To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Strój pastuszka

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

M.Madziarek
Ila pisała o stroju niedźwiadka, a my potrzebujemy strój pastuszka. Może macie jakies pomysły, jak i z czego wykonać? Dzwoniłam do wypożyczalni, ale wypożyczenie kosztuje 35 zł + kaucja 50 zł... icon_sad.gif icon_rolleyes.gif
Myślałam, żeby tak troszkę po góralsku go ubrać, ale nie mam nawet kamizelki góraslkiej... buuu... może zwykłą kamizeleczkę obszyć jakimś kożuszkiem, co myślicie o tym?
Macie jakieś pomysły ?

Natanielek będzie miał jasełka 23.12. , on sam nie ma roli, ale ma być przebrany za pastuszka . icon_smile.gif
Dziękuję i pozdrawiam
Missy
Kingus
Aaaa!!!!! Mam ten sam problem... Niewiele wymyśliłam-biała lużna koszula (matki prosta bluzka z tych "mniejszych" icon_smile.gif ), w pasie sznurkiem grubym przewiązana. Kamizelka brązowa, obszyłam kawałkami futerka-trochę dziwnie, ale nic lepszego nie mamy icon_sad.gif . Do ręki kijek. Problem mam z czapą, bo jakaś powinna być. No i dół-portki chyba powinny być jasne, szerokie (lniane?-no, takie "szmaciane")-może ze starego prześcieradła? icon_biggrin.gif albo jasne leginsy-tu mam największy problem

Pozdrawiam

Kinga
Villi
Witam w klubie. My mamy jasełka 21 i oczywiście pastuszek wymagany. ja się boję, ze jak mu te kamizelke (której nie mam) obszyje futerkiem to mi się dziecię zapoci... hmm a jak w sumie wygląda taki pastuszek?? bo mi się w głowie na Robin - Hooda nakłada icon_lol.gif
M.Madziarek
A mi z góralem się kojarzy icon_wink.gif
Villi skąd wziąć takie futerko ?

Missy
marghe.
w naszym przeddszkolu strój pastuszka jest "na stanie" - polega na czapeczce z "baranka" i kamizelce z tego samego tworzywa. Moze uda mi sie wieczorem wrzucić zdjecie, to zerkniecie c zy coś takiego by Wam pasowało.
marghe.
tak to mniej więcej wyglądało:



pod spód zgrzebna koszulina i portki i gotowe icon_smile.gif
Kingus
CYTAT(Villi)
Witam w klubie. My mamy jasełka 21 i oczywiście pastuszek wymagany. ja się boję, ze jak mu te kamizelke (której nie mam) obszyje futerkiem to mi się dziecię zapoci... hmm a jak w sumie wygląda taki pastuszek?? bo mi się w głowie na Robin - Hooda nakłada icon_lol.gif


Villi, ja tym futerkiem to tak dołem, pasek taki i przy ramionach...
Ale spodnie nadal jakoś mnie męczą

Kinga
marghe.
Myslę ze wystarczyłaby lniana koszulina + lniane spodnie.
Taki polski, swojski pastuszek icon_smile.gif
Sylwia M.
Bose i niezbyt czyste stopki do tego by się przydały - wrażenie gwarantowane icon_biggrin.gif
Villi
Marghe - strój rewelacja!! Tylko skąd wziąć zimą lniane spodnie i koszulę zgrzebną? icon_rolleyes.gif

Futerko to taka taśma do obszywania np swetrów, do kupienia w pasmanteriach (ostatnio kupowałam rudą, na ogon wiewiórki więc wiem icon_smile.gif )
marghe.
Villi , uszyć uszyć icon_smile.gif
portki w gumkę i koszula wciagana przez głowę szyta według tatusinowego t-shirta. NAwet obrębiać nie trzeba, siepac sie ma

ps. teoretyzuję bo szyć nie umiem icon_lol.gif
Villi
Mama kupiła wczoraj Michowi w ciuchlandzie kamizele dżinsową podbitą białym misiem. Jak się ją wywróci na lewą stronę to wygląda niemal jak u marghe na zdjęciu. Do tego będzie miał zgniłozielone spodnie i podobną bluzeczkę (w owieczkę icon_smile.gif ) Pastuszek jak malowany icon_biggrin.gif

A ponieważ jasełka u Micha w przedszkolu sa 21, więc jak Missy chcesz kamizele to dawaj adres na pw, od razu po przedstawieniu pastuszka rozbiorę, i priorytetem do Ciebie nadam, powinno dojść icon_smile.gif
M.Madziarek
Wiecie co... ja w końcu wypożyczę ten strój. 25 zł wypożyczenie + kaucja 50 zł , jak wezme w czwartek to moge oddac po swietach.
Ten pastuszek to taki góralski pastuszek, fajny icon_smile.gif

Nie mam inwencji twórczej na zrobienie czegos sama, wiec... wypożycze.
Villi, dziekuje za Twe dobre serduszko icon_smile.gif Tak sobie pomyslałam (zresztą wiem to od dawna), ze na forum babeczki zawsze niezawodne icon_smile.gif

Marghe, super zdjęcie icon_smile.gif
Kochane jestescie.

Missy
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.