To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Dekorujemy ciastka / pierniczki..

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3
marghe.
no własnie.
Czym?
Bo o lukrze z barwnikami i flamastrach czytałam.
Ale czym jeszcze?

Ja mam gdzieś zakamuflowane srebrne kuleczki, jakieś inne rózowiaste cuśie icon_smile.gif
pomyslałam o pestkach, ziarenkach itp

Macie inne pomysły?
m.
agabr
ja poszukuje usilnie srebrnych i balych kuleczek , gdzie mozna je dostac w Wawie.B
marghe.
Nie wiem Agnieszko. Moje nie są warszawskie
Ida.dorota
Bryndza, na piaseczyńskim bazarze są srebrne... Przynajmniej były niedawno. Ale to nie ten kierunek.

Do dekorowania oprócz tego, co wymieniłaś, używam posypek (kuleczki kolorowe, czekoladowe, w kształcie ziaren kawy, zwierzątek, itp.) ziaren słonecznika, dyni, polew rozmaitych (cytrynowa, biała czekolada, ciemna czekolada gorzka lub mleczna), płatków migdałów, wiórków kokosowych, mielonych i krojonych orzechów... Więcej nie pamiętam.
marghe.
Ida.. jako niewprawny wypiekacz ciastek icon_wink.gif pytam : jak przykelić te wszystkie dekoracje?
m z dwoma lewymi.
dumiczowa
ale chwylunia chwylunia, już upiekłyscie? Moje ciasto jeszzce w lodówce, musze do niego zajzec w koncu bo JE wyparłam ze swiadomości zeby nie wyżreć łapą icon_wink.gif
to jak ?
pozdr.
moko.
Ja swoich nie upiekłam jeszcze ale dekoruje :
polewam czekoladą białą, czarna, lukrem, posypuje kolorowymi kuleczkami, płataki czekoladowymi, płatkami migdałów, kokosem, orzechami, pestkami słonecznika, owocami kandyzowanymi, owocami suszonymi......... i przyozdabiam pisakami.
amania
A ja już jedną porcję upiekłam. Ale dekoruję tylko te na choinkę, bo do jedzenia lubimy najbardziej nieudekorowane wink.gif
marghe.
Dumi, nie nabiijaj sie kobieto icon_lol.gif
Ja zrobię kiedyś, moze. Na razie zbieram informacje icon_smile.gif
Ida.dorota
No, jak ja mam marghe doradzać, to widać koniec świata już bliski... icon_rolleyes.gif wink.gif
Marghe, ja to przyklejam na polewy i lukier. Na suche nie umiem.
Jaco
Ziarenkami najróżniejszymi najlepiej dekorować pierniczki przed upieczeniem. Znaczy się w surowe powciskać a potem do piekarnika. W ten sposób można robić śliczne dekoracje.....
agabr
Ido a czy jak bedziesz kiedys na swoim bazarze mozesz mi kupic te koraliki czy jak to sie nazywa ???B
Ida.dorota
Sprawdzę jutro, czy są i dam Ci znać na priv. Ile potrzebujesz?
Graz
Czym się dekoruje juz mniej więcej wiemy, ale jakie macie foremki na pierniczki? Prosze sie chwalić. Ja mam: gwiazdki (kilka rozmiarów), choinkę, grzybek, króla (wg mnie to król, jeden z trzech, ale może byc i anioł bokiem), kaczka, niby-kwiatek, kwiatek, ludziki z Ikei, ale wg. mnie za wielkie, oprócz tego mam jeszcze foremki do ciastoliny icon_wink.gif - jest tam nawet jakis samochodzik, motylek, domek, piesek.....

Graz
marghe.
Serca róznej wielkosci. Gwiazdki, choinki , komety.. itp

I będe miała literki, nieprawda Jacobino? icon_smile.gif

ps. Kiedy je będę miała?
Tobatka
A ja nawet nie wiem, jakie mam icon_redface.gif Mam takie kółeczko, na którym jest z 10-12 foremek chyba i nie pamiętam, jakie (na pewno jakas choinka, gwiazdka, aniołek, kwiatek, kometa, serce i...???)

