To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Pleśniawki ???????

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

kasiarybka
Dziewczyny, Weronika od wczoraj ma temperaturę ( w tej chwili 38,5 ), dałam jej paracetamol gdzieś godzinę temu, ale nie spada.
Na języku ( na samym brzegu ) zauważyłam u niej kilka takich maleńkich białych plamek.
Czy to mogą być PLEŚNIAWKI ?
Wczoraj wkładała palec do buzi i mówiła, że Ją boli, ale nic tam nie było, natomiast dzisiaj te plamki.
Byłam pewna, że to zęby, bo jeszcze szóstka nie wyszła do końca, ale jak zobaczyłam te plamki...zgłupiałam.
Pomocy.
śmieszek
Lepiej pójdź z Weroniką do lekarza. Z tego co wiem to od samych pleśniawek nie ma gorączki. To może być jakaś infekcja, zwłaszcza, że podany przez Ciebie lek nie pomógł.
skanna
Kasia, a może to zapalenie jamy ustnej?
KM
Kasia nie czekaj, bo zapalenie jamy istnej bardzo szybko się rozprzestrzenia. Kacper miał je niedawno (te same objawy). Smaruj "gołym" palcem (nie gazą!) aphtinem i przede wszystkim roztworem nystatyny. Można też wypędzlować buzię gencjaną. Jeżeli nie będzie pomagało jak najszybciej zgłoś się do lekarza po antybiotyk (u nas ten do smarowania nie pomógł tylko doustny) i leki antywirusowe. Szybkiego powrotu do zdrowia.
KM
kasiarybka
Dziewczyny dziękuję za szybką odpowiedż.
Do lekarza wybieramy się jutro po południu, więc dzisiaj posmaruję Jej te paskudy aphtinem, mam też nadzieję, że temperatura spadnie chociaż trochę i da Jej się wyspać.

Dziękuję raz jeszcze.
kasiarybka
Kobietki temperatura spadła, ale jeść nadal nie chce...chyba macie rację, że to zapalenie jamy ustnej icon_sad.gif, ale skąd ?
Jakim cudem ?
KM
Kasiu, nikt w najbliższym otoczeniu nie miał opryszczki?
kasiarybka
KM nie....a co myślisz, że to może być opryszczka ?
A opryszczka nie obijawia siÄ™ pryszczykami na twarzy w okolicy ust ?
Weronika ma tylko te nieszczęsne pleśniawki na języku, reszta bużki czysta.
KM
Kasia, podobno zapalenie jamy ustnej można złapać od opryszczki. Zapalenie pojawia się ok. 10 dni po zetknięciu się z osobą zakażoną. U nas się sprawdziło icon_sad.gif
Kacperek też miał na początku tylko kilka pleśniawek na języku, w krótkim czasie rozprzestrzeniło się na całą jamę ustną włącznie z dziąsłami. Nie jadł zupełnie nic przez tydzień icon_sad.gif
kajanna
Kup,Kasiu Tantum Verde w atomizerze.
Obojetnie,co to jest, T.Verde dziala znieczulajaco i bedzie Ja to mniej bolalo.
kasiarybka
No więc własnie wróciłyśmy od lekarza i faktycznie Weronika ma zapalenie jamy ustnej.
Nakupowałyśmy maści i będziemy się "pędzlować" icon_smile.gif
Bardzo dziękuję za wszystkie porady icon_smile.gif
kasiarybka
Kajanna mam jeszcze pytanko w zwiÄ…zku z Tantum Verde.
Ile razy w ciągu dnia mogę je stosować, żeby nie przekroczyć dawki ?
Mała w styczniu skończy 2 lata.
kajanna
To zalezy od wagi dziecka.
Jezeli dziecko wazy ok.12 kg.dawalabym 3 razy dziennie 1 dawke.
Pamietaj,ze leczenie nie powinno przekraczac 7 dni.Wtedy to do kontroli i ewent.po zaleceniu lekarza stosowac dalej.
Gdyby waga coreczki bardzo roznila sie od podanej wyzej napisz.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.