby Zosia nie miała po dziurki w nosie tego ćwiczenia - podobnie jak i Amania i ja olewałam pohukiwania "nie garb się" a nawet garbiłam się jeszcze bardziej.
sdw
Zmieniam icon_wink.gif

Nie wiem jak się to stało, że mi sie post dwa razy wysłał w odstepie kilku godzin icon_eek.gif
Elak
Mój Michał też się garbi, ostatnio na zabawie Andrzejkowej w przedszkolu stwierdziłam, że on najgorzej siedzi icon_sad.gif ze wszystkich dzieci.
Zastanawiam się nad zakupem tego całego pajączka, tylko czy to nadaje się dla pięciolatka? Czy jak zapika to on będzie się prostował? icon_confused.gif
Może któraś z was kupiła to swojemu dziecku. Polecacie?
Michał często choruje i boję się zapisywać go na basen zimą, żeby tych chorób nie było więcej.
sdw
Moim zdaniem pajączek sie nie sprawdzi bo nie tu o nawyk chodzi a nie reakcję na piknięcie. Wiecej zdziała upierdliwa matka, która bedzie pilnowała zeby dziecie ptrosto siedziało. A jak jeszcze dojądą upierdliwe babcie, ciocie, dziadkowie, tatuś i panie w szkole/przedszkolu to nawyk moze sie w koncu wyrobi icon_wink.gif

A na tance namawiam, naprawdę. Sama nie sadziłam, ze tak dobrze na postawe wpoływają. Cóż, zapomniał wół jak cieleciem był icon_confused.gif icon_lol.gif
Katasia
Podciągam temat wyżej, jestem bardzo zainteresowana wszelkimi radami.

Katasia
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.