To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Poszukuje szczepionki p/różyczce

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

kajoonia
Bardzo fajny pomysł na podforum!

SÅ‚uchajcie mam problem jak stÄ…d do Honolulu:
Planuję rozpocząć starania o ciążę na wiosnę, ponieważ nie chorowałam na różyczkę chciałabym zabezpieczyć się przed tą chorobą (mam przedszkolaka w domu icon_smile.gif). I tu zaczynają się schody - otóż w calutkim Poznaniu jak i Wałbrzychu-dokąd jadę na święta-szczepionka jest NIE DO ZDOBYCIA! icon_evil.gif dzwoniłam do różnych hurtowni, i UWAGA UWAGA:
szczepionki nie ma i NIE BĘDZIE! Całkowicie znika z polskiego rynku!
Dodam, że szczepionka zintegrowana typu MMRII nie nadaje się dla osób dorosłych (słowa mojego gina potwierdzone przez rodzinnego).
Czy możecie mi coś poradzić?
Bo ja już nie wiem co robić...
Mika
a sanepid?? może oni wiedzieliby coś na ten temat? ostatecznie Ministerstwo Zdrowia -ci to już chyba muszą wiedzieć coś na ten temat.
A jeśli hurtownie widzą,że znika znaczy,że gdzieś jeszcze jest -przy odrobinie dobrej woli mogliby podzwonić,poszukać i sprowadzić
kajoonia
Sanepid powiedział mi to samo, co hurtownie. Pytałam się o sprowadzenie, ale mi powiedzieli, że nie ma możliwości, bo nie ma skąd. Na razie napisałam maila do producenta, zobaczymy co mi odpowie.
i.
To jest chyba niemożliwe. Przecież ta szczepionką szczepi się dziewczęta w wieku 13 lat. To jest szczepiona obowiązkowa.
No na naszym rynku są chyba trzy do wyboru (przeciw samej różyczce).
To sprawdzone informacje?
Jeśli tak to jakaś paranoja...
Może w po prostu w tym roku jej nie będzie, a po nowym już coś sprowadzą.
Mika
z tego co wyczytałam oprócz tych potrójnych są jeszcze 3 inne :
RUDIVAX- szczepionka p/ różyczce firmy Aventis Pasteur, Szczepionkę przyjmuje się podskórnie lub domięśniowo
ERVEVAX – szczepionka p/ różyczce – firma SmithKline Beecham, Droga podania – podskórna.
MERUVAX II– szczepionka p/ różyczce – firma Merck Sharp & Dohme, Droga podania – podskórna

i ciągle są przetargi na te szczepionki więc gdzieś być muszą jeśli MZ je zamawia
kajoonia
No właśnie sprawdzone, dzwoniłam w milion miejsc, może zadzwonię do higienistki w jakiejś szkole icon_wink.gif ?
Rzeczywiście teoretycznie są trzy, praktycznie nie ma żadnej!
Oczywiście, że paranoja!
menada
A miałaś świnke i odra ? Ja szczepiłam się przed ciążą MMR II to szczepionka 3 w 1 odra, świnka i różyczka.
Przeszłam też cały cykl szczepień na zółtaczkę (oj przydaje sie w naszych szpitalach), bałam się że w razie cesarki sprzedadzą mi to wredne choróbsko.

Pozdrawiam
kasiarybka
CYTAT(menada)
Przeszłam też cały cykl szczepień na zółtaczkę (oj przydaje sie w naszych szpitalach), bałam się że w razie cesarki sprzedadzą mi to wredne choróbsko.


Menada, poruszyłaś bardzo ważny temat!!
Masz całkowita rację, że szczepionka na WZW jest BARDZO WAŻNA, ja nawet nie wiem kiedy zostałam zarażona wirusem, dopiero podczas badań ciążowych okazało się, że jestem nosicielem ( mam plusowy HBS ).
Dzięki Bogu, że na te badania poszłam, nie wiadomo co stałoby się z Werką gdyby nie to.
Tobatka
Własnie dzwoniłam do mojej przychodni - kilka dni temu jedna pani się szczepiła, więc jakąś szczepionkę mieli. Jednak nie wiem, czy wciąż maąa, za ile, czy zaszczepią kogoś "spoza" przychodni... Bo dopiero w poniedziałek będzie pielęgniarka "od szczepień"...

