To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Szczepienia

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

amama2
Witam!
Właśnie przeczytałam na edzecko wątek dotyczący szczepień. Jestem zaskoczona ilością mam, które nie szczepią swoich dzieciaczków z obawy przed ciężkimi powikłaniami poszczepiennymi. Przyznam, że się przestraszyłam mimo, że swoje maluchy szczepiłam jak trzeba i nawet do głowy mi nie przyszło, żeby tego nie robić.
A jak wy podchodzicie do tego tematu? Szczepiłyście?
pozdrawiam
aneta
aniapatryk
Ja szcepilam, bo balam sie nie szczepić, ale uwazam ze nie jest to zbyt dobre, zwlaszcza dla alergikow. Moje dziecko co szczepienie mialo to coraz gorsze objawy alergii, a po trojcy koszmarny stan skóry. Ale ja nie odważyłam sie nie szczepić, jedyna dokupiona szczepionka był Hib.
Ale znam mamy ktore nie szczepiły i jest ok
k2bzyk
Powiem,że nieszczepienie uważam za głupotę.Powikłania szczepień zdarzają się naprawdę bardzo rzadko,rzadziej niż prawdopodobieństwo,że spadnie nam cegła na głowę.Po to wynaleziono szczepienia by zmiejszyć dużą śmiertelność dzieci na choroby zakaźne.Przed erą szczepień dzieci padały jak muchy na błonnicę,tężeć,ksztusiec,polio,odrę,ospę wietrzną i td.Nie znam lekarza,który dobrowolnie zrezygnowałby z szczepień własnych dzieci.Ja szczepię Matiego.
nikamaja
Ja szczepiłam i nie wyobrażam sobie żebym miała tego nie robić.
Natomiast znam dziewczynę, która nie zaszczepiła trójkę swoich dzieci, bo jej się nie chciało iść do przychodni icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif Trudno uwierzyć w taki głópi powód. Szkoda mi tylko tych dzieci, bo ta osoba widocznie ma nie równo pod sufitem.
mamuśka.chłidzw
hmm .... konsternacja.Oczywiście,ze szczepiłam. Idę szczepimy Infarixem(skojarzeniowa).Po rozmowie z Kasia na spotkaniu, własnych obserwacjach u Idy, nie wiem czy wybrałam bym ta szczepionke.Generalnie jedak nie wyobrazam sobie,ze nie zaszczepiłabym dzieci.Artur był szczepiony podstawowymi, nie płakał ani razu,dobrze reagował, mimo że jest alergikiem.
k2bzyk
Edytko ja nie mówiłam o Infarixie tylko o szczepionce pięć w jednym.Infanrix jest bardzo dobrą,oczyszczoną szczepionką. icon_lol.gif Infanrix to trzy w jednym(błonnica,ksztusiec,tężec) icon_smile.gif
śmieszek
Szczepimy i to chyba aż nadto icon_lol.gif W tym roku wszyscy wraz z Oktawią szczepiliśmy się na grypę. Na razie działa icon_biggrin.gif
mamuśka.chłidzw
CYTAT(k2bzyk)
Edytko ja nie mówiłam o Infarixie tylko o szczepionce pięć w jednym.Infanrix jest bardzo dobrą,oczyszczoną szczepionką. icon_lol.gif Infanrix to trzy w jednym(błonnica,ksztusiec,tężec) icon_smile.gif


uff ulzyło mi, bo juz myslałam, ze pani doktor w przychodni mi kity wciska.Genralnie mówiła wtedy,że szkoda,ze nie wszystkie dzieci sa szczepione infarixem, tylko te których rodziców stac.nie wiem czy jest to prawda,ale równiez powiedziała,ze jest to najlepsza szczepionka na rynku (tego typu chyba).Po rozmowie z toba troche mi mina zrzedła, bo pomyslałam że przedobrzyłam.
acha +Hib.
k2bzyk
Nie przedobrzyłaś-Infanrix jest naprawdę bardzo dobry,tylko szkoda,że nie wszystkich na niego stać.Co do Hiba jestem za!! icon_lol.gif
Edytkax
Ja także szczepiłam Wiktora Infanrixem - uważam że to super szczepionka, nie miał żadnego sladu po ukłuciu i tylko troszkę zapłakał przy wkłuciu igły. Ogólnie nie wyobrażam sobie, żebym miała go nie zaszczepić, jest wczesniakiem więc bardzo boję się różnych chorób i nie myslałam o skutkach ubocznych szczepień bo wydaje mi się że to rzadkość.
aneta2
a co sadzicie o szczepionce p. ospie???
warto? i od jakiego wieku mozna nia zaszczepic dziecko???
szczepilyscie???
a ile kosztuje?
OlivkaMamaNorbercika
CYTAT(aneta2)
a co sadzicie o szczepionce p. ospie???
warto? i od jakiego wieku mozna nia zaszczepic dziecko???
szczepilyscie???
a ile kosztuje?


Moja lekarka odradziła mi szczepić syna tą szczepionką. To szczepionka dość nowa. Trudno przewidzieć do końca jej działanie niepożadane. Podobno bardzo często zdarzają się po niej powikłania. Do tego jest bardzo droga. Kosztuje 250 zł.
aneta2
CYTAT(OlivkaMamaNorbercika)
Moja lekarka odradziła mi szczepić syna tą szczepionką. To szczepionka dość nowa. Trudno przewidzieć do końca jej działanie niepożadane. Podobno bardzo często zdarzają się po niej powikłania. Do tego jest bardzo droga. Kosztuje 250 zł.


bardzo dziekuje za odpowiedz
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.