To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Bóle nerkowe- kolki

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

madzia_12345
Witam
Jestem w 29 tygodniu ciąży i mam od soboty jakieś dziwne napady bóli nerki z prawej strony. Wyniki mam ok i zastanawiam się czy któraś z przyszłych mam też to ma lub miała??
Jeśli tak to proszę o radę co z tym zrobić.
Magda
monikagcm
Dwa razy miałam kolkę nerkową w ciąży ból okropny porównywalny z porodowym leżałam w szpitalu na kroplówkach rozkurczowych Nefrolog mówił że przyczyną może być ciężarna macica uciskająca na moczowody objawem moich problemów były zmiany w moczu obecność krwi i erytrocytów a ból promieniował do pachwiny obie kolki nie miały żadnego wpływu na dzidzię urodziłam zdrowego ładnego synka Powtórz badania moczu i zrób usg nerek i jak najszybciej skonsultuj się z swoim ginem Życzę dużo zdrówka icon_wink.gif icon_wink.gif
Gaja
Dwa razy w czasie ciąży trafiłam do szpitala z kolką nerkową. U mnie powiększająca się macica uciskała na nerkę. Miałam ją powiekszoną. W szpitalu dostawałam dożylnie papaverynę (rozkurczowo) i pyralgin (przeciwbólowo). Po wyjściu ze szpitala zalecenie picia do 2.5 l płynów dziennie oraz trzy razy dziennie no-spę. Lekarze mówili, że z czasem macica ułoży się i nerka przestanie być uciskana. I tak też się stało. Teraz nie biorę już no-spy, robiłam sobie usg nerek i wszystko wróciło do normy.
Ale podobno w wielu przypadkach kolka nerkowa spowodowana jest piaskiem lub kamykami w nerkach.
I rzeczywiście ból jest koszmarny icon_rolleyes.gif
gosiak23
madziu-ja trafiłam do szpitala z potwornym bólem nie do wytrzymania pod sam koniec ciąży i wszyscy wokół(lekarze) wmawiali mi że zaczął się poród ale ja jakoś podświadomie czułam, że jeszcze nie...no i okazało się że to właśnie nerki. Dawno dawno temu miałam kamienie(malutkie ale zawsze) które same się "rozeszły" ale lekarz powiedział że w ciąży bardzo często zdarzają się nawroty problemów z nerkami z przeszłości.Nie wiem czy miałaś kiedyś problemy z nerkami, ale pocieszający jest fakt że po porodzie jak na razie bóle się nie powtórzyły ani razu wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.