To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Cytomegalia

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

wiki
Witam!
11 września 2004 roku poroniłam. Badania wykazały cytomegalie, która mogła być przyczyną poronienia. Pisze - mogła, bo każdy lekarz mówi mi coś innego. Dlatego proszę o pomoc co dalej.... Mineły już 4 miesiące. Nie mogę przestać o tym myśleć. Ale ostatnio zaczełam mysleć o ponownej próbie. Ale nie wiem czy mogę, własnie ze względu na cytomegalie.
Moje wyniki to: z 3 listopada TOKSOPLAZMOZA IgG 3,79, IgM >13,0.
CYTOMEGALIA IgG 19,4, IgM 1,0. Ponowne badanie 20 grudnia IgG 22.2, i IgM <1.0.
Proszę o pomoc bo nie chce znowu tego przeżywać, a każdy lekarz mówi mi co innego. Jeden zabrania drugi mówi, że bez problemu moge zachodzić w ciąże...... icon_confused.gif Może ktoś miał lub ma taki sam problem.
Będe wdzięczna za każdą radę lub o kontakt z dobrym ginekologiem z Krakowa.
Pozdrawiam
bacha
Witam. Ja wprawdzie nierobiłam sobie żadnych badań na obecność wirusa cytomegalii,ale zaraz po porodzie stwierdzono u moich bliżniaczek za duże czynniki IgG i innych . Skierowano Nas na pobyt na oddziale niemowlęcym zakażnym(bo u dzieci jeśli nie jest to cytomegalia wrodzona to roznosi się przez ślinę).Leżałyśmy w Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu(jest to jedyna klinika w Polsce która to zalecza-niestety kiedy dziecko już ma to można tylko zaleczyć a nie wyleczyć).Moje dziewczynki są zdrowe,w badaniach zaraz po urodzeniu miały poprostu jeszcze moje odczynniki.Piszę Tobie o Tym żebyś się nie poddawała bo jeśli miałaś już przebytą cytomegalię to niema żadnych przeciwskazań aby zajść w ciążę,natomiast jeśli jesteś nosicielem to zastanów się dobrze iporozmawiaj z dobrym lekarzem (np.z CZD)jakie mogą być skutki.Uwierz mi widziałam dzieci zarażone tym wirusem i dziękuję bogu że moje są zdrowe.Trzymaj się gorąco i niepoddawaj. icon_smile.gif
Dora2
u mnie badania wykazały cytomegalię( robiłam w styczniu) lekarz powiedział ze teraz mam przeciwciała a wirus ten jest tak pospolity że w wiekszości przypadków nie zleca sie tego badania. Nic nie mówił o tym że cytomegalia moze byc przyczyna ewentualnych poronień, raczej wspominał ze jak złapie sie ten wirus w ciązy to moze on spowodowac jakies zmiany w organiźmie dziecka.
Moja rada jest taka: zrób sobie dodatkowe badania i pamietaj że wysoki poziom IGg i IGm moze utrzymywać sie az 18 miesiecy od zakażenia cytomegalią.
Próbuj dalej ale pod ścisła kontrolą lekarza, na pewno wszystko będzie ok. Trzymam kciuki
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.