Więc teraz może, zamiast po aptekach, podzwoń po przychodniach, co? Może tędy droga.... Ja zadzwonię w poniedziałek i Ci powiem co się dowiedziałam... Jestes z Poznania, więc w razie czego nie miałabyś daleko icon_wink.gif

Życzę powodzenia.
Ila
Kajoonia, moze najpierw sprawdz poziom przeciwcial przeciwko rozyczce.
Ja przed ciaza tez chcialam sie zaszczepic, bo raczej nie przechodzilam rozyczki w dziecinstwie.
Ale nasz lekarz powiedzial, ze najpierw mam sprawdzic, czy nie mam przeciwcial.
Badanie polega na pobraniu krwi.
I okazalo sie, ze takie przeciwciala posiadam. Rozyczka mogla podobno przejsc lagodnie.

Ale teraz mam pytanie, czy przed nastepna ciaza tez powinnam sprawdzic poziom tych przeciwcial icon_question.gif
Czy ten poziom moze sie wahac i tym samym czy tych przeciwcial moge teraz nie miec icon_question.gif
Przeczytalam gdzies taka informacje i zwatpilam icon_rolleyes.gif
katiek
Ila z tego co mi wiadomo to poziom przeciwciał po normalnej różyczce może się później okazać zbyt mały i niew uchronoic przed chorobą. Wiem bo ja przechodziłam w dzieciństwie różyczkę i mi w wieku lat 13 badali pozoim przeciwciał-wyszły w dolnej normie więc mnie zaszczepili żebym " w ciąży się nie musiała zamartwiać"
Tyle wiem ja-jak ktoś wie coś więcej niech pisze
monikagcm
Ja szczepiłam się przed ciążą szczepionke dostałam bez problemu więc nie wiem co teraz się dzieje Pamiętaj ze po szczepieniu powinno się odczekać 3-4 miesiące zanim się zajdzie w ciąże przez ten czas polecam zrobienie badań na cytomegalie toxoplazmoze i chlamydie po co mieć problemy w ciąży powodzenia icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
kajoonia
Dziękuję bardzo wszystkim za odpowiedzi, dzięki TOBATKA - będę baaaardzo wdzięczna za informację w poniedziałek, jakby co to mogę podjechać bez problemu icon_smile.gif
Robiłam już poziom przeciwciał będąc w poprzedniej ciąży i wyszło, że nie mam.
anonimowy
CYTAT(kajoonia)
Bardzo fajny pomysł na podforum!

SÅ‚uchajcie mam problem jak stÄ…d do Honolulu:
PlanujÄ™ rozpocząć starania o ciążę na wiosnÄ™, ponieważ nie chorowaÅ‚am na różyczkÄ™ chciaÅ‚abym zabezpieczyć siÄ™ przed tÄ… chorobÄ… (mam przedszkolaka w domu icon_smile.gif). I tu zaczynajÄ… siÄ™ schody - otóż w calutkim Poznaniu jak i WaÅ‚brzychu-dokÄ…d jadÄ™ na Å›wiÄ™ta-szczepionka jest NIE DO ZDOBYCIA! icon_evil.gif  dzwoniÅ‚am do różnych hurtowni, i UWAGA UWAGA:
szczepionki nie ma i NIE BĘDZIE! Całkowicie znika z polskiego rynku!
Dodam, że szczepionka zintegrowana typu MMRII nie nadaje się dla osób dorosłych (słowa mojego gina potwierdzone przez rodzinnego).
Czy możecie mi coś poradzić?
Bo ja już nie wiem co robić...


A ja jako dorosla szczepilam sie MMRII i bylo OK. Tez nie moglam dostac samej rozyczki. I moj lekarz zaproponowal MMRII i nawet to, ze w dziecinstwie chorowalam na odre w niczym nie przeszkadzalo.

icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.