To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Mikołaj

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

paulap
Czy przychodzi do "Was" do przedszkola Mikołaj. Teraz czy na zabawie choinkowej w styczniu? Zuzia teraz trochę chorowała i nie była w przedszkolu ponad trzy tyg. dzisiaj dowiedzieliśmy sie, że w poniedziałek przyjedzie Mikołaj i przyniesie dzieciom zabawki takie do grupy nowe. później w styczniu znowu bedzie Mikołaj i wtedy dzieci dostanę paczki indywidualne. Nie za duzo tych Mikołajów? icon_biggrin.gif
pyza15
Przychodzi 6 grudnia, a także na zabawie Mikołajkowej, w styczniu.
Czy nie za często, to sprawa indywidualna. Osobiście nie mam nic przeciwko, wręcz jestem za.
Ale mam problem z Mikołajem w domu. Zastanawiam się, kiedy włożyć Kubusiowi prezencik do buta, w niedzielę wieczorem, tak by Kubuś znalazł prezent jeszcze przed snem, czy jednak rano, przed wyjściem do przedszkola.
Wiem, ze problem błahy poniekąd, ale rano wszystko szybko, szybko...
Pozdrawiam
Kari07
U nas jest w przedszkolu 6 grudnia - przychodzą klerycy przebrani za Mikołaja i dzieciaki dostają paczki.
A w styczniu jest zabawa - bal przebieranców ( mam do wyboru w domu strój zorra i rycerza, rycerze jest lepszy tylko brakuje mu tarczy i miecza i musze dokupić).
Kosztuje to wszystko 30 zł od dziecka więc podejrzewam,żę paczka bogata nie będzie, ale co tam - młdy i tak będzie sie szalał.
A tak swoją drogą ciekawa jestem czy ci klerycy to tak gratis przychodzą czy odpłatnie?
musia
U nas przychodzi 6 grudnia z paczkami dla każdego, do każdej grupy osobno, organizowany jest wtedy taki luźny dzień w grupach z zabawami i muzyką. W styczniu zabawa karnawałowa bez Mikołaja i bez prezentów.
sdw
CYTAT(Kari07)
A tak swoją drogą ciekawa jestem czy ci klerycy to tak gratis przychodzą czy odpłatnie?



Gratis. Przynajmniej w Kielcach. I nie tylko do przedszkoli. Także szpitali dzieciecych, domów dziecka, dzieci z biednych rodzin...

Onia zarabiać w ten sposób nie mogą. A z tego co wiem prawo obowiazuje ich takie samo w całej Polsce wink.gif
Żyrafo
W Warszawie też przychodzą gratis i myślę, że wszędzie jest tak samo. Taki ich zawód i dopóki ich świat nie zepsuje to wszystko co się da robia gratis.[/quote]
grzałka
CYTAT(pyza15)
Zastanawiam się, kiedy włożyć Kubusiowi prezencik do buta, w niedzielę wieczorem, tak by Kubuś znalazł prezent jeszcze przed snem, czy jednak rano, przed wyjściem do przedszkola.


Rano. Tak nakazuje tradycja icon_smile.gif
Pecia
a my w tym roku wymyslislismy ze wlozymy ( tzn Mikolaj icon_wink.gif )
prezenty do butow dzis w nocy icon_rolleyes.gif,
czyli dzieci znajda je w niedziele rano icon_biggrin.gif dzien wczesniej icon_wink.gif

chodzi o to, zeby dzieci mialy CZAS nacieszyc sie prezentami icon_wink.gif
bo jak sobie wyobrazilam co by sie dzialo w poniedzialek rano, te prezenty w bucie....icon_rolleyes.gif a tu trzeba wychodzic do szkoly ......icon_rolleyes.gif
musielibysmy wstac min godzine wczesniej icon_confused.gif '
a tak bedzie spokojnie , bez pospiechu icon_biggrin.gif

a w szkole maja Mikolaja i paczki, normalnie, w poniedzialek 6 grudnia icon_biggrin.gif


