To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

JakÄ… stosujesz antykoncepcjÄ™?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

maggii
Stoję przed dylematem zmiany środka antykoncepcyjnego. Wiem, ze decyzja zalezy od wielu czynników - szczególnie zdrowotnych - jednakże ciekawa jestem jakie środki sa najbardziej rozpowszechnione wsród naszych forumowiczek. Odpowiadając podajcie proszę główna metodę zapobiegania ciązy bo wiem, że często np. prezerwatywa łaczona jest z innymi środkami antyk.
Oczywiście ankieta nie dotyczy Pań, które nie stosuja antykon. bo CHCĄ byc w ciazy - czego serdecznie im życzę icon_biggrin.gif
A przy okazji prosze o wypowiedź osoby, które skutecznie (czyli bez "wpadek") od lat stusują NPR.
Dzięki icon_lol.gif
goÅ›
pigułki, od zawsze i tylko, nie połknąwszy czuję się jakbym zębów nie umyła
Mika
prezerwatywa (choć jedna wpadka w postaci Jaśka była icon_wink.gif )
hormony odpadajÄ…,spirali nie mogÄ™,a cuda kremy-pianki do mnie nie przemawiajÄ… icon_wink.gif
Tobatka
Tabletki od zawsze, teraz zastanawiam się nad plastrem - kusi mnie to "raz na tydzień" bo po ponadrocznej przerwie (ciąża) znowu muszę się naumieć pamiętać, a sklerotyk ze mnie... Tyle, że droższe jednak są, niestety... No i wagę musiałabym pilnować, bo ja jednak jestem bliżej tej górnej granicy, niestety...
amania
Obecnie żadnej icon_wink.gif
Ale polecam jednÄ… niezawodnÄ… - szklanka wody zamiast icon_wink.gif icon_lol.gif

p.s. w przyszłości zastanowie sie nad plastrem
kasiarybka
Tabletki.
Zaczęłam kiedy urodziłam Weronikę.
ulla
Ja zaznaczyłam inne, bo jest albo obserwacja albo prezerwatywa...a w ankiecie nie ma opcji jedno i drugie.
Na super zabezpieczeniu nam nie zależy, bo wpadka nam nie straszna, ale, że dziecię trochę byłoby nie w porę, więc trochę się zabezpieczamy icon_smile.gif
TrochÄ™...

Pozdrawiam

Ps. do piątki i tak nie dobiję, choć chciałabym (no...chociaż trókę, bo lubię nieparzyste)
Paula.
Zaznaczyłam prezerwatywę, bo taką metodę stosujemy aktualnie ze względu na karmienie. Wcześniej przez 7 lat brałam pigułki i jak tylko przestanę karmić wracam do tej dla mniej najskuteczniejszej i najwygodniejszej metody. Nie bez znaczenia w tej metodzie są dla mnie regularne, mniej obfite i krótsze miesiączki, bo bez pigułek to u mnie jest tragedia pod tym względem. Wiem, że są pigułki dla kobiet karmiących, ale jednak mam opory.
Pysio
wyłącznie tabletki, przed ciążą i teraz. Zaraz po porodzie wziełam dwa zastrzyki Depo- Provera, ale trochę przerażał mnie termin powrotu do płodności (do dwóch lat icon_eek.gif ). A po następnej ciąży zastanowię się nad spiralą.
kas
od 6 mies. plastry icon_wink.gif
Super wygoda ... po prostu przyklejam na "dupsko" co tydzień i tyle mnie obchodzi !
Pzdr Kas
reszka
Ja NPR, od ok. ośmiu lat.
Tabetek nie mogę (cholestaza w ciąży, nasilenie alergii przy hormonach plus kilka innych rzeczy), wkładka absolutnie nie wchodzi w rachubę, gumki - czasem, pianki - wykluczone.
Na wszelki wypadek podaje linka do forum NPR - zareklamuję - zasadniczo jedyne nieideologiczne na jakie natrafiłam na polskich stronach.
https://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=14906
Maciejka
NPR od trzech lat. Sporadycznie prezerwatywa, choc nie przepadam.
irminka2
Po urodzeniu Wojtusia tabletki, co do których długo miałam opory.
Stosowałam NPR prawie 8 lat, do wpadki z Wojtkiem, gdzie własciwie nie wiem do dziś dlaczego,( ale całe szczęście ,że tak sie stało icon_smile.gif)

Tabletki od poczatku toleruję bardzo dobrze, żadnych dolegliwości , ani spadku libido.

Irmina
Inca2
Tabletki jak najbardziej namnie dobrze dzialaja.
Kiedys myslalam o podwiazaniu,ale w Polsce jest to (chyba?) nielegalne, aprzynajmniej kiedysbylo. I choc nie planyjemy drugiego dziecka, totego NIE zrobie. Moze jakbym miala dwoje? No Nie wiem.
Ale opcja tabletek, tak jak pisalam.
Agnisma
Zdecydowanie pigułki... teraz wreszcie mam doskonale dopasowane do mojego organizmu icon_lol.gif
Ale jak robię sobie sporadycznie przerwę w pigułkach icon_arrow.gif wtedy prezerwatywa
Agnieszka.zg
ja też brałam pigułki z przerwami ok.10 lat ale lekarz mi powiedział że kobieta nie powinna w swoim życiu brać więcej niż 10 lat tak więc chyba już od 8 mies. stosujemy proezerwatywy ale sama nie wiem co mam dalej robić??? myślałam o plastrach ale przecież to też hormony tylko inną drogą się wchłaniają..........
magdalenka
Spirala. Do wczoraj icon_smile.gif.

Wczesniej tabletki.

Jestem bardzo zadowolona z tego i z tego.

Po wymarzonej /ale przyszlej/ ciazy wroce do spirali.

m.
edika
Od pięciu lat NPR. Przez cały ten czas nie mieliśmy niespodzianki icon_smile.gif .
Arwena.
Tabletki icon_biggrin.gif
paulap
Pigułki pigułki pigułki. Dla nas niezawodne i niezastąpione wink.gif
viki
Tylko i wylacznie tabletki icon_biggrin.gif .
stosowanie tabletek wyregulowalo mi cykl
obfite krwawienia tez poszly w zapomnienie
poprawila sie cera icon_lol.gif
Tak wiec same plusy icon_biggrin.gif
eHermiona
Mirena - wkładka hormonalna.
Coffee
po porodzie Maxa stoujemy prezerwatywy, jest to wygodne tym bardziej, ze czesto w roku meza nie ma wiec na cholere mam lykac hormony icon_biggrin.gif

o NPR tez ci napisze
na poczatku keidys 2 lata bralam pigulki
potem bardzo zle sie czulam i zrezygnowalam stosujac NPR..poniewaz moglam zaryzykowac, bylismy malzenstwem, bez dziecka, nie planowalam wtedy jeszcze ale wyszlam z zalozenia, ze co najwyzej jak cos nie wypali to bede miala dzidzie

no wiec ja glownie na metodzie objawowej..obserwacja sluzu... a pniewaz-warunek byl spelniony-mialam bardzo regularne od lat okresy.co do pory dnia nawet wink.gif moglam poeksperymentowac
no i wyszlo tak ze po prostu w dni plodne z gumka lub wcale i jakos przez 5 lat nie zaszlam wink.gif /czasem nawet mysl mi przeszla a moze nie moge?
w koncu postanowilismy powiekszyc rodzinke i...-wiedzac kiedy mam dni plodne- zaraz w pierwszym cyklu-ku radosci zaszlam...wiec u mnie ta metoda sie sprawdzila icon_razz.gif

ale jak mowie...musi byc okres od lat uregulowany, nawet bardzo, obserwacja temp lub sluzu lub tego i tego...znac swoj rytm, organizm
oraz brac na siebie ryzyko wpadki...niestety, bo roznie to bywa, nawet przy pigulkach sa wpadki a co dopiero bez wink.gif

powodzenia
addera
Pigułki.
Zastanawiam sie nad spiralą, pigułki chyba xle wpływaja na moje bóle głowy icon_confused.gif
moko.
spiralka
wczesniej tabletki........ale wyniszczyły moją psychikę.....
Pecia
spirala
jestem bardzo zadowolona
wczesniej mialam strasznie bolesne miesiaczki icon_sad.gif
a teraz super ( wbrew obiegowej opinii, ze to po wkladce sa bardziej obfite i bolasne)

i nie trzeba o niczym pamietac icon_wink.gif

wczesniej ( przed dziecmi bralam pigulki, ale zle wplywaly na mojÄ….....ochotÄ™ icon_wink.gif icon_redface.gif icon_lol.gif )
Coffee
wlasnie ja musialam przerwac pigulki
bo raz ze byly naprawde antybaby...brak ochoty na cokolwiek icon_surprised.gif
po stany depresyjne i raz w miesiacu rzyganko od watraby icon_rolleyes.gif
sama z soba wytrzymac nie moglam, raz ryk, raz krzyk przechodzacy w smiech Bog wie z czego icon_wink.gif
lidka21
Dziewczyny wiecie coś więcej na temat tych plastrów?ile procent bezpieczenstwa?Ile kosztuja?Czy nie szkodzą zdrowiu?Nie tyje sie po nich itp.Chetnie sie czegos dowiem.Kusi mnie ten plasterek.W końcu bym sie wyluzowała.
i.
Evra?
Wrzuć w wyszukiwarkę, było coś na ten temat.
Z tego co pamiętam to drogie - ok. 50-60 zł. mies.
i.
Znalazłam
Doruśka
Wkładka,dla mnie rewelacja.
pomimo ,ze mam koszmarne tyłozgiecie.

miałam wcześniej kiedyś mirene,ale mi odradzono,bo nie miesiączkowałam,co podobno prowadzi do przyspieszonej osteoporozy.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.