To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Krynica Morska

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

mamajul
Mam termin porodu na połowę lipca icon_confused.gif . Dziwacznie dosć wink.gif .
Ale starsze dziecko domaga sie "namorza". A poza tym jakos te wakacje trzeba spróbować zorganizować.
No i nadmorze wymyśliliśmy na mierzei. Ok. 4 godzin z W-wy. Moze w maju-czerwcu by się dało.
Tylko potrzebne są mi informacje-jak tam jest?? Gdzie warto się zatrzymać?
Takie sprawdzone miłe miejsce, zdala raczej od hałasu by nam się przydało. No i nie hotel icon_wink.gif
Aseti
W Krynicy Morskiej raczej spokoju i ciszy nie zaznasz.
Przynajmniej tak było kilka lat temu, kiedy ostatni raz byłam w tym miejscu.

Krynica jest dość popularnym miejscem i jest tam cała masa turystów.
Do tego organizowane są różne happeningi, stawiają wesołe miesteczka itp. Muzyka gra od rana do późnych godzin nocnych.
A że miasto nieduże, to echo się niesie. Woda do tego dokłąda jeszcze swoje 5 groszy.

Nie znam niestety żadnych baz noclegowych w Krynicy, bo jeźdżąc tam mieszkaliśmy w pobliskim Sobieszewie.
mamajul
My wybieramy sie w maju. I tak sobie pomyśleliśmy, ze moze kRynica a nie Sobieszewo czy Piaski, zeby z nudów nie paść. To tam cały rok hałas icon_eek.gif .
Jeżeli dziecioprzyjazne miejsce w Sobieszewie i chcecie się podzielić to bardzo proszę icon_smile.gif
Aseti
Nie wiem czy hałas jest tam przez cały rok. My byliśmy w sezonie (lipiec)
Możliwe, że w maju będzie spokojniej.
Co do Sobieszewa, to mieszkaliśmy w takich domkach na Campingu bardzo blisko plaży. Z pisaskownicą i róznymi atrakcjami dla dzieci.
Nie pamiętam adresu, choć tak "wzrokowo" to bym trafiła.
Jednak z tego co wiem, dziś ten ośrodek nie wygląda juz tak dobrze jak tych kilka lat temu. W zeszłym roku byli tam znajomi i mówią, że nikt się tym nie opiekuje i wszystko niszczeje. także dla dzieci, to chyba nie najlepsze miejsce w tej chwili.

Co do Krynicy, to poptarz sobie tutaj https://www.krynicamorska.pl/
i tutaj https://www.krynica.morska.com/K_Morska.html
i na tych kilka poniższych linków. Może coś Ci wpadnie w oko.
https://www.mierzeja.com/krynicamorska.php?...o=krynicamorska
baza noclegowa: https://www.agrowczasy.com/pomwsch/krynica/
https://www.urlopwpolsce.pl/miasto.php?id=55&cat_id=0
https://www.krynicamorska.friko.pl/
https://www.krynicamorska.nadmorzem.net/
anita
kurcze gdzie sobieszewo do krynicy....
ja tam kocham krynice icon_smile.gif
adresów noclegów nie podam ale zdecydowanie polecam Krynice jako duuuzo ciekawsze miejsce wink.gif
z tym hałasem to chyba przesada wink.gif no jasne, ze jak jest jakaś huczna impreza organizowana to i nagłosnienie jest odpowiednie.
Lubie Krynice bo jest tam co robic nawet jak nie ma ładnej pogody, np wycieczki statkiem, wodolotem, latarnia, wesołe miasteczko i wiele wiele innych. jest tam piekna szeroka plaza.
No chyba, że ktos woli małe wioski...
ale mi sie wydaje ze Krynica jest taka uniwersalna, ani wielka ani mała, ot Krynica wink.gif
anita
a i w maju lub czerwcu jest tam zdecydowanie spokojniej
mamajul
Dzięki dziewczyny icon_smile.gif.
Będziemy szukać. Moze uda nam się znaleźc cos co nas nie rozczaruje.
goś
W maju Krynica jest bardzo spokojna - jeździmy tam od 3 lat (właśnie w na weekendy majowe). Jeśli chcesz namiary na bardzo fajny pensjonat to odezwij się na PW.

