To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Nadżerka

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

KM
Mam nadżerkę. Chyba będę musiała ją usunąć (skonsultuję się z jeszcze jednym lekarzem). Podobno są dwie możliwości: wypalenie (za darmo w przychodni) lub wymrożenie. Co lepsze?
galopek
Ja jestem juz po wypalance...był już ten temat,poszperaj icon_lol.gif

Mam icon_lol.gif tu
KM
Dziękuję galopku przytul.gif Przeczytałam i mam jeszcze większy mętlik w głowie, może po wizycie mi się rozjaśni icon_biggrin.gif
Coffee
mi nadzerka zniknela po ciazy sama...
galopek
..i jak po wizycie;) Pewnie nie było tak źle:)Pozdrawiam!!!
KM
Galopku, co siÄ™ odwlecze... icon_redface.gif
OlivkaMamaNorbercika
Jeśli planujesz mieć jeszcze dzieci to tylko wymrażanie icon_exclaim.gif Wypalanie to zabieg bardziej inwazyjny i może powodować wiele komplikacji przy kolejnej ciąży(np. poród przedwczesny)
galopek
Olivko ale mnie nastraszyłaś icon_eek.gif Ja bez wypalanki urodziłam dużo wcześniej a co dopiero mówić jak teraz jestem po wypalance 41.gif
i.
Ja natomiast po wypalaniu urodziłam 15 dni po terminie icon_wink.gif
Ale parę lat odczekałam z ciążą po tym zabiegu.
OlivkaMamaNorbercika
Galopku nie chciałam Cię przestraszyć icon_exclaim.gif
Po prostu moje znajome miały problemy z przedwcześnie rozwierającą się szyjką macicy po przypalance, ale donosiły ciążę.

Z wypowiedzi Ilki wynika, że kilka lat po zabiegu szyjka powinna być już zupełnie wygojona po tym zabiegu icon_exclaim.gif icon_biggrin.gif
alusiaa
A kiedy w ogóle nadżerkę trzeba usuwać??
Zawsze?!
Moja lekarka powiedziala,ze trzeba ją usunąć i już,mimo,ze jest malenka.
A drugi lekarz powiedzial,ze jesli cytologia jest ok,to nic nie trzeba robic. icon_rolleyes.gif
I bÄ…dz tu mÄ…dry i pisz wiersze icon_rolleyes.gif icon_rolleyes.gif icon_rolleyes.gif ...
Acha,nadzerka pojawila sie po porodzie,juz prawie rok. icon_smile.gif
.uzytkownik.usuniety.
A ja swoją wyleczyłam. Dostałam masę globulek i innych kremów, aplikowała m sumiennie i poooooszła. Może nie trzeba tak od razu mrozić i palić?

Pzdr,

Z
OlivkaMamaNorbercika
Alusiuu, no właśnie są różne szkoły jeżeli chodzi o usuwanie nadżerek icon_rolleyes.gif
Mam siostrę na 3-cim roku studiów położniczych i tam ich uczą, że należy je leczyć. Metoda leczenia zależy od wielu czynników.

Usuń tą nadżerkę póki mała, bo wtedy jest łatwiej. Możę wystarczą same opatrunki i nie będzie trzeba stosować bardziej radykalnych metod icon_exclaim.gif

Pozdrawiam icon_exclaim.gif icon_biggrin.gif
KM
Byłam u ginki. Zaaplikowała mi coś co ma zlikwidować nadżerkę icon_rolleyes.gif Liczę na to, że na następnym badaniu nie będzie po niej śladu. Byłoby to niezwykle proste icon_eek.gif
alusiaa
Ale lekarka dała mi receptę na jakiś płyn na ''s'',którym chce tę nadżerkę na 2 wizytach potraktować.
alusiaa
Są dwie ampułki tego płynu.Lekarka powiedziala,ze to metoda chemiczna i jest lagodniejsza od wymrazan i wypalan.Miała któras z Was wlasnie tak usunietą nadzerkę?
OlivkaMamaNorbercika
CYTAT(alusiaa)
Są dwie ampułki tego płynu.Lekarka powiedziala,ze to metoda chemiczna i jest lagodniejsza od wymrazan i wypalan.Miała któras z Was wlasnie tak usunietą nadzerkę?


