To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

uzupełnienie danych do wpisu w ewidencji dział. gosp.

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Cleo
a ja znowu z frapującą kwestią do rozważenia icon_cool.gif

otóz- e-mamy przedsiębiorczynie: czy zrobiłyście to tytułowe uzupełnienie?
miało byc do końca roku, ale jak poszłam do urzedu parę dni przed sylwestrem to zastałam dziki tłumek, czekający na jedną z TRZECH książek z numerami PKD. icon_confused.gif pan kolejkowicz rzekł, iż podobno rpzedłużają termin, bo 'jak oni sobie to wyobrażają- 2 mln przedsiębiorców, a tak mało czasu i książek!'. I rzeczywiscie-pani za ladą potwierdziła, ze można w styczniu te uaktualnienia zrobić.
I teraz pytanie- znacie może datę ostateczną składania formularzy?
Mam juz formualrz i nawet z netu ściągnęłam tę ustawę z numerami. I teraz przedzieram sie rpzez górnictwo i wydobywanie kamieni szlifowanych czy coś takiego..moze kiedyś dojdę do swojego działu...
a moze ktoras z Was zna się na tym i mogłabym poprosic o podanie numerow do niektorych moich punbktów dzialalnosci, ktore wg pań urzędniczke są 'nieco problematyczne'??
cleo
malinowa i Malina
Cleo a po co ci książka z PKD w Urzędzie. A poza tym do numerówq to kochana potrzeba komentarz (raptem 171 stron) Wejdź na stronę www.ngo.pl
po lewej stronie na zółtym pasku:
1.masz w spisie "prawo" - wejdź.
2.akty prawne - wejdź.
I na samym końcu jest "polska klasyfikacja działalnośći" z komentarzem.
hehe, Cleo ja to prawie znam na pamięć bo do statutu musiałam dopasować.
A co do daty, to nie znam, ale chyba po 1 stycznia to ma byc odpłatnie.(tak mi się cos o uszy obiło)
Ev
Dokładnie tak jak mówi Danka, po 1. stycznia ma być odpłatnie (chociaż ponoć niektóre miasta zaniechałay pobierania opłat - od czego to zależy, nie wiem, zapewne od Widzimisię Władzy Miejskiej icon_cool.gif )
użytkownik usunięty
Cleo, a kiedy trzeba uzupełniać, bo ja znowu nic nie wiem...
Ciocia Magda
W Poznaniu można uzupełniać przez Internet icon_biggrin.gif Potem dzwoni pracownik Urzędu i umawia się na spotkanie po odbiór aktualnych dokumentów. Po 1. stycznia odpłatnie.
A numery PKD faktycznie można znaleźć w necie - na stronie poznanskiego urzędu jest link. Potem znalazłam swoją działalność (tzn. męża) za pomocą Ctrl+F. Numer podstawowej działalności jest w druku REGON, kiedyś wpisywali wszystkie (w starym dokumencie działalności, którą prowadziłam jakieś 7 lat temu znalazłam numery, które pomogły mi zidentyfikować działalność typu: "konsultacje w zakresie ww." icon_lol.gif - 7487B - działalność komercyjna pozostała, gdzie indziej nie sklasyfikowana)
Potwora
Paka - trzeba uzupełnić numery PKD w Urzędach Miejskich, w wpisie do ewidencji gospodarczej, u nas płaci się za to 50zł ( więc najpierw leć do kasy na parterze), w pokoju 1 dostaniesz druczek, możesz go sobie zciągnąć z sieci www.stat.gov.pl - tu są też nr PKD, zakładka po lewej, weź Dowód Osobisty, idziesz do Urzędu na Nowym Targu, drugie piętro, szukasz pokoju dla Twojej dzielnicy i składasz papier, poem zgłosisz się do uzupełnienie. Tak to wygląda icon_rolleyes.gif
Cleo
cholercia, dopeiro przeczytalam Wasze odp.!! nie rpzychodzily mi na poczzte!! icon_evil.gif
juz wypelnilam ten wniosek (ściągnęłam pdf z netu) i dziś miałam do urzędu przed pracą zaniesc, ale hmm tego..zgubilam rano jedno szkło kontaktowe i zamiast do urzędu stałam pod progiem optyka błagając o wcześniejsze otwarcie zakładu icon_rolleyes.gif
czyli i tak mogę sobie we wt zanieść, bo i tak musze zapłacić? icon_confused.gif a tego to już pani nie powiedziała...
Paka, ejst nowa ustawa i trzeba uaktualnic kazdy element twojej działalności, bo 31 XII straciły ważność!
cleo
użytkownik usunięty
Czyli jesli zalozylam dzialalnosc we wrzesniu i wpisywalam te wszystkie numerki z PKD, to i tak musze to pisac raz jeszcze? Po prostu chca kase ciagnac?
Cleo
Paka,do konca grudnia bylo za darmo:)
ale -tak, z tego co wiem, nie ma znaczenia, czy zalozylas we wrzesniu czy styczniu...ale sie upewnij!
cleo
Potwora
CYTAT(Paka)
Czyli jesli zalozylam dzialalnosc we wrzesniu i wpisywalam te wszystkie numerki z PKD, to i tak musze to pisac raz jeszcze? Po prostu chca kase ciagnac?


Zaraz, zaraz - teraz sobie przypomina, chyba ten, kto rejestrował działalność po 1 maja nie musi uzupełniać icon_biggrin.gif Lepiej zadzwoń i zapytaj.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.