Ale że ciasto jeszcze w piwnicy stoi, piec będę za dwa tygodnie jakoś, to wtedy wytargam te foremki i wtedy Wam się pochwalę...

A co do foremek do ciastoliny, to nie wpadłbym na nie, oj nie icon_rolleyes.gif icon_lol.gif Ale i tak nie mam, bo dziecię jeszcze za małe........ icon_wink.gif
Ida.dorota
Agnieszko, srebrnych kulek na razie u mnie nie ma, obiecano mi je za kilka dni.

Znalazłam za to kolorowy lukier firmy Schwartau, w torebkach do podgrzania (zielony, żółty, różowy) oraz niezbyt drobno mielone orzechy i migdały tej samej firmy. Wyglądają bardzo zachęcająco. Polecam.
agabr
a dzieki Ida poza kulkami wszystko mam , a lukier kolorowy robie sama icon_smile.gifB.
Ida.dorota
Bryndza, o tym lukrze, to nie do Ciebie było wink.gif
Ja wiem, że Ty wszystko sama, nawet się dziwiłam, że na te srebrne kuleczki jeszcze spsobu nie znalazłaś...
agabr
https://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=7...=777&w=18410970 te pierniczki bardzo mi sie podobaja.B
agabr
mam nadzieje , ze nie naruszam regulaminu podajac link .B
basiau
Widziałam ostatnio takie srebrne kulki (marcepanowe podobno) na piaseczyńskim bazarze. Niezbyt duży woreczek kosztował ok. 30 zeta.
Ja mam foremki : gwiazdki, kometa, choinki, domek rybka, był zajączek ale się rozwalił, anioł, grzyb, a dzisiaj dokupiłam w Auchan dużego misia. Były też i inne foremki, ale jak zobaczyłam ich cenę to odeszłam nie sprawdzając dokładnie co tam jest. Miś w każdym bądź razie kosztował ponad 3 zł.
Doruśka
uwaga to część moich pierniczków. troche mi sie przypaliły,ale one są do ozdoby tylko icon_smile.gif

[img=https://img106.exs.cx/img106/4623/ciastka.jpg]
Cleo
smakowicie sobie czytam ten wątek:) i pdoam link niani Michasi, bo będą pewnie razem robic pierniczki niedługo. A ja ostatnio oglądałam ozdobione pierniki/czki w Trafficu na Brackiej w Warszawie. Moze jeszcze są- lduzie kupują, bo są dodatkowo aldnie zapakowane i ajko prezent słuzą pewnie, ale wg mnie troche drogie- np 15 zl jeden (choinka posypana makiem, pszenicą itp.) a ja nie kupowalam, tylko na schodkach sobie stałam i wzorku podpatrywałam:) przyuważylam mak, pszenicę, pestki dyni chyba, wiórki, migdały, czyli to o czym piszecie. Ale tez się zastanawiałam, na co to przyklejać? Tylko lukrem? a cos mi sie z jajkiem kojarzy?...
cleo
Graz
Ja nie wiem, kiedy będę piec moje pierniczki, no nie wiem, bo mam tyle roboty pracowej....
Ale muszę, bo mam ciasto z 2 kilogramów mąki zaczynione i czeka cierpliwie na balkonie. W tym roku ogarnął mnie prawdziwy szał foremkowy. Już wcześniej miałam sporo, ale teraz.... hm... wczoraj liczyłam: wyszło , że mam 71 foremek. icon_rolleyes.gif Tylko sie nie smiejcie.
Jutta
Ago, te pierniki śniły mi się cała noc icon_lol.gif Czego to ludzie nie wymyślą icon_question.gif szybki z landrynek ...

