To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Placz po 4 1/2 miesiaca :-((( + logopeda

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

mamagucia
No wlasnie, moj maly przedszkolak od samego poczatku czyli od wrzesnia mial smutne poranki. W ciagu dnia sie rozkrecal i bylo super. Troche choruje i po kazdej kilkudniowej przerwie poplakuje przy rozstaniu. Ale teraz wtula sie w nas i bardzo placze. Oddaje go w ramiona jednej z pan, placze ale robi pa pa i nie wyrywa sie. Po II sniadaniu bawi sie w najlepsze, je, spi, sspiewa, tanczy...
Podgadywalam go czy jakies dziecko go nie "molestuje", czy lubi ciocie, przedszkole - wydaje sie, ze wszystko jest w porzadku. Dlaczego placze teraz? Zbyt wrazliwy? Cos go przestraszylo? Panie niczego nie zauwazyly.
A drugie pytanie: jesli przy mowieniu "sz" ucieka mu jezyk czy natychmiast powinien chodzic do logopedy? Ostatnio probowano go do niej zaprowadzic wiec tez sie rozplakal. Nie wyrazilam zgody na cwiczenia beze mnie wiec chyba bedziemy chodzic razem ale czy dziecko w wieku 3 lata i 8 miesiecy powinno mowic "sz" z jezykiem za zebami?
Pozdrawiam
Mika
w tym wieku dziecko spokojnie może nie mówić spółgłosek syczących -to normuje się do 5-6 roku życia.Dopiero po 6 urodzinach jeśli dzieci nie mówią idą do logopedy

się ciesz,że mówi,bo mój 2 miechy młodszy i "sz" powie ale jego język przypomina chińsko-koreański icon_lol.gif (idziemy w związku z tym do logopedy)
CrazyMary
Niezupełnie tak. Może nie mówić, zastępować głoskami s, z, c dz, ale nie moze deformować, czyli wymawiać międzyzębowo. W taki przypadku trzeba iść do logopedy jak najszybciej, żeby wadliwa artykulacja nie utrwalała się.
nedka
CYTAT
ale czy dziecko w wieku 3 lata i 8 miesiecy powinno mowic "sz" z jezykiem za zebami?

Jestem logopedÄ….
Prawdopodobnie masz na myśli wysuwanie języka między zęby. Jeśli tak, to zapisz synka do logopedy jak najszybciej, zeby się ta nieprawidłowa wymowa niepotrzebnie nie utrwalała.
Crazy Mary ma rację - każda deformacja wymaga pomocy ze strony logopedy.

Ps. Witaj CrazyMary icon_biggrin.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.