To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

ospa panuje...

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

asiaT
no własnie, kto jeszcze? w gronie naszych znajomych kilkoro dzieci-przedszkolaków choruje. Moje dzieci dzisiaj po 2 tygodniach zapalenia płuc i rekonwalescencji miały iść dzisiaj do przedszkola, dobrze, że Kamiś dostał gorączki lekkiej - jak go ubierałam, zobaczyłam kropeczki. No i mamy ospę. Czekam jak na zmiłowanie na krostki u Andrzejka...... w ich grupie to już 4 dziecko...

ospiarze - Å‚Ä…czmy siÄ™ icon_wink.gif
Mika
Asia -a jaką teraz dzielnicę opanowało? Przeszło z Żoliborza? icon_wink.gif (bo właśnie tam przez ostatnie 3 miesiące panowała ospa) To chyba idzie falowo icon_rolleyes.gif
asiaT
Grochów...
Monika_D
My na Ospę zaszczepione za to Ola ma wirusa żołądkowego icon_sad.gif icon_sad.gif icon_sad.gif
agarad
CYTAT(Mika)
Asia -a jakÄ… teraz dzielnicÄ™ opanowaÅ‚o? PrzeszÅ‚o z Å»oliborza?  :wink: (bo wÅ‚aÅ›nie tam przez ostatnie 3 miesiÄ…ce panowaÅ‚a ospa) To chyba idzie falowo  :roll:


Mika w jednym przedszkolu na Zoliborzu (Bielany) panowała i nadal panuje UWAGA: ospa, szkarlatyna, różyczka i świnka!!! wszystko naraz w jednym przedszkolu.
Mika
CYTAT(agarad)
Mika w jednym przedszkolu na Zoliborzu (Bielany) panowaÅ‚a i nadal panuje  UWAGA: ospa, szkarlatyna, różyczka i Å›winka!!! wszystko naraz w jednym przedszkolu.


ooooo no to super icon_rolleyes.gif moja przyjaciółka bardzo się ucieszy-tylko patrzeć jak rozlezie się po połowie szkół icon_confused.gif a jej Marcin nie tak dawno wylazł z ospy icon_rolleyes.gif
asiaT
CYTAT(Monika_D)
My na OspÄ™ zaszczepione za to Ola ma wirusa żoÅ‚Ä…dkowego  :(   icon_sad.gif   icon_sad.gif


lekarz, który nas wczoraj oglądał, powiedział, że właśnie wraca od dziecka chorego na ospę, które było szczepione 2 lata temu.... icon_rolleyes.gif

ale już chyba wolę ospę niż wirusa żołądkowego....... Kamil nie ma gorączki, nie swędzi go... teraz czekam na wysypkę u Andrzejka...
Monika_D
CYTAT(asiaT)
CYTAT(Monika_D)
My na OspÄ™ zaszczepione za to Ola ma wirusa żoÅ‚Ä…dkowego  :(   icon_sad.gif   icon_sad.gif


lekarz, który nas wczoraj oglądał, powiedział, że właśnie wraca od dziecka chorego na ospę, które było szczepione 2 lata temu.... icon_rolleyes.gif

ale już chyba wolę ospę niż wirusa żołądkowego....... Kamil nie ma gorączki, nie swędzi go... teraz czekam na wysypkę u Andrzejka...


Rzeczywiście na ospę, można zachorować po szczepieniu ale zdarza to sie bradzo rzadko a jeśli już się zdarzy to szczepione dzieci bardzo lekko przechodzą. Ale chyba też wolałabym przechodzić ospę od żołądkowego bo jak u zmusić wymiotującego 3-latka do wypicia prawie 2 litrów płynów dziennie? koszmar icon_sad.gif
siłaczka
A czy ktoś może mnie oświecić: czy dziecko szczepione może przenosić chorobę mimo że same nie choruje? Mój teść po świętach z nami załapał ciężką odmianę półpaśca a Miśka szczepiona na ospę była. Boję się o Mariannę.
igreka
asiuT moja mała sąsiadka z tego samego przedszkole co twoje rozrabiaki od poniedziałku zaospiona także przedszkole zarażone wink.gif
igreka
asiuT noi jak chłopcy?
asiaT
Igreka, dzięki za zainteresowanie. Kamilek już zdrowieje, Jędrek trzyma się dzielnie niestety icon_sad.gif jak znam mojego pierworodnego synka, zachoruje w ostatnim możliwym dniu, czyli za ok. 2 tygodnie icon_sad.gif jesteśmy uziemieni na dłuuuugi czas icon_sad.gif
igreka
oj nie martw się bo mój brat rodzony przeszedł wszystkie choroby zakaźne a ja żadnej mimo wspólnego pokoju i kubka icon_wink.gif
katarynka
Zgłasza się Jelenia Góra. U nas też epidemia ospy. W grudniu chorowało prawie całe przedszkole Pawełka.
Pawła dopadło w Sylwestra. Już jest po. icon_biggrin.gif
Nie było tak strasznie icon_biggrin.gif
asiaT
w naszym przedszkolu poległy wszystkie dzieci w 1 grupie (mój Jędrek dzisiaj oczywiście, po 2 tygodniach...). I połowa drugiej grupy... ale rodzice puszczają dzieciaki ze strupkami, wymalowane na fioletowo... skoro Kamiś byl chory jako jeden z pierwszych, a nadal siedzi w domu, inne zaś już chodza, to coś chyba jest nie tak.... ja rozumiem, że rodzice nie mogą tyle siedzieć w domu, ale ospę łatwo przeziębić... i znowu dzieci będą chorowac na wszystko icon_sad.gif ech....
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.