Dorusiu, wreszcie wiem, jak będą wyglądały "moje" ludziki icon_lol.gif

Cleo, ja sie nie smieję, bo tez jestem maniaczka foremek icon_lol.gif
Tobatka
Nie mogę się doszukac tego przepisu na te śliczne landrykowe okienka. Pomóżcie dziewczyny i zapodajcie, jak się je robi! icon_wink.gif
marghe.
te okienka robi sie z pokruszonych drobno landrynek.
W linku podanym przez Agnieszkę są szczegóły.
m.
Tobatka
Dziewczyna daje linka do podforum Piękne ozdoby, gdzie jest coś takiego:

Nasze strony:
surtout ___ antique_deco ___ pszczolkoweskarby ___albumy slubne
masa solna ___ dekorator wnetrz ___ ajfla ___ grafdan
scrapbooking ___ kragmel ___ galeria-deka
galleryjka

Różne:
wszystko;) ___ crafts projects ___ runnerduck
handarbeiten ___ sampler ___ diynet
bastelmafia ___ wzory na witraże ___ masa linków

Motywy na aplikacje,wzory różne:
quiltmaker ___ sacredspiral ___ szablony
kwiaty ___ tylko ściągać


Technika window colors:
bastelfrau

Technika decoupage:
creativehobby ___ decoupage projects ___ decoupage
gallery

Technika Carton mousse:
carton mousse ___ patchwork-carton-mousse

Biżuteria:
koraliki ___ galeria ___ wzory

Półfabrykaty:
koraliki

A potem odpowiedzi i wątki różnych osób na różne tematy.. Nie przekopię się przez to wszystko do jutra przy mojej obecnej prędkości komputera i łacza.. Ja baaardzo proszę o skrótowy instruktaż... icon_rolleyes.gif icon_rolleyes.gif
marghe.
tobi
cytuję
Musisz kupic landrynki najzwyklejsze bez nadzienia i je potłuc dość drobno,ja
to robiłam w moździerzu i wyszło prawie na proszek ale te większe kawałki też
sie roztopią,można tez tłuczkiem do mięsa to zrobić.Pierniczki normalnie
wykrawasz i w otwory wsypujesz landrynki,pamietaj żeby przy brzegach równo
było.Pieczesz koniecznie na papierze do pieczenia w temp.150 stopni.Później
trzeba odczekać aż ostygną zanim zdejmiesz z blachy.I nie mieszaj kolorów bo
podobno wychodzą wtedy bure.
Ja kupiłam landrynki takie jak czeskie kiedys były,bomilki czy jakoś tak.Mają
ładne czyste kolory.

Czy wsypuję landrynki w całkiem nieupieczone pierniczki, czy już troszkę
podpieczone? I jak długo piekę? Sa tak cudne, że spróbuję je podrobić, ale jak
nie wyjdą stracę twarz przed dzieckiem. Pozdrawiam



• Re: Pierniczki witrażowe
dziuunia 09.12.2004 09:12 + odpowiedz


Pokruszone landrynki wsypuje się w zupełnie nie upieczone
pierniczki,czyli:wykrojone pierniczki kładziemy na blachę wyłożoną papierem do
pieczenia,w otwory wsypujemy landrynki i wkładamy do piekarnika nagrzanego do
150 st.Piec aż pojawią się małe bąbelki w roztopionych landrynkach przy
brzegach otworów.Na początku warto obserwować czy starczyło landrynek na cały
otwór i jeżeli są puste miejsca to trzeba po prostu dosypać tam landrynek

Piec powinny się tyle aż pojawią się przy brzegach szybki landrynkowej
pecherzyki powietrza,to chyba cos około 10 minut było.Wyjęłam je wtedy bo
obawiałam się że będą całe w bąbelkach icon_smile.gif

Te białe obramowania to lukier z 2 szklanek cukru pudru utartych z 2
białkami,wyciskany rękawem cukierniczym z metalową końcówką z małym
otworkiem.Pierniczki wykrajałam foremkami,tylko duża gwiazdka jest wykrajana
ręcznie nozykiem przy formie z papieru przykładanej do ciasta.
Tobatka
Nieoceniona Marghe - dziekuję!!!! icon_wink.gif
marghe.
Tobi, ale to naprawde jest w linku podanym przez Agnieszkę.. tyle,ze pod zdjęciami.. jak rozwiniesz wszystkie odpowiedzi icon_smile.gif
Tobatka
Widzisz, jaka jestem d...a! nie wpadłam na rozwinięcie odpowiedzi, tylko szukałam po watku, do którego odsyła ta dziewczyna (autorka tych pierniczków ze zdjęcia) icon_redface.gif icon_redface.gif