Pozdrawiam
raxneta
a ja KOCHAM KĄTY RYBACKIE (to wcześniej niż Krynica), a polecam pensjonat Wielorybek nad samym morzem...
Cisza spokój, wspaniały las - rodzice mnie tam zabierali od małego dzieciaka i może ja mam po prostu do tego miejsca sentyment icon_rolleyes.gif ale męża tez udało mi się zarazić icon_twisted.gif

https://www.wielorybek.pl/
anonimowy
https://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=5...45919&a=5445919

Witam,
tu opisałam swoje wrażenia m.in. z Krynicy. Było to prawie 3 lata temu, a potem bylismy jeszcze raz i wiem na pewno, ze właściciele cały czas ulepszaja i upiększają. Szczególnie podoba mi sie plac zabaw - ładny i bezpieczny, taras, gdzie mozna jesc posiłki.
Marzę zeby znaleźć cos w tym stylu i standardzie w Mielnie, ale siedze od dwóch dni w necie i nic nie obudziło mojej intuicji (bo ja zawsze szukam w necie i mogę powiedziec, ze mam nosa do super ofert). A tu NIC! No i weszłam sobie tutaj, moze ktos cos polecał, co mu sie spodobało. Ale jestem prawie zdesperowana i jeszcze troche to znowu pojade do Krynicy, chociaz jako samego miasta, to mam juz dosc, bo zdeptalismy juz tam kazdy deptak i uliczke (raz trafilismy na fatalną pogode). Pozdrawiam i zycze milego wypoczynku!
fordka
(liszt4@o2.pl)
mamajul
Polecam Białogórę i pensjonat Panorama. Mają swoją stronę internetową. Sama Białogóra jest taka sobie-wiadomo, ale okolica jest ładna i plaże piękne.
fordka
Monika, czy byłaś w Panoramie osobiście? Jak tam jest oprócz tego co widac na stronie? Bo ja juz dwa razy próbowałam sie dodzwonic i niezbyt miło zostałam potraktowana jako potencjalna klientka ("zadzwoni pani później, bo teraz jestem bardzo zajęty - usłyszałam w słuchawce ton nieznoszący sprzeciwu) Tak wiec zrezygnowałam po drugim razie, bo nie chciałabym sie naciąć na naburmuszonego właściciela... Bardzo prosze o info, gdybys miała jakies sprawdzone opinie icon_smile.gif Pozdrawiam
Ania.
kssia
Cześć

A myślałaś o Łebie - naprawde polecam, piekne miejsce. Poza sezonem naprawde sopkojne. Mylismy we wrzesniu. Zawsze jest co robic nawet jak nie ma pogody.Piekna plaża, ruchome wydmy , wrak statku, wyrzutnia rakiet, w poblizu dwie latarnie morskie, super trasy rowerowe, jezioro z mozliwością windserfingu.
Świetna baza noclegowo-gastronomiczna.
pozdrawiam
mamajul
Dziewczyny - który rejon Krynicy polecacie?? NAd Zalewem czy Zatoką ( ja na czuja wybieram okolice Teleexpressu ale może się mylę....)
Sylwia M.
CYTAT(mamajul)
ja na czuja wybieram okolice Teleexpressu


Myślę że to dobry wybór - chyba najładniejszy fragment miasteczka
goś
CYTAT(mamajul)
Dziewczyny - który rejon Krynicy polecacie?? NAd Zalewem czy Zatoką ( ja na czuja wybieram okolice Teleexpressu ale może się mylę....)


