To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Mirena raz jeszcze

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

oreiro.
Poczytałam sobie wszystko, co było na forum o Mirenie - wiem, że niektóre z Was mają i do Nich pytania:
- ile to kosztuje? Słyszałam, że 700 zł???
- czy mialyście przed założeniem jakieś badania - jakie???
- czy miałyście wypalaną/wymrażaną nadżerkę przed założeniem Mireny???
- jak wyglÄ…dajÄ… Wasze @
- jak siÄ™ czujecie
No i w ogle piszcie!!!
Doruśka
Miałam mirenę,była to wówczas nowość,kosztowała 1600zł,ale lekarz był naciagacz,jak sei poźniej okazało.

przestałam miesiączkować, co podobno moze prowadzić do osteoporozy przyspieszonej(tak mi powiedziało 2 innych lekarzy,i ze mirene sie stosuje raczej u kobiet starszych)
mam teraz zwykła wkładke i jestem zadowolona..

jak coÅ› jeszcze to pytaj icon_smile.gif
oreiro.
Jaką masz wkładkę i czy ą można stosować karmiąc???
Potwora
Tu masz sporo o wkładkach:
https://maluchy.pl/forum/viewtopic.php?t=70...spirala&start=0
Doruśka
Można stosować podczas karmienia,dlatego sie zdecydowałam,bo ja nadal karmie icon_smile.gif
mam wkłądke Multiload zakładana na 5 lat.
zeby załozyć wkładke mozna nawet niemiesiaczkować,ja miałam zakłądana w znieczuleniu miejscowym,za wszystko zapłaciłam 160 zł.
Sama ,przed załozeniem miałam wiele pytań,dlatego pisz bez krępacji .
oreiro.
Może komuś się przyda - ja tam będę zamawiała wkładkę - albo Mirenę albo COPPER T Cu 380 A

https://www.marcinkowscy.com.pl/
oreiro.
CYTAT(Dorusia)
jak coÅ› jeszcze to pytaj icon_smile.gif


No to pytam, bo nie spytałam gina...
Czy można używać tamponów???
Czy masz okres???
Czy...
Po Martyni dostalam okres po 11 miesiącach, załóżmy, że i tym razem tak by było, ale zakladam Mirenę i co??? Dostaję okres???
Czy zakładanie bolało i jak wyglądało???
Doruśka
Oreiro.
podobno mozna używac tamponów,ja nie używam,bo nie lubie icon_smile.gif(to zależy od przycięcia nitek)
Okres miałam wywoływany bo po 21 miesiącach nie dostałam,ale mozna zakłądac bez okresu,ja miałam w zieczuleniu miejscowym i Tobie tez poleca,tym bardziej,ze nie miesiaczkujesz(szyjka zamknieta jest) znam Twardzielke z tego forum,ze bez okresu miął załozoną bez znieczulenia
Ja po mirenie nei miałam okresu icon_sad.gif((
co jak pisłąm moze prowadzic do wcześniejszej osteoporozy icon_sad.gif(( nie wiem jak działa mirena,bo pisza,ze miejscowo,a jeśli nei ma okresu to mi coś tu śmierdzi icon_wink.gif czyli jednak działa jakoś icon_smile.gif)
Zakładanie wygladąło u mnie tak:
najpierw dezynfekcja pochwy i krocza ,potem znieczulenie,a potem zakładanie spiralki,wszystko moze z 10-15 minut(z czekaniem na znieczulenie)

a potem do domu icon_smile.gif)

po miesiaczce miałam usg i kontrolne badanie.Teraz chodze co 2-3 ,iesiace do kontroli. Przed załozeniem obowiazkowo Cytologia oraz wymaz z posiewem. zeby nei wprowadzic ew.bakterii do macicy.

Jeśli coś jeszcze to pisz i tu i na priwa i na gg icon_smile.gif)
oreiro.
A zakładanie było w normalnym gabinecie?
Kto znieczulał i w jaki sposób i może wiesz czym???
Wiesz - ja to nieródka jestem - czyli szyjka nawet się nie otwierała nigdy, do tego na okres szans zero...
Doruśka
Orejro,ja miałam zakłądana w hmmtakiej niby klinice icon_rolleyes.gif nie byl to zwykły gabinet,była sala zabiegowa+ pokój awypoczynkowy z szafą ,łóżkiem itd.
znieczulała moja dr.ja chodze do niej do gabinetu państtwowego,ale tam nei ma warunków do zakładnia spirali.
Znieczulenie to zastrzyk w szyjkę,troszke zabolało,jak to zastrzyk.
oreiro.
Bo mój gin jest rwnoczesnie anestazjologiem - myślisz, ze mógłby mnie u siebie znieczulić???
Doruśka
Nie wiem:)
to naprawde takie znieczulenie jak u dentysty, tylko w inny otór icon_wink.gif)
myślę że spokojnie Cię znieczuli icon_smile.gif)
Szkoda tylko,ze na tę mirene jednak sie zdecydowałaś:)
i.
Dlaczego szkoda? chodzi o osteoporozÄ™?
Czy naprawdÄ™ brak miesiÄ…czki jest tak szkodliwy?

Ja intensywnie myślę o Mirenie właśnie ze względu na ten brak okresu.
Doruśka
Tego posta wysyłam jednak na priva Ilce,nie chce straszyć icon_smile.gif)
skanna
CYTAT(ilka)
Ja intensywnie myślę o Mirenie właśnie ze względu na ten brak okresu.


A ja z tego względu ją całkowicie odrzuciłam, bo jak to zapytała lekarka moją szwagierkę " A ma pani na tyle silne nerwy, żeby się nie zastanawiać co chwila, czy to aby na pewno skuteczne? "
oreiro.
CYTAT(Dorusia)
Szkoda tylko,ze na tę mirene jednak sie zdecydowałaś:)


Dorusiu dlaczego?????????????????????????
oreiro.
No to założyłam sobie t Mirenę - na szczęście nie zdecydowałm się na znieczulenie (gin był gotowy - w razie czego coś podać wink.gif ).
Miałam też rozszerzny kanal macicy - bo ja jestem nieródką z 2 dzieci icon_razz.gif wink.gif
Rozszerzanie lekko bolesne na początku (krótkotrwały ból - jak ukłócie) potem luz icon_cool.gif
Samo założenie - zero bólu icon_cool.gif
Za miesiÄ…c na USG icon_cool.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.