Jeszcze raz ślicznie dziękuję icon_wink.gif
Graz
tak wygląda częśc moich pierniczków :


marghe.
Graz, jestem pod wrażeniem. a czym dekorowałaś (nie kaz mi czytać całego wątku icon_smile.gif )?
Graz
Te kolorowe to pisaki f. chyba Shwartau, a to białe to lukier (też gotowy)
milly
czy takie kolorowe pisaki kupię w Auchanie? na jakim stoisku szukać?
podpowiedzcie, proszę:)
moko.
Milly powinnas kupić, szukaj na stoiskach z ciastami w proszkach, makiem, kokosem, orzechami, rodzynkami, tam powinno być.
moko.
Łopatologicznię prosze o przepis na lukier icon_biggrin.gif


i jak się robi kolorowy lukier dodając sok z owoców ?
marghe.
Milly, kupic Ci?
Są u mnie na bazarku..
Są też kolorowe lukry, polewy pierniokowe , barwniki spozywcze.. itp
agabr
Moko lukier robie tak
szklanka , dwie cukru pudru , osobno lekko ubijam bialko i dodaje do tego cukru, nastepnie ucieram drewniana lycha , dziele na czesci dodaje barwnikow spoz , ewentualnie jesli uznam ze nalezy dosypuje cukru pudru.B
moko.
to trzeba ubijać jak bezy ?
z tymi barwnikami będzie problem.........
marghe.
Moko, to może dodaj syropów owocowych ?
akuka
Milly
pisaki schwartau są w Auchan - ja kupiłam po 5 zł z groszami (na bazarku u mnie są po 7,80 PLN). Stoisko - jak mówiła Moko. Z tego co się zorientowałam - zestaw kolorystyczny do wyboru aż jeden icon_lol.gif (zielony + czerwony + żółty). Nie widziałam natomiast barwników, ale po prawdzie to nie patrzyłam za nimi a same w oczy nie chciały mi wleźć.

W Carrefour w ogóle nie ma chyba produktów tej firmy - przynajmniej ja nie mogłam ich zlokalizować.
agabr
CYTAT(moko.)
to trzeba ubijać jak bezy ?  
z tymi barwnikami będzie problem.........
nie bialko lekko ubic, a potem z cukrem ucierac, ale nie trzeba dlugo, tak troche tylko.B
agabr
Moko jak masz z barwnikami problem mozesz dac sok , choc IMHO bialy lukier wyglada najladniej , bo lukier z bialkiem nie jest przezroczysty tylko bialy kryjacy .B
moko.
ok jeszcze jedno pytanie:
biało lekko rozmemlac tak ? ubić leciutko az zmieni kolor z przezroczystego na biały i do tego cukier tak, czy można to ubić mikserem czy raczej nie ?

p.s
laik jestem...........
kayak
Moko barwniki sa w takich buteleczkach, u mnie w sklepie leza niedaleko pisakow.
moko.
jesu ale fajowe, ja swoje jutro zrobie i pokaze wam icon_smile.gif

choinki mam dokładnie takie same icon_smile.gif
Doruśka
a czym ten lukier nakładać? szprycką czy jak?
no nie wiem i juz.
a pierniczki upieczone,pieknie wygladaja z tą szybką:)

wiecie co moja Kaluska robi? otórz bierze pierniczka kaczuszke ,moczy jej główka badż nóżkę bądż ogonek w herbatce i odgryza,resze tuszki wrzuca do kartonika z pierniczami,bo mówi,ze niedoble,i tak dalej ,do wyczerpania kaczuszek(schowałam) a,herbatke też trzeba wymieniać,bo cioś tam plyła(pływa)... icon_lol.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.