to "główna" ulica w Krynicy (na górze), dobrze wybrałaś
Jaco
Mamajul,
Napisz co wybrałaś? tez szukam fajnego miejsca dla 2 mam z dwójką dzieci icon_smile.gif
mamajul
jaco- nie wybrałam jeszcze konkretnego pensjonatu- z mapy okolica mi się podoba.
a tak wogóle to chyba marzy mi się ten pensjonat Polonia -ale to nie te okolice- chociaż ceny mają trudne do przyjecia. No i ta knajpa- to moze kolidowac z checią wypoczynku.... icon_confused.gif
agarad
Dzisiaj mój synek pojechał do Krynicy zobaczymy co im się trafiło za lokum- oj jak zazdroszcze tego wyjazdu.
Magenta
My już trzeci rok z rzędu jedziemy do Kątów Rybackich. To miejscowość przed Krynicą. Może spacerując minę którąś z mam nie wiedząc, że to jedna z foremek...

Magenta
niki
Mam pytanie do tych z Was, które już w Krynicy były.

Chcielibyśmy pojechać tam na kemping z własną przyczepą. Czy któraś z Was spacerując po Krynicy zwróciła uwagę na to czy blisko morza są jakieś porządne kempingi. I czy w ogóle jest ich kilka, bo na stronach poświęconych Krynicy ogłasza się tylko jeden.

Bardzo proszę o odpowiedź. Jadę z maluchem więc nie chciałabym trafić w byle jakie warunki..
EwaH
Witam ja również mam pytanie do Tych którzy spędzali wakacje w Krynicy Morskiej,otóz w tym roku wybieramy sie tam na wczasy z rodzinką .Wybraliśmy Ośrodek Wczasowy NEPTUN podobno blisko plaży,pokoje z lodówkA ,tv, plac zabaw dla dzieci ,kawiarnia,sala dyskotekowa,świetlica z kinem,amfiteatr, silownia,korty tenisowe,bilard boiska sportowe...dużo tego w ofercie ciekawa jestem jak w rzeczywistości,więc pytam czy ktos tam może był i wie jak naprawdę jest w OW Neptun?Osobiście sprawdze dopiero w sierpniu icon_sad.gif Wybieram się z dziećmi 9 i 6 lat wiec zwykle wczasy dopasowujemy pod naszych chłopców,jak sie nudzą to mnie to wykańcza mamooo.... mamoooo icon_evil.gif Mam nadzieję że te boiska sportowe to sa tam naprawdębo nasi synowie to fanatycy sportu piłka nożna i koszykówka icon_biggrin.gif Czekam na odpowiedz mam które były juz w Krynicy byc może nie koniecznie w tym ośrodku.
Pozdrawiam Ewa.
agarad
CYTAT(niki)
Mam pytanie do tych z Was, które już w Krynicy były.  

Chcielibyśmy pojechać tam na kemping z własną przyczepą. Czy któraś z Was spacerując po Krynicy zwróciła uwagę na to czy blisko morza są jakieś porządne kempingi. I czy w ogóle jest ich kilka, bo na stronach poświęconych Krynicy ogłasza się tylko jeden.  

Bardzo proszę o odpowiedź. Jadę z maluchem więc nie chciałabym trafić w byle jakie warunki..


W Krynicy jest kilka kempingów zarówno od strony zatoki jak i morza. Od strony morza są dwa duże kempingi, nad samiutkim morzem przy ul. Marynarzy i obydwa mają napewno strony w necie. Na jednym były lepsze warunki tzn. stały dostęp do ciepłej wody pod prysznicami, ale tak jak mówię ja byłam tam kilka lat temu a wszystko się napewno zmieniło. Może znajdzie się ktoś z aktualniejszymi wiadomościami

A i przy kempingach był bardzo dobrze zaopatrzony sklep spożywczy, kiosk i budki z jedzeniem.

