To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

przedszkolny rozkład dnia

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

cydorka
no własnie kochane jak to jest
napiszcie mamie przygotowującej sie do przedszkola jak wyglada rozkład dnia w maluchach,
czy Wy jakos specjalnie przygotowywałyście pociechy do przedszkola (pory jedzenia, spania),

cydorka
P.S. wrzesień daleko ale ja tak powolutku, powolutku.........
skanna
Moje dziecie w zlobku tresowane bylo, wiec przyuczac nie musialam. A rozklad wygladal tak
8.30 - sniadanie
9-11.30 - zabawy, zajecia dydaktyczne, wyjscie na podworko (w miedzyczasie drugie śniadanie, ale nie wiem o ktorej)
11.45 - zupa
12-13.30 - drzemka
14 - drugie danie
No i potem juz bieganie po podworku lub zabawa w sali w razie niepogody.
EwaKW
9:00 sniadanie
9:30 zajecia dydaktyczne,wyjscie na dwor
12:00 obiad
pozniej kto spi to spi a kto nie to podwroko albo zabawy w salach
15:00 podwieczorek
17:15 dla tych co jeszcze sa kolejny podwieczorek
marghe.
8.20 mycie Å‚ap
modlitwa..
sniadanie
zajęcia dydaktyczne
spacer / podwórko
obiad
lezakowanie
zajecia lub szalenstwo
16.00 koniec "mamaaaa jeszcze piec minut , dobrzeee?"
Godzin nie podam bo nie pamietam icon_redface.gif

Co do przygotowywania to zaczęłam Gabę wczesniej kłaśc spać. i tyle
asiaT
ja przygotowywałam tylko do tego, że obiad je się razem, a nie drugie po spaniu icon_wink.gif No i spanie o 12.30-13.00 dopiero, bo spali ok. 12... poza tym moje chłopaki uwielbiają spać, mogą i 3 godziny, a w przedszkolu tylko godzinka-półtorej icon_biggrin.gif


Rozdkład dnia:
8.30 śniadanko
potem jakieÅ› zabawy, program czy co tam majÄ…
12.30 obiadek
13.00 drzemka
14.30 rytmika/podwieczorek
Do domu idÄ… kolo 16.

Oczywiście, jeśli chodzą do przedszkola..
mamjuz
8.30 śniadanie ( wcześniej kóleczko la la la piosenka i marsz do łazienki)
zajęcia dydakt
w maluchach o 10.00 sok i drugie śniadanie ( czyli kanapka z pierwszego)
podwórko
12.30 obiad ( moim zdaniem za wcześnie - ale cóż poradzić icon_cry.gif )
drzemka
zajęcia dodatkowe
15.00 podwieczorek
zabawa/w sezonie swawole na podwórku
o 17.00 przedszkole sie zamyka

po drodze ( ale nie wiem dokładnie o której ) : mycie zębów, porządkowanie zabawek, częśc dzieci chodzi na zajęcia dodatkowe, część zostaje i się bawi...

monik
cydorka
no to wyglada ze u nas w domciu podobnie jak w przedszkolu tylko obiad czesto tez na raty tzn zupa 12. 12.30 potem spanie i po wstaniu 2-gie
czy on o 12.30 zje dwudaniowy obiad hmmmm nie wiem
cyd
goÅ›
CYTAT(Cydorka)
no to wyglada ze u nas w domciu podobnie jak w przedszkolu tylko obiad czesto tez na raty tzn zupa 12. 12.30 potem spanie i po wstaniu 2-gie
czy on o 12.30 zje dwudaniowy obiad hmmmm nie wiem
cyd


u nas panie stwierdziły że dwudaniowy obiad w trzylatka nie wejdzie więc przed spaniem jedzą zupę, a po spaniu drugie danie. I wszystko znika z talerzy. Filip zjada nawet naleśniki z białym serem polane śmietaną a w domu twierdzi że to brudnie i nie będzie jadł icon_eek.gif
mamjuz
CYTAT(Cydorka)
czy on o 12.30 zje dwudaniowy obiad hmmmm nie wiem


no ja też mam wątpliwości icon_lol.gif
choć nieodmiennie panie od ponad roku opowiadają, jak to pięknie Alek zjada ( czasem prosi o dokładki icon_eek.gif albo zostaje "królem sałatki jarzynowej icon_lol.gif )
albo porcje są mikroskopijne ( typu 4 łyżki zupy icon_smile.gif ) albo Alek ma koński apetyt icon_biggrin.gif
bo zdarza się że o 17 zjada w domu ze mną obiad w postaci np. kooooopy spagetiii ( dokładnie takiej jak moja icon_eek.gif ) albo regularne drugie danie albo 4 naleśniki z serem z patelni wielkości sputnika icon_eek.gif
oczywiście potem jeszcze kolacja ok. 19.30 icon_eek.gif

ale za to w weekend musi odpocząć icon_confused.gif - bo je tak sobie
albo na raty : zupa potem drugie potem deser

monik
addera
Ja tylko odnośnie obiadu.
W przedszkolu, do którego Michał pójdzie od wrzesnia obiad jest dzielony: zupa przed spaniem, drugie danie po spaniu.
W żłobku, do którego chodzi obecnie jest odwrotnie tzn: drugie danie przed spaniem, zupa po spaniu.

W wiekszości przedszkoli u nas obiad jest dzielony na dwa posiłki.
milly
u nas niestety posiłki były jeden po drugim, zupełnie bez sensu. Ale Cyd, nie przejmuj się absolutnie rozkładem zajęć, bo Ci się Janek wciągnie w ciągu kilku dni. I wciąż polecam to przedszkole przy Niekłańskiej. icon_biggrin.gif
:: mole ::
A czy dziecko można przyprowadzać później, a nie na śniadanie? Któraś z was tak robi? Nie wyobrażam sobie poświęcenia w postaci meldownia się w przedszkolu o 8! Poza tym ranek jest jedynym czasem, kiedy można z tatą trochę pobyć...
Dor
W naszym przedszkolu śniadanie jest o 8.30, jeśli ktoś nie chce przyprowadzać dziecka na śniadanie, maluch musi być na miejscu o 9, bo wtedy zaczynają się zajęcia.
Obiad też jest dzielony 0 11.45 zupa o 14 drugie danie.
Mamamona
CYTAT(:: mole :icon_smile.gif
A czy dziecko można przyprowadzać później, a nie na Å›niadanie?  KtóraÅ› z was tak robi?  Nie wyobrażam sobie poÅ›wiÄ™cenia w postaci meldownia siÄ™ w przedszkolu o 8!  Poza tym ranek jest jedynym czasem, kiedy można z tatÄ… trochÄ™ pobyć...


to jest masakra dla nas też icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif ja już ::mole:: trenuję wstawanie wink.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
malinowa i Malina
U nas mozna do 9.00 - 9.30 przyprowadzać dzieci. Do tej pory zajęcia sa takie bardziej luxne - czytanie bajek, ewentualnie spiewanie pisenek czy cos podobnego. Działanie twórcze jest po 9.30 i wtedy trzeba byc. O 10.30 jest drugie śniadanie, obiad o 13.15-13.30.
Adaś jest w przedszkolu między 9.00 a 14.00.
moniczar
6.30 - 8.15 schodzenie się dzieci, zabawy w salach, przygotowanie do śniadania
8.30 - 9.00 śniadanie
9.00 - 11.00 zajęcia programowe organizowane przez nauczycieli (10.00 - II śniadanie)
11.00 - 11.50 zabawy w ogrodzie, spacery
11.50 - 12.00 przygotowanie do obiadu
12.00 - 12.45 obiad
12.45 - 13.00 odbiór dzieci zapisanych na 5 godz.
13.00 - 14.30 grupy I i II - leżakowanie
grupy III i IV - zajęcia dodatkowe, zabawy w ogrodzie, praca wyrównawcza i indywidualna nauczyciela z dziećmi, zabawy w salach
14.00 - 15.00 podwieczorek
15.00 - 17.30 grupy I i II zajęcia dodatkowe,
odbiór dzieci z przedszkola, zabawy w salach i w ogrodzie
:: mole ::
CYTAT(Mamamona)
CYTAT(:: mole :icon_smile.gif
A czy dziecko można przyprowadzać później, a nie na Å›niadanie?  KtóraÅ› z was tak robi?  Nie wyobrażam sobie poÅ›wiÄ™cenia w postaci meldownia siÄ™ w przedszkolu o 8!  Poza tym ranek jest jedynym czasem, kiedy można z tatÄ… trochÄ™ pobyć...


to jest masakra dla nas też icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif ja już ::mole:: trenuję wstawanie wink.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif

No i widzisz, wyniuchałyśmy się Mona! Leon spać mi ostatnio w ogóle nie daje icon_wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.