To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Aspiryna a miesiÄ…czka

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

i.
Mam zalecone przez kardiologa Å‚ykanie aspiryny - codziennie.
No i niestety nie dopytałam się czy w okresie miesiączki też.
Wydaje mi się, że gdzieś na forum wyczytałam, że to może spowodować krwotok.
Wiecie coś więcej na ten temat?
efka
Ilka, aspiryna może tylko przedłużyć czas krwawienia, ale ja bym się wstrzymała z jej zażywaniem podczas miesiączki. Chyba, że musisz mieć ciągłość, ale o to musisz spytać lekarza.
grzałka
A jakie konkretnie masz wskazanie do tej aspiryny?
Bierzesz 75 mg?
i.
Tak, 75 mg.
To na poprawę krążenia. W zasadzie powinnam brać Halidor, ale kardiolog powiedział, że jak nie chcę (mam lekką fobię jeśli chodzi o zażywanie leków) to mogę w zamian łykać Acard
grzałka
Chodziło mi o bardziej szczegółową diagnozę icon_smile.gif
Wg mnie w czasie miesiaczki powinnas też brać.
k2bzyk
Jeśli nie masz zaburzeń krzepnięcia czy jakiejś skazy krwotocznej to możęsz spokojnie brać Akard zwłaszcza,żę to jest malutka dawka.Co prawda aspiryna zaburza trochę układ krzepnięcia bo blokuje funkcję trombocytów(płytek krwi) ale w dawce 75mg napewno nie wywoła krotoku.Miesiączka nie jest przeciwskazaniem do brania aspiryny.Acard przeciwskazany jest tylko w nadwrażliwości na salicylany,czynnej chorobie wrzodowej,w skazach krwotocznych i zaburzeniach krzepnięcia,trombocytopeni, no i ciąży.Bierz spokojnie bo działą protekcyjnie na serduszko i naczynia krwionośne.
monikagcm
spokojnie bierz ja brałam przez 2 lata w dawce 325 icon_wink.gif icon_wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.