Ja miałam tą metodą usuwaną nadżerkę za pierwszym razem. Niestety nadżerka odnowiła się i musiałam ją wymrozić icon_confused.gif
dagg
Witam
ja mialam nadzerke wymrazana. Bylo to prawie 4 lata temu i wszystko jest ok nie odnawia sie - dawno o tym problemie zapomnialam

pozdr dagmara
Magawit
Hm, hm.
Kilka miesiecy temu lekarz znalazl mi nadzerke, ponoc nieduza. Powiedzial, ze narazie jej nie ruszamy, dopiero jak urodze 8 (chcianych) dzieci icon_wink.gif i nie zniknie. Podobno często sama się usuwa podczas porodu. Nie uwierzyłam mu, więc poleciałam do drugiego. Ten powiedział to samo (nie podpowiadałam, co tamten zalecil). Tak więc zostawilam, a teraz jak widac po paseczku jestem w ciazy i czuje sie znakomicie (odpukac) icon_smile.gif icon_smile.gif
Zaciekawila mnie ta nieinwazyjna metoda-plasterki,masci czy co tam innego. Mozecie napisac cos wiecej?
Pozdrawiam!
KM
Odebrałam wyniki cytologii. Na wyniku m.in. Liczne komórki gruczołowe, pojedyńcze pobudzone icon_rolleyes.gif Miałyście takie cuda wypisane na Waszych wynikach? Ja zawsze miałam wpisane tylko: gr. II. Tym razem też a oprócz tego co powyżej rozwinięte. No i dopisane: zalecana kontrola.
Dorcias
Ja miałam nadżerkę wymrażaną azotem,
wypalanie nie jest korystne dla kobiet, które chcą zajść jeszcze w ciąże. Zresztą o tym pisała już wcześniej OlivkaMamaNorbercika.
Wymrażanie - zabieg nie przyjemny ale skuteczny.
esylwia
A mi lekarka dzis powiedziała, że najpierw trzeba wyleczyć zmiany zapalne,a potem , cytuję:"trzba to wyciąć". Przerażona zapytałam co trzeba wyciąć, a ona mi na to, że nadżerkę. I dodała, że nie wypalić, a wyciąć właśnie, żeby poddać to coś wyciętego badaniu histopatologicznemu. Więc jak to jest: wymrozić, wypalić, wyciąć? A może spróbować u innego lekarza ?

sylwia
i.
Sylwia, w zasadzie zawsze przed wypalaniem/wymrażaniem powinno się pobrać próbki (wyciąć) do badania histopatologicznego.
Mój lekarz bez tego w ogóle bez tego nie chciał się zabrać do wypalania.
emce
Z moja pierwsza nadżerką faktycznie pożegnałam sie po porodzie. Przez pewien czas miałam spokój, ale jakiś czas temu wróciła. Mój gin stwierdził, że jest zbyt rozległa na leczenie chemiczne i wymroził mi. Troche nieprzyjemne i drogie, ale skuteczne. Mówił, że wypalanie faktycznie jest niewskazane jesli planuje się jeszcze dzieci. Teraz mam spokój, mam nadzieję, że na stałe.
A co do metody leczenia, jest ona raczej uzależniona od wielkości i stopnia. Małych się raczej nie rusza (często właśnie same znikają) - wg mojej wiedzy.
alusiaa
A ja do tego lekarza ztym ASolcogynem się jescze nie wybrałam,zastanawiam się równiez,czy lekarza nie zmienic(rozczarowała mnie ostatnio swoją postawą,nie chcę się wgłębiać).Czy moze lepiej usunąć tę nadżerkę w inny sposób?! icon_confused.gif
Tylko,kurczę,mam już ten Solcogyn... icon_confused.gif
I jeszcze jedno pytanie:dlaczego usuwanie przez wypalanie jest nie wskazane kobietom,które nie wykluczają jeszcze kiedyś dziecka?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.