To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Choroby tarczycy a solarium

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

galopek
Czy wiecie dlaczego nie jest zalecane opalanie na solarium dla osób z problemami tarczycy?
śmieszek
icon_eek.gif pierwsze słyszę, ale spytam kumpeli, która ma solarkę.
galopek
Będę wdzięczna icon_lol.gif
i.
Znalazłam coś takiego:
CYTAT
Nie wybieraj się pod sztuczne słońce, jeżeli: masz chore serce lub problemy z krążeniem, nadczynność tarczycy, zaburzenia hormonalne, rozszerzone i popękane naczynia krwionośne, chorą wątrobę lub pęcherzyk żółciowy, cukrzycę. Opalanie w solarium może pogłębić te dolegliwości.
Pysio
CYTAT(ilka)
Znalazłam coś takiego:
CYTAT
Nie wybieraj się pod sztuczne słońce, jeżeli: masz chore serce lub problemy z krążeniem, nadczynność tarczycy, zaburzenia hormonalne, rozszerzone i popękane naczynia krwionośne, chorą wątrobę lub pęcherzyk żółciowy, cukrzycę. Opalanie w solarium może pogłębić te dolegliwości.


HE, HE, HE icon_razz.gif

Ja jestem po wycięciu guza na tarczycy i po usunięciu pęcherzyka żółciowego. Korzystałam z solarium przed zabiegami bardzo często i szczerze powiedziawszy nikt nigdy mnie nie przestrzegł. Nie mam pojęcia jakie mogą być konsekwencje, ale mnie jak widać nic się nie stało. Oczywiście gdybym wiedziała o w/w to pewnie bym się grubo zastanowiła.

Galopku, napewno ważne jest co się dzieje z tarczycą. Bo przy różnych chorobach są różne środki ostrożności.
galopek
Ja wcześniej miałam nadczynność a teraz niedoczynność.Co do solariówi często tam była właśnie powieszona kartka z podobnymi informacjami...jestem ciekawa tylko dlaczego,czy naprawdę ma to duży wpływ itp.bo chciałabym czasem wskoczyć na małą kąpiel słoneczną icon_lol.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.