To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

szczepienie po antybiotyku - jak szybko?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Elak
Ponieważ moje dzieci dość często chorują na infekcje górnych dróg oddechowych zamierzam zaszczepić ich szczepionką ACT-Hib. Podobno powinno się tym szczepić dzieci, które chodzą do przedszkola. Może wtedy będą mniej zapadać na różne choroby icon_rolleyes.gif
Michał jak był mały miał dwie dawki tej szczepionki, ale zapomniałam o trzeciej przypominającej icon_redface.gif icon_evil.gif icon_confused.gif , lekarz mówi, że teraz można go zaszczepić jedną dawką. Julka nigdy tym nie była szczepiona .
Julka ma teraz zapalenie spojówek więc odpada. A Michał brał niedawno antybiotyk (prawie dwa tygodnie temu ostatnia dawka) i pytam czy już można go szczepić? Pediatra mówiła że po 2 tygodniach można. Kto potwierdza, kto odradza?
Ewcia!
Z tego , co pamiętam (dawno juz nie braliśmy antybiotyków, ale przed każdym szczepiueniem pytają), to 3-4 tygodnie.

A to do przemyśleń: https://www.dzieci.bci.pl/strony/blask/szcz1.html
feroMonik
Nie wiem, czy u dzieci jest inaczej niż u dorosłych, ale mi (w dorosłym życiu) kazano zawsze czekać 2 tygodnie od zakończenia antybiotyku. I to różni lekarze.

Maja na szczęście nie choruje...
Kingus
nasza pani doktor zawsze kazała się wstrzymać ze szczepieniem 2 tygodnie po infekcji, jeśli nie było antybiotyku i min. 3 po antybiotyku. Po ostatnich przejściach z zapaleniem płuc Olik miał mieć przerwę miesięczną.

Kinga
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.