ps......tak wiec u nas buty juz stoja przy balkonie icon_wink.gif icon_lol.gif
coby Mikolaj nie musial w nocy szukac icon_lol.gif
malinowa i Malina
My też zrobimy Mikołaja jutro, bo jak Adaś znajdzie prezent w poniedziałek rano to będzie chciał go zabrać do przedszkola.
Agnieszka.zg
a u nas Mikołaja przedszkole organizuje we śrdę bo przyjeżdza z Krakowa teatrzyk z przedstawieniem o "Smoku Wawelskim" i potem jeden z aktorów przebieże sie za mikołaja i będzie dzieciom indywidalnie dawał paczuszki ze słodyczami a w styczniu na balu to już mikołaja nie ma tylko są takie paczki ogólne na grupę z zabawkami,że wszystkie dzieci z danej grupy wypakowują zabawki z worka i układają na półeczkach w swojej sali.
grzałka
Skorzystalismy z pomysłu i Mikołaj przyszedł do Ani dzis w nocy- całkiem dobry pomysł miał ten Mikołaj icon_biggrin.gif
Pecia
a my przez tego Mikolaja mielismy dzis, w niedziele !!!
pobudke o 7 rano icon_confused.gif icon_cry.gif
niestety Zuzia sie obudzila i jak zobaczyla paczki, obudzila Jaska ....i nas icon_rolleyes.gif

moze trzeba bylo poczakac do jutra ? icon_rolleyes.gif
eMariola
U mnie domowy Mikołaj przyszedł w niedzielę podczas popołudniowej drzemki Julki. Jak On wszedł do domu pojęcia nie mam. icon_eek.gif icon_lol.gif
A w przedszkolu też dzisiaj będzie z jakimiś symbolicznymi prezencikami.
A "poważniejszy" Mikołaj z "poważniejszymi" prezentami będzie 22 grudnia.
Natomiast w styczniu bal karnawałowy.
Rety, ale rozrywkowe to nasze przedszkole.

Ps. Wiecie gdzie dzisiaj w nocy spało moje dziecko?
W sankach które dostała od Mikołaja. Kazała sobie w nich pościelić i usnęła przeszczęśliwa. icon_lol.gif
Villi
hehe a do nas Mikołaj dziś rano przyszedł icon_smile.gif Po raz pierwszy młody sam radośnie z łóżka wyskoczył, ubrał się prędziutko i do butów icon_biggrin.gif Do przedszkola wyruszyliśmy bez problemu, drewniane tory do ciuchci poczekają na popołudnie, Michu tylko w ręce dumnie 4-cm konika morskiego dzierżył. I udowadniał dziewczynkom w szatni, ze to taki sam konik jak ich różowe pony icon_lol.gif
asiaT
CYTAT(żona)
My też zrobimy Mikołaja jutro, bo jak Adaś znajdzie prezent w poniedziałek rano to będzie chciał go zabrać do przedszkola.


a moje chłopaki szczętnie ukryli prezenty, żeby ich nikt nie zabrał icon_biggrin.gif za to mąż mi doniósł, iż jakaś biedna uchetana mamuśka przytargala do przedszkola dziecko i.... slonia wielkości naszej lodówki!!!

U nas Mikołaj byl w nocy, ale chłopaki do tego podeszli dość obojętnie, bo przecież... nie ma zimy icon_wink.gif no i choinki tez nie ma icon_wink.gif za to z prezentu bardzo się ucieszyli icon_smile.gif
Kari07
U nas był wczoraj Mikołaj w roli j teściowej w przebranej za Mikołaja.Niby głos zmieniła ( ale pierścionków nie zdjeła icon_smile.gif i Bastka potem to nurtowało i pytał dlaczego Mikołaj to dziewczynka icon_smile.gif
Na nic były tłumaczenia,ze Mikołaj mial chore gardło.
Za to dzisiaj w przedszkolu mieli mieć Mikołaja - kleryka więc sie upewni ,ze jednak chłop.
Gorsza sprawa bo dostal organki z mikrofonem- hmm spóczuję juz sobie i sąsiadom.
Pecia
dzieciaki dostaly takie jabluszka do zjezdzania po sniegu icon_rolleyes.gif
a ze sniegu nie ma to przeciez nie wazne icon_wink.gif
dzis Jasiek kategorycznie chcial wziac to swoje jabluszko na spacer i ...wzial icon_lol.gif
dziwnie troche wygladal jezdzac na nim z gorki po ....trawie icon_lol.gif
marghe.
Chichocząca i drżąca z radości icon_wink.gif pszczółka.
Rewelacyjny rozweselacz, mimo , ze kiczowaty icon_lol.gif
asiaT
samochody - ale i tak kolejka jest hitem icon_wink.gif już padły baterie icon_biggrin.gif

Mikołaja się nie bali, o dziwo.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.