Ach jak tam było fajnie icon_smile.gif !
agarad
CYTAT(EwaH)
Witam ja również mam pytanie do Tych którzy spędzali wakacje w Krynicy Morskiej,otóz w tym roku wybieramy sie tam na wczasy z rodzinką .Wybraliśmy Ośrodek Wczasowy NEPTUN podobno blisko plaży,pokoje z lodówkA ,tv, plac zabaw dla dzieci ,kawiarnia,sala dyskotekowa,świetlica z kinem,amfiteatr, silownia,korty tenisowe,bilard boiska sportowe...dużo tego w ofercie ciekawa jestem jak w rzeczywistości,więc pytam czy ktos tam może był i wie ...


Ewa, ja byłam w tym ośrodku ale 4 lata temu, w razie czego mogę podac informacje z tamtego okresu.
A jakie aktualnie mają ceny?
EwaH
Jestem zainteresowana wszystkimi informacjami na temat ośrodka icon_biggrin.gif nikt z naszych znajomych tam nie był a ja nigdy nie byłam w Krynicy Morskiej icon_sad.gif na szczęście to się zmieni icon_biggrin.gif
Jeśli chodzi o ceny to osoba dorosła 1.095 do 1295zł w zależności od terminu pobytu(wyżywienie 3x dziennie),osoba na dostawce 845do 1.175,dziecko od 3 do 10 lat z 1/2 wyżywienia od 725 do 1.005zł ceny spisałam z katalogu JwTravel od lat korzystamy z wczasów za pośrednictwem tego biura podróży(mamy dofinansowanie do wczasów z zakładu pracy męża i od nich dostajemy katalog z którego wybieramy wczasy)na ogół jestesmy bardzo zadowoleni icon_biggrin.gif
Co do OW Neptun to napisz mi prosze wszystko co wiesz będę wdzięczna
Pozdrawiam Ewa
niki
Agarad. icon_biggrin.gif

Serdeczne dzięki za odpowiedź.

Chciałam Cię zapytać jeszcze, jaka jest odległość od tych kempingów położonych nad morzem do samego morza ?
Jak daleko jest do centrum?
Czy kempingi są zacienione czy na otwartej przestrzeni i czy miejsca do rozbicia się są wydzielane np. jakimiś żywopłotami czy może każdy rozbija się tam gdzie chce?
No i który jest ten lepszy? Może pamiętasz nazwę?
niki
Znalazłam stronę jednego z tych kempingów
https://www.camp71.mierzeja.pl
Agarad .Na tym byłaś?
agarad
CYTAT(niki)
Agarad. icon_biggrin.gif  

Serdeczne dzięki za odpowiedź.

Chciałam Cię zapytać jeszcze, jaka jest odległość od tych kempingów położonych nad morzem do samego morza ?
Jak daleko jest do centrum?
Czy kempingi są zacienione czy na otwartej przestrzeni i czy miejsca do rozbicia się są wydzielane np. jakimiś żywopłotami czy może każdy rozbija się tam gdzie chce?
No i który jest ten lepszy? Może pamiętasz nazwę?


Niki, te kempingi są nad samym morzem, z pola słychać szum morza icon_smile.gif !
Na tej stronie, którą znalazłaś jest mapka krynicy jak widać kempingi są na samym początku Krynicy, centrum to na mapce okolice Banku.
Jeśli chodzi o kempingi to po lewej stronie jest mocno zalesiony (na tym mieszkałam kilka razy i jest to raczej pole namiotowe) teren nierówny górki , pagórki ale zawsze cień.
Jeśli chodzi o ten z prawej strony drogi (oba są położone niemal naprzeciwko siebie) to z tego co pamiętam ma więcej miejsca przystosowanego do przyczep (równiejszy teren) ale nie ma tam tyle drzew, czyli jest więcej słońca. Na tym właśnie był wyższy standard pryszniców! i stały dostęp do ciepłej wody.
Na terenie kempingu znajduje sie ten obiekt:
https://www.mierzeja.pl/miasta/krynica/kryn...nica3.php?jez=5
na parterze był sklep spożywczy, jakiś bilard, itp.
acha jeszcze wczesnym rankiem można na plaży (przy kempingu) kupić prosto od rybaków świeżą rybkę.

Jeśli jeszcze coś cię interesuje to pytaj bo niestety córeńka mi się budzi dlatego staraam się najważniejsze rzeczy napisać w tempie expresowym.

Tylko pamiętaj że ja tam byłam kilka lat temu więc wszystko mogło ulec zmianom z pewnością na lepsze icon_smile.gif .
agarad
Ewo, w wolnej chwili napisze coś więcej o ośrodku (ja byłam zadowolona choć byłam tam 4 lata temu i ośrodek był w trakcie remontu). Nie moge się dodzwonić tam a czy masz może ceny na wrzesien? może bym się wybrała jakmi niunia troszkę podrośnie bo jak tak Wam piszę to tak mi tęskno za Krynicą, bo jeździmy tam praktycznie od wielu lat co roku. I czy można wykupić dowolną ilośc dni czy tylko turnusy?
A i podobnie jak u niki kemping tak ośrodek też nad samym morzem.
EwaH
Agarad jak pisałam mam katalog biura podrózy JwTravel i tu turnus 27.08-09.09 ostatni osoba dorosła 1.095,osoba na dostawce 945 a dziecko od 3 do 10 lat z 1/2 wyżywienia na dostawce 825zł tu sa ujęte zakwaterowanie w pooju z łazienka ,lodówka i tv oraz 3 posiłki dziennie (śniadanie ,obiad i kolacja),podatek wat. To tyle co ja moge wyczytać z katalogu icon_biggrin.gif
Czekam na wiadomości na temat ośrodka -nie ma pośpiechu wyjeżdzam dopiero w sierpniu.
Pozdrawiam Ewa.
niki
Agarad, dziękuję bardzo icon_biggrin.gif

Jeszcze tylko jedno małe , nieważne pytanko o plaże, jeżeli nie masz mnie dosyć. Są szerokie czy raczej wąskie, z białawym czy ciemniejszym piaseczkiem? O czystość nie pytam, bo wiem że przyznano plażom na mierzei Błękitną flagę, więc są raczej czyste...
anita
w Krynicy plaza jest rewelacyjna, szeroka i ładny biały piach icon_smile.gif
niki
No to w tym roku pojedziemy do Krynicy! icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Mandzia
mmmmm Krynica Morska icon_biggrin.gif
Nasz maluś ma sie urodzić 1 maja i mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze i ze....na poczatku sierpni abedziemy mogli pojechac do naszej ukochanej Krynicy gdzie spedzamy prawie kazde wakacje od kiedy z mezem sie znamy.(Nasz maluś wlaśnie tam zaczął życie)
mmmm do leśniczówki miedzy Krynica a Piaskami.Miodzio icon_wink.gif
mamajul
A możesz coś więcej o tej leśniczówce??
Mandzia
prześlę Ci na pw
mamajul
Fajnie. CZekam.
ROZGWIAZDA
Czy ja również mogę prosić o namiary na leśniczówkę icon_question.gif icon_lol.gif
mamajul
CYTAT(Mandzia)
prześlę Ci na pw
czekam
anonimowy
posłałam
nie doszło??
mamajul
Moze zamarzło gdzieś po drodze. icon_lol.gif
Jaco
mamajul,
Podzielisz się wiedzą jak dostaniesz? Szukamy fajnego miejsca na wypad z dziećmi w maju... Marzy mi się województwo zachodniopomorskie ale za daleko.... 8 godzin z dzieckiem w samochodzie - nie podejmuję się samodzielnie. Krynica ma sensowną odlwgłość i ładną okolicę icon_smile.gif
mamajul
Jaco- podzielę. Tylko narazie nie mam czym. icon_confused.gif icon_lol.gif .
Mandzia
Wysłałam po raz drugi
Mam nadzieję ze tym razem dotrze i przepraszam za wszelkie opóźnienia
Pozdrówcia
mamajul
A co sądzicie o Piaskach?? Ładnie tam?
agarad
odgrzebuję Krynicę bo nie byłam tam już 2 lata icon_evil.gif i tęsknię - szukam sprawdzonych miejsc i niedrogich oczywiście i jeszcze blisko morza icon_wink.gif
bumbum
Odgrzebie i ten wątek bo Krynica tez mi się marzy.

Może macie jakiś fajny,sprawdzony ośrodek,niekoniecznie położony w ciszy,raczej wolałabym w centrum.Starsza córka nie lubi nudy a młodsza jakoś się do niej dostosuje.
Przejrzałam kilka noclegów ale ceny mnie powalają 37.gif już nie upieram się nad domkiem choć dla matki z dwójką dzieci to najwygodniejsze rozwiązanie ale może być coś prywatnego,jakiś ośrodek byle by był fajny plac zabaw,do plaży blisko i w centrum
agniesia :)
My rok temu byliśmy w maju w 4 Pory Roku. Warunki super, do morza blizutko ale ceny dosyć wysokie.
bumbum
No ceny mają wygórowane,no i płatność za dzieci przy dwójce dorosłych,ciekawe jak liczą jak jest tylko jedna dorosła osoba.

Tak sobie myślę że ten tysiąc na 7 dni byłby chyba ok- jedna osoba dorosła,3-latka i niemowlę????

Tylko proszę znajdzcie mi coś co jest blisko morza i blisko centrum albo nawet i w samym jego środku.Żebym z dwójką dzieci,wózkiem i plażowym balastem nie musiała latać z wywieszonym językiem 29.gif
Spojrzałam na mapę Krynicy i dalej nie mam pojęcia na jakich ulicach szukać noclegów żeby to wszystko miało ręce i nogi.
Gruszka
Odgrzewam stary wątek - ale może komuś się przyda, bo ja na świeżo.

W Krynicy - jak dla mnie - jest masakra. Masa ludzi - na ulicach, na placach zabaw, na plaży. Pełna rzeźnia handlowa dla turystów oraz zabójstwo dla matek mniejszych dzieci - tysiące automatów do gier, bujanych koników, dmuchanych zamków i w ogóle katastrofa - ja z dzieciakiem miałam dosyć - jego ciągnięcia za rękę i tego zgiełku tam. Do plaży jest daleko - to znaczy pod górkę przez las idzie się conajmniej kilka dobrych minut - z dzieciakiem i tobołami mi zajmowało to ok. 15-20 minut plus "mamo, bolą mnie nogi"...

W związku z tym 2 tyg spędziłam w Piaskach. Cud i miód - cisza, spokój, dwa sklepy, dwie restauracje i koniec świata icon_wink.gif dosłownie, bo zaraz jest koniec drogi i granica icon_wink.gif plaża umiarkowanie pusta i piękna, bez zbędnej infrastruktury. Jednak tak samo daleko jak w Krynicy - min. 10-15 minut i tam wszędzie jest pod górkę i to ostrą icon_wink.gif no ale można rozruszać sadło. Z wózkiem jest betonowa droga do samej plaży, ale to grube 15 minut. Albo towrzystwo i wparcie i wtedy można się targać krótszą drogą leśną.

Po moich doświadczeniach - cenna wskażówka icon_wink.gif - nie ma żadnej apteki, punktu aptecznego, żadnego miejscowego lekarza. Radzę zabrać solidną apteczkę bo w spożywczaku tylko apap i etopiryna. A cokolwiek więcej to dopiero w Krynicy - 10 km autem.
Dziki chodzą po ulicach - cudne! i dobre jedzenie i duże porcje (pod kątem zdrowo jedzącego chłopa) są tylko w "Czterech wiatrach" - resztę można sobie odpuścić.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.