To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Uwaga - glista!

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

CrazyMary
Piszę tego posta, bo być może komuś sie przyda taka informacja. Niby- alergia u Marty okazała sie glistą ludzką. Glista w organizmie może wywoływać objawy alergiczne i to bardzo silne, a nie dawac żadnych innych objawów. Lekarzom rzadko kiedy przychodzi to głowy, by zbadać dziecko w kierunku pasożytów. A warto, jak sie okazało w naszym przypadku. A jednak trzech lekarzy bezradnie rozkładało ręce, mówiąc, że nie wiedzą co to może być.

Dzieci grzebią w ziemi, gdzie załatwiają się zwierzęta, więc o zarażenie bardzo łatwo. Dla zainteresowanych - badanie wykonuje się z kału. Leczenie jest proste - trzydniowa kuracja.
skanna
Crazy, nie wiem jak u Was, ale u nas standardem jest, że przed pierwszą wizytą u alergologa robi się trzykrotne badanie kału na pasożyty.
CrazyMary
A widzisz, u nas nie wpadł na to ani pediatra ani dermatolog ani dermatologi-alergolog icon_evil.gif . Dopiero starsza pani - emerytowana lekarka z rodziny... Ech... Skanna, w takim razie to ja mam pecha. Ale cieszę się, że nie wszędzie tak jest.
Małgoś.dz
Mary, pewnie o tym na forum juz pisałaś, ale ja ostatnio mam tak mało czasu, że dosc wybiórczo czytam posty. Możesz napisać jakie u Marty były objawy tej niby - alergii?
agabr
https://maluchy.pl/forum/viewtopic.php?t=16969 tu Malgos .B
Małgoś.dz
Dzięki Aga. icon_smile.gif
Atteloiv
Witajcie
też jestem mamą małego alergika . Ale ostatnio mam też podejrzenia robaków. Czy możesz mi napisac CrazyMary jak długo robiłaś badania /gdzieś się doczytałam że 1 raz nie wystarczy/.
Pozdrawiam :
Aha u nas także nie ma "zwyczaju"????? robienia takich badań przed pierwszą wizytą u alergologa.
ewelina79-79
moje dziecko tez jest podobno alergikiem i biegam od lekarza do lekarza. az wrescie po 2 latach kazali mi zrobic badania na robaki i okazalo sie ze ma . o wszystko trzeba sie prosic i dochodzic samemu bo lekarze maja to gdzies tylko tony lekow przepisuja i tyle
katiek
Crazy-z tym leczeniem glisty może nie być tak różowo. Napisz mi gdzie robiłaś badanie i jeśli wiesz-jaką metodą. Bo glistę wykryć przy zwykłym badaniu na pasożyty, to trzeba ponoć mieć duże szczęście
Klucha
CYTAT(CrazyMary)
PiszÄ™ tego posta, bo być może komuÅ› sie przyda taka informacja. Niby- alergia u Marty okazaÅ‚a sie glistÄ… ludzkÄ…. Glista w organizmie może wywoÅ‚ywać objawy alergiczne  i to bardzo silne, a nie dawac żadnych innych objawów.


moja córka została przebadana pod kierunkiem pasożytów, nic nie wykazało, nawet profilaktycznie odrobaczona. Jestem ciekawa jakie mieliście objawy niby alegii,
joakar
Skanna może zajrzysz mozesz polecić dobrego alergologa?? Walczymy ze zmianami skórnymi i wysypka jak na razie bez skutku, mamy skierowanie do alergologa i czekamy na wizytę w Dolmedzie u lek. Lipowkiej, ale nie jestem przekonana co do tego czy to dobry wybór (na pewno najłatwiejszy bo do pediatry też chodzimy do dolmedu).
CrazyMary
CYTAT(Klucha)
CYTAT(CrazyMary)
PiszÄ™ tego posta, bo być może komuÅ› sie przyda taka informacja. Niby- alergia u Marty okazaÅ‚a sie glistÄ… ludzkÄ…. Glista w organizmie może wywoÅ‚ywać objawy alergiczne  i to bardzo silne, a nie dawac żadnych innych objawów.


moja córka została przebadana pod kierunkiem pasożytów, nic nie wykazało, nawet profilaktycznie odrobaczona. Jestem ciekawa jakie mieliście objawy niby alegii,


Silna swędząca wysypka - krosty na całym ciele.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.