To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

za niski cholesterol

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

e_Ena
jakie mogą być przyczyny zbyt niskiego poziomu cholesterolu (chyba całkowitego)
i jakie skutki?
Zawsze myślałam że źle jak za wyskoki, a czym niższy tym lepiej icon_confused.gif
Kaszanka
Będę cytować kawałkami bo tylko to wydało mi sie ciekawe:

Dzisiaj wiadomo, że niskie stężenie cholesterolu jest czynnikiem ryzyka. Cholesterol jest nam między innymi potrzebny do produkcji hormonów, w tym hormonu szczęścia- serotoniny. Niski poziom cholesterolu objawia się skłonnością do depresji, podwyzszonym o 100% wskaźnikiem samobójstw, agresją.

Najczęściej jednak zbyt niski poziom cholesterolu wskazuje na możliwość nadczynności tarczycy. Często przy nadczynności tarczycy występują również dolegliwości ze strony układu sercowo-naczyniowego.
e_Ena
Å‚ojojoj brzmi nieciekawie

Kaszanko a gdzie ty to wyczytałaś bo chętnie bym więcej o tym przeczytała, w internecie jest masa stron o tym, tyle że cały czas piszą z podziałem na dobry i zły a o całkowitym nie mogę nic znaleźć icon_rolleyes.gif
Kaszanka
Ano właśnie nie wiem gdzie bo to miałam skopiowane jakiś czas temu icon_sad.gif Miałam cholersterol na pograniczu: tzn. bardzo niski i kiedyś o tym szukałam. Lekarz dał mi skierowanie na badanie tarczycy ale wyniki były dobre. Kontrolę mam dopiero w marcu. Nadal podejrzewam bardzo niski choć bardzo to dziwne przy moim sposobie odżywiania. Potwierdzam te skłonności do depresji.
i.
Ja też mam niski cholesterol, ale tarczycę w porządku.
Niestety nie wiem nic więcej